Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení

13.01.2023 21:26:17 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Policisté pronásledovali Jabloncem řidiče se dvěma zákazy řízení

Policistům se podařilo v noci z úterý na středu v Jablonci nad Nisou zadržet muže, který před nimi v ukradeném autě a se dvěma vyslovenými zákazy řízení ujížděl ulicemi města. Navíc byl celostátním pátrání.

V noci z úterý 10. na středu 11. ledna policejní hlídka z jabloneckého oddělení hlídkové služby vykonávala po třiadvacáté hodině službu v Jablonci nad Nisou, kde v ulici Harrachovská spatřila řidiče s vozidlem Ford Focus jedoucího do prostoru benzinové čerpací stanice, kterým projel ze zvýšenou rychlostí. Z tohoto důvodu se rozhodla řidiče s vozem zastavit tak, že zapnula výstražné světelné a zvukové zařízení včetně nápisu STOP POLICIE.

Na toto ovšem řidič fordu reagoval tak, že prudce zvýšil rychlost a snažil se policistům ujet ulicemi města. Místy ujížděl rychlostí přesahující sto kilometrů v hodině a přejížděl do protisměru. V ulici Československé armády však právě vlivem rychlosti nezvládl řízení a havaroval - narazil do zděné skříně plynové přípojky a přilehlého oplocení.


Po této havárii začal řidič z místa utíkat a snažil se policistům zmizet z dohledu. Jeden z policistů za ním vyběhl a druhý ho dále pronásledoval se služebním vozidlem. Muž i nadále nerespektoval výzvy policistů a snažil se před nimi ukrýt mezi zaparkovaná vozidla. Policisté ho však úspěšně zadrželi, převezli nejprve na místo havárie a poté do policejní cely.

„Provedeným šetřením ovšem k 32letému muži zjistili řadu velmi podstatných skutečností. Zadržený muž byl veden v databázi pátrání po osobách a vozidlo, ve kterém policistům ujížděl, bylo odcizené v noci z 3. na 4. ledna letošního roku v Liberci. Navíc muž má v současné době Okresním soudem v Jablonci nad Nisou vysloveny dva zákazy řízení motorových vozidel s tím, že ten druhý mu platí až do března roku 2026," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Havárie řidiče, kterého v Jablonci pronásledovali policisté<br />Autor: Archiv Policie ČR Celý případ v současné době prověřují kriminalisté z Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou, kteří již zahájili trestní stíhání 32letého muže jako obviněného ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Okolnosti odcizení uvedeného vozidla Ford Focus jsou předmětem probíhajícího šetření.

„Komisař podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Následný návrh státního zástupce dnes soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou akceptoval a obviněného poslal do vazby. Za spáchání uvedeného trestného činu hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na dva roky," upřesnila Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Tři auta se srazila mezi Železným Brodem a Loužnicí
Na přechodu v jablonecké ulici U přehrady porazil řidič chodkyni
Výjezdy hasičů na přelomu roku v Libereckém kraji
Pod vlivem alkoholu a na letních pneumatikách v Alšovicích havaroval
Řidič přejel v Jablonci do protisměru a střetl se s protijedoucím autem

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!
Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
Výstavu Zaostřeno na Jizerky zahájí v Centru Babylon

Nejčtenější články

23.09.: Hořel rodinný dům v Jenišovicích
25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace