Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

28.07.2018 11:58:58 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Prázdninové opravy škol na Jablonecku jsou v plném proudu

Na opravy škol včetně přípravných prací, které proběhnou či začínají o prázdninách, vyčlenil letos Liberecký kraj ze svého rozpočtu téměř 81 milionů korun. Je to 2,5 krát více než v loňském roce, kdy do letních oprav investoval 33 milionů. Na Jablonecku se jedná o 7 organizací, na Liberecku o čtyři, na Českolipsku o pět, na Semilsku o tři. Konkrétně školám na Jablonecku náleží z této částky 20 660 000 korun.

Přímo v Jablonci nad Nisou probíhá stavba či její příprava v sedmi školách. Vyšší odborná škola mezinárodního obchodu a Obchodní akademie rekonstruuje fasádu školy za téměř 5,5 milionu korun, na Gymnáziu u Balvanu probíhá výměna oken za téměř 3 miliony korun, Střední průmyslová škola technická vyměňuje nákladní výtah za 2,2 milionu korun, v Základní škole a Mateřské škole probíhá výměna části oken v hodnotě půl milionu korun a Střední škola řemesel a služeb rekonstruuje sociální zařízení v objektu tělocvičny za 700 tisíc korun a Gymnázium Dr. Antona Randy dokončuje projektovou dokumentaci za milion korun.

Poslední školou je Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská v Železném Brodě, která nyní zajišťuje opravu odvodnění komunikace za 800 tisíc korun, řeší projektovou dokumentaci na rekonstrukci domova mládeže za 2 miliony korun, ale především staví z důvodu havárie novou sklářskou pec za pět milionů korun.

„Budova Obchodní akademie v Jablonci nad Nisou stojí na krásném místě Horního náměstí. Po dlouhých letech bude mít nový kabát i s hodinami. Liberecký kraj tak přispívá vlastní škole a městu k tomu, aby estetika již historické budovy opět zářila i v dalších letech," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy Sklářská škola Železný Brod<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje V Železném Brodě došlo k havárii sklářské pece, kterou bylo třeba kompletně rozebrat, rozřezat konstrukci, vyjmout součásti, které lze uchovat a postavit nové zařízení. Nová pec bude elektrická. Původní záměr pořídit plynovou pec s levnějším provozem zkrachoval na nedostatečné kvalitě a absenci potřebných certifikátů k její výrobě, instalaci, provozu a bezpečnosti.

Přímo v Liberci probíhá stavba či její příprava ve čtyřech školách. Střední odborná škola rekonstruuje fasádu za 12 milionů korun, na Gymnáziu a Střední odborné škole pedagogické probíhá výměna oken za více než 10 milionů korun, Střední škola strojní, stavební a dopravní vyměňuje zdroje vytápění v objektu Řepná za téměř 2,5 milionu korun a Střední průmyslová škola strojní a elektrotechnická a Vyšší odborná škola tvoří projektovou dokumentaci na rekonstrukci střechy za 1,2 milionu korun.

Na některých školách se objevují i zajímavé prvky. „Zejména fasáda na střední odborné škole v Liberci je unikátní. Po mnoha letech dochází k výměně zinko-titanových destiček, které jsou zvláštním prvkem současné moderní architektury a celá fasáda, dílo architekta Stolína, se tak vymyká běžnému normálu vzhledu fasád jiných škol," uvádí Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Opravy SOS Liberec<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Na Gymnáziu a SOŠ pedagogické v Liberci došlo ke kompletní výměně problematických dvoukomorových oken v celé budově za okna tříkomorová. Dojde tak nejen k předpokládaným úsporám, ale také k lepšímu vytápění „okrajových" učeben, které bylo dosud problematické. Tato akce je ukázkou toho, jak pečlivě ředitel sleduje úspory a efektivitu provozu školy.

„Cílem letních oprav je nejen využití letního počasí, ale také nepřítomnosti studentů ve školách. Snažíme se, aby rekonstrukce co nejméně zasahovaly do chodu škol. V mnoha případech se nám to daří a opravy jsou dokončeny do konce srpna, na některých školách dochází občas ke zdržení," dodal Petr Tulpa.

V roce 2018 se na realizaci oprav a rekonstrukcí podařilo získat o přibližně 50 milionů korun více než v roce 2017. Důvodem je kladný hospodářský výsledek Libereckého kraje z roku 2017 a prodej některých nemovitostí. Část tohoto přebytku byla převedena do kapitoly školství, což je pro provozní část života škol dobrá zpráva.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecké školy a školky se opravují ve velkém
Rada kraje jmenovala nové zástupce do školských rad
Rada Libereckého kraje jmenovala dalších 15 ředitelů škol

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak postupuje stavba mostu na semilské sídliště V Řekách
Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace