Slavic trio zavzpomínalo na Bacha a přidalo Humoresku

21.05.2023 16:28:16 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Slavic trio zavzpomínalo na Bacha a přidalo Humoresku

Za měsíc tomu bude pět let, kdy se Slavic trio, ve složení Barbora Trnčíková (hoboj), Anna Sysová (klarinet) a Petr Sedlák (fagot), poprvé sešlo na kolonádě v Poděbradech, kde si společně zahráli skladby Johanna Sebastiana Bacha.

A Bacha měli na programu i tentokrát, tedy v rámci svého koncertu v Městském divadle Jablonec nad Nisou. V úvodu večera zazněly Goldbergovy variace BWV 988, následovalo Trio pro hoboj, klarinet a fagot Georga Aurice a po přestávce patřilo pódium Concertu Champetre Henriho Tomasi, Suitě pro dechové trio Alexandre Tansmanaa Serenatě skladatele s maďarskými kořeny, narozeného na Vysočině, Rudolfu Marošovi.

Půldruhé hodiny dlouhý program ovládli laureáti několika prestižních soutěří precizním hudebním přednesem, jen škoda, že je v hledišti to nemohl ocenit větší počet hudbymilovných návštěvníků. Tito mladí a nadaní hudebníci by si to bezpochyby zasloužili. Ti, kteří přišli, ovšem nelitovali a bouřlivým potleskem ocenili výkon tria, čímž si vysloužili přídavek, který právem snese příměr´třešnička na dortu´. Přídavkem se stala Dvořákova Humoreska, která nabídla krásu, emoce a doplnila pocit příjemně stráveného večera.

Koncert se konal v rámci projektu Město plné tónůza finanční podpory Státního fondu kultury ČR.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Program Městského divadla Jablonec nad Nisou v květnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace