Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

03.06.2023 22:47:59 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký hudební festival se letos konal pojednadvacáté

Jablonecký hudební festival má v našem městě dlouholetou tradici a nebýt dvou covidových let, letošní ročník by se mohl pyšnit číslem třiadvacet. Ovšem i ta jedenadvacítka mu sluší, a tak se v jeho rámci v Městském divadle představily mnohé sbory regionu, přičemž nechyběli hosté ze Semil.

Jablonecký hudební festival se připojuje kTýdnu uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby a je nad slunce jasnější, že se na prknech kulturního stánku představil DPS Vrabčáci a Vrabčata pod vedením ředitele divadla a sbormistra v jedné osobě Pavla Žura, svoji premiéru si odbyla Písklata Dáši Vajdíkové a k nejmenším zpěvákům se již tradičně řadili Skřivánci se sbormistryní Věrou Pokornou, která umí nadchnout pro zpěv již děti v mateřince.

Za mě si pochvalu zaslouží přípravný sbor semilské Jizerky, DPS Sedmikráska, který se sbormistryní Ivou Srbovou vystřihl opravdu bravurní výkon. Ale všechny výkony tohoto povedeného pátečního odpoledne byly skvělé. Zářily Fialenky (DPS při ZŠ Antonína Bratršovského, sb. Mgr. Romana Halamová), Čekanky ze Semil (sbormistryně Mgr. Jitka Strnadová), Hlásky ze ZUŠ Tanvald (sb. Zuzana Schořovská), tanvaldská Melodia (sb. opět Zuzana Schořovská) a na závěr se objevil ´těsně nedívčí´, tedy ženský pěvecký sbor Harmonia pod vedením Dagmar Vajdíkové. A zatímco dětské sbory měly v repertoáru samozřejmě dětské písně, lidovky a třeba šlágry dua Svěrák/ Uhlíř, Harmonia vsadila na Bedřicha Smetanu, Andrewa Loyd Webera a pak přidala pár písní ABBY. A byly moc fajn, tyhle ´harmonický baby.´

Velké poděkování patří všem sólistům, úžasné moderátorce Lucii Peterkové, ale i publiku, které v zaplněném divadle vytvořilo kulisu par excellence. A to, že více než dvouhodinový koncert absolvovaly se zájmem i úplně malinké děti je jasnou zárukou toho, že se akce podařila, a že se milovníci hudby nemusí budoucnosti obávat.

Program se konal v rámci projektu Město plné tónů za finanční podpory Státního fondu kultury ČR a za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou v rámci dotačního programu na podporu akcí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slavic trio zavzpomínalo na Bacha a přidalo Humoresku
Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu
Jablonecký hudební festival letos dvacetiletý
Jablonecký hudební festival se letos konal již podevatenácté
Jablonecký hudební festival plnoletý
Jablonecký hudební festival je už téměř plnoletý

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 13 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace