Jablonecký hudební festival je už téměř plnoletý

29.05.2017 22:08:28 | Autor: Irena Malá Svatá | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký hudební festival je už téměř plnoletý

Aktualizováno: Jablonecký hudební festival letos již po sedmnácté zaplnil Městské divadlo v Jablonci nad Nisou. A stejně jako v předchozích letech, bylo i tentokrát nač se dívat. V úvodu podvečera pozvala moderátorka Lucie Peterková na jeviště domácí sbor Vrabčáci, který pod vedením sbormistra Mgr. Pavla Žura zazpíval krom dětských písní také skladbu Mistr Bach či song se znakovou řečí - Slyš můj hlas.

DPS Vrabčáci sklidil obrovský aplaus a pak již patřilo pódium dětem z mateřinek, které působí ve sboru Skřivánek pod vedením Věry Pokorné. Malí caparti předvedli jako obvykle skvělý výkon a nejednomu divákovi ukápla při jejich vystoupení nějaká ta slzička. Ta se v oku mnohých objevila i při vystoupení spřáteleného sboru Napsugar Choir Nyíregyházy z Maďarska, jehož členové bez chybičky vystřihli v češtině píseň Hvězda. Pak přidaly maďarské děti ještě pěvecky i choreograficky dokonale ztvárněnou hudbu z bondovek a několik dalších skladeb. Na oplátku se jim dostalo nejen potlesku, ale i výkřiků bravo.

Zajímavé vystoupení nás čekalo i od Vokálně instrumentálního souboru Carmina z Frýdlantu v Čechách, který krom lidovek zvládl například i hity Pátá či Šepotám z muzikálu Rebelové. Komornější a duchovnější atmosféru zcela jistě naladil DPS Kopretina, který do Jablonce zavítal až z Ostravy - Orlové, stejně jako Mládežnický sbor ZŠ Karla Dvořáčka. Oba sbory pod taktovkou Jaromíra Vrlíka předvedly krásné lidové slezské i valašské písně, nechyběl však ani Swingin The Night Away od Jay Althouse.

Sedmnáctý ročník Jabloneckého hudebního festivalu<br />Autor: Archiv Městského divadla Jablonec nad Nisou Mezi jabloneckými zástupci na festivalu nechyběly ani sbory ZŠ Liberecká Zvoneček, který překvapil například lidovou písní z Jablonecka Dal jsi mi při muzice, a Rolnička, který vsadil na zahraniční tvorbu, a tak nechyběly písně Bucene Butlera, Johna Newtona či Paula Mc Cartneyho. Zapomenout nesmíme ani na SBOR Gymnázia dr. A. Randy s písněmi Šly panenky, Adiemus či Wuppertal.

Sedmnáctý ročník festivalu se konal za finanční podpory statutárního města Jablonec nad Nisou a pod záštitou náměstka hejtmana Libereckého kraje Mgr. Pavla Svobody a nesl se ve znamení pohody, dobré nálady, ještě lepšího zpěvu a uvědomění si, že hudba spojuje napříč generacemi.

S pocitem parádně stráveného podvečera jsem odcházela z divadla já, moje šestiletá dcera i sousedka, která za dva roky oslaví neuvěřitelné devadesáté narozeniny. A právě ona je autorkou myšlenky, kterou si závěrem dovolím citovat: „U hudby a zpívání obecně je jedno, jestli jste mladý nebo starý, hubený nebo tlustý, dokonce nerozhoduje, zda jste zdravý či nemocný - hudba prostě pomáhá všem."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Maďarské děti se na jablonecké radnici představily česky zpívanou písní
Program Městského divadla Jablonec v květnu

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 11 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace