Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení

13.01.2023 21:26:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení

Policistům se podařilo v noci z úterý na středu v Jablonci nad Nisou zadržet muže, který před nimi v ukradeném autě a se dvěma vyslovenými zákazy řízení ujížděl ulicemi města. Navíc byl celostátním pátrání.

V noci z úterý 10. na středu 11. ledna policejní hlídka z jabloneckého oddělení hlídkové služby vykonávala po třiadvacáté hodině službu v Jablonci nad Nisou, kde v ulici Harrachovská spatřila řidiče s vozidlem Ford Focus jedoucího do prostoru benzinové čerpací stanice, kterým projel ze zvýšenou rychlostí. Z tohoto důvodu se rozhodla řidiče s vozem zastavit tak, že zapnula výstražné světelné a zvukové zařízení včetně nápisu STOP POLICIE.

Na toto ovšem řidič fordu reagoval tak, že prudce zvýšil rychlost a snažil se policistům ujet ulicemi města. Místy ujížděl rychlostí přesahující sto kilometrů v hodině a přejížděl do protisměru. V ulici Československé armády však právě vlivem rychlosti nezvládl řízení a havaroval - narazil do zděné skříně plynové přípojky a přilehlého oplocení.


Po této havárii začal řidič z místa utíkat a snažil se policistům zmizet z dohledu. Jeden z policistů za ním vyběhl a druhý ho dále pronásledoval se služebním vozidlem. Muž i nadále nerespektoval výzvy policistů a snažil se před nimi ukrýt mezi zaparkovaná vozidla. Policisté ho však úspěšně zadrželi, převezli nejprve na místo havárie a poté do policejní cely.

„Provedeným šetřením ovšem k 32letému muži zjistili řadu velmi podstatných skutečností. Zadržený muž byl veden v databázi pátrání po osobách a vozidlo, ve kterém policistům ujížděl, bylo odcizené v noci z 3. na 4. ledna letošního roku v Liberci. Navíc muž má v současné době Okresním soudem v Jablonci nad Nisou vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel s tím, že ten druhý mu platí až do března roku 2026," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Havárie řidiče, kterého v Jablonci pronásledovali policisté<br />Autor: Archiv Policie ČR Celý případ v současné době prověřují kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou, kteří již zahájili trestní stíhání 32letého muže jako obviněného ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Okolnosti odcizení uvedeného vozidla Ford Focus jsou předmětem probíhajícího šetření.

„Komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Následný návrh státního zástupce dnes soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou akceptoval a obviněného poslal do vazby. Za spáchání uvedeného trestného činu hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na dva roky," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí
Na přechodu v jablonecké ulici U přehrady porazil řidič chodkyni
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Pod vlivem alkoholu a na letních pneumatikách v Alšovicích havaroval
Řidič přejel v Jablonci do protisměru a střetl se s protijedoucím autem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zdravý zoubek upozorňuje na prevenci zubního kazu

Světový den ústního zdraví připadá každoročně na 20. březen a je ve znamení osvěty na téma zásad ústní hygieny. V České republice se v rámci tohoto dne konají rozličné akce se zaměřením na orální zdraví. „Péče o chrup je důležitá a není radno ji podceňovat; nejčastějším onemocněním chrupu je zubní kaz, který se vyskytuje zhruba u tří milionů obyvatel republiky ročně. Proto je třeba začít s prevencí už u dětí v raném věku a šířit ji dál mezi rodiče, prarodiče i budoucí rodiče," uvedl Vladimír Richter, krajský radní pro resort zdravotnictví.

Na podporu udržitelného rozvoje území věnuje kraj 600 tisíc korun

Šest set tisíc korun. Takovou částkou Liberecký kraj podpoří z dotačního fondu naplňování zásad udržitelného rozvoje. Na svém zasedání to schválilo krajské zastupitelstvo. Peníze poputují ve prospěch místní Agendy 21. „Jde nám o popularizaci a propagaci konceptu udržitelného rozvoje, který chceme přenášet v konkrétních projektech do obcí, měst, mikroregionů, místních akčních skupin, podnikatelských subjektů i nestátních neziskových organizací v Libereckém kraji," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na průtahu Liberce zahájili stavební práce
Policisté kontrolovali řidiče autobusů a tramvají
Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
Program kin v Jablonci nad Nisou od 16. do 29. března
Do botanické zahrady v Liberci připutovaly nové masožravé rostliny

Nejčtenější články

18.03.: Motocyklista zemřel v Jablonci po srážce se sanitkou
20.03.: Hospoda cup 2023 vyhrál tým Chronos
19.03.: Obrazem: Maškarní rej na vleku U Pily 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace