Jablonečtí policisté pronásledovali ujíždějícího řidiče
06.09.2024 23:09:02 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Rychnov u Jablonce nad Nisou,Jablonec nad Nisou
Muž, který ujížděl z Rychnova do Jablonce nad Nisou policejní hlídce, měl vyslovený zákaz řízení a soudem byl na něj vydaný příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody.
Policisté na lince 158 přijali 13. srpna dopoledne krátce po deváté hodině oznámení o řidiči s vozidlem VW Passat zelené barvy, který při jízdě po silnici z Rychnova do Jablonce nad Nisou - Kokonína kličkuje a svým způsobem jízdy ohrožuje další účastníky silničního provozu.
„Jakmile policisté z Oddělení hlídkové služby v Jablonci nad Nisou obdrželi tuto informaci, vyjeli za použití majáku do míst, kde by se mohl uvedený řidič s vozem pohybovat. Hlídka ho dojela v Kokoníně v ulici Letní, kde se v řadě několika aut zařadila za něj. Tento řidič ovšem, jakmile zjistil, že policisté staví jeho, sešlápl plyn a začal ujíždět. Následně začalo několikakilometrové pronásledování z Kokonína přes Novou Ves nad Nisou, Smržovku až do Tanvaldu. Během velmi riskantní jízdy ujíždějící řidič ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a samozřejmě nerespektoval jakékoliv pravidla daná zákonem, a to zejména v okamžicích, kdy vjížděl do křižovatek z vedlejších silnic na hlavní," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.
V Tanvaldě pak při jízdě od kruhového objezdu směrem do centra odbočil do ulice Česká a následně jel směrem do Žďáru. Ovšem při průjezdu levotočivé zatáčky vlivem nepřiměřené rychlosti nezvládl v situaci, kdy se v protisměru přiblížilo protijedoucí vozidlo, a vyjel vpravo mimo komunikaci, což ho nezastavilo.
„Během následného zákroku policistů se snažil vycouvat s vozem zpět na silnici, přičemž jednoho z nich bezprostředně ohrozil. Zakročující policista se naštěstí stačil najíždějícímu vozidlu včas vyhnout. Po následném zadržení řidiče policisté provedenými kontrolami zjistili hned několik možných důvodů, pro které se jim snažil ujet. Zadržený 34letý muž měl totiž Městským úřadem Nový Bor vyslovený zákaz řízení motorových vozidel a Okresním soudem v Děčíně byl na něj vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody," upřesnila policiejní mluvčí.
Minulý týden vrchní inspektor z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zločinu násilí proti úřední osobě a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázaní. „Obviněný ovšem není žádným nováčkem v páchání trestné činnosti. V evidenci rejstříku trestů má již 21 záznamů. Policisté ho samozřejmě na základě vydaného příkazu k dodání do výkonu trestu odnětí svobody po provedených úkonech eskortovali do Vazební věznice v Liberci. Obviněnému tak nyní hrozí za spáchání uvedených trestných činů další trest odnětí svobody, a to až na šest let," dodala Dagmar Sochorová.
Související články
Řidič ujížděl policistům v okolí Turnova, zadrželi ho až v Hodkovicích
Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI
Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku
Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností
Nejnovější články
Jaro patří opylovačům. Pomoci jim může každý z nás
Kvietah & Včely vystoupí v R.A.M.
Výrobek roku 2026 zná své vítěze. Soutěžilo rekordních 40 producentů
Jablonecký živnostenský úřad se na dva dny uzavře kvůli stěhování
Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
Nejčtenější články
21.04.: Budoucí Jablonec pohledem architektů
22.04.: Fantazie: Jablonec jde do finále poháru!
23.04.: Výrobek roku 2026 zná své vítěze. Soutěžilo rekordních 40 producentů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.