Jablonec dál hledá dopravce, nabídku stávajícího zastupitelé odmítli
09.10.2020 16:21:03 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko

Zastupitelé statutárního města Jablonec nad Nisou na mimořádném zasedání ve čtvrtek 8. října nerozhodli o řešení dopravní obslužnosti v Jablonci a obcích zapojených v Dopravním sdružení obcí Jablonecka (DSOJ). Návrh uzavřít na příští dva roky smlouvu se stávajícím dopravcem odmítli podpořit. O dopravní obslužnosti se bude jednat dál.
Po vynuceném zrušení veřejné zakázky na výběr nového autobusového dopravce pro Jablonecko na příštích 10 let na konci srpna, k němuž došlo kvůli selhání Národního elektronického nástroje (NEN) a nedodržování zákonných lhůt ze strany antimonopolního úřadu (ÚOHS), bylo nutné urychleně jednat a zajistit veřejnou dopravu v Jablonci a obcích zapojených do DSOJ.
Jablonečtí zastupitelé na čtvrtečním jednání odmítli podpořit smlouvu se současným dopravcem na další dva roky a uložili primátoru města Jiřímu Čeřovskému, ekonomickému náměstku Milanu Kouřilovi a předsedovi představenstva Jablonecké dopravní, a. s., Janu Zemanovi bezodkladně jednat s potencionálními dopravci ve věci zajištění dopravní obslužnosti Jablonecka od 1. 2. 2021 do 31. 1. 2023. Cílem je získat ekonomicky výhodnější nabídky a výsledek takového jednání mají pověření zástupci předložit na jednání zastupitelstva města Jablonec nad Nisou.
Související články
Příští rok by mohly autobusové zastávky komunikovat
Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
Noční linka autobusu v Jablonci dočasně jezdit nebude
Také váš názor zkvalitní nový plán mobility
Od září se na Jablonecku opět mění jízdní řády
Jablonec byl donucen zrušit zakázku na autobusového dopravce
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonecko
Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj opět podpořil hospodaření v lesích a myslivost
Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích a od roku 2023 také myslivost. Letos rozdělí dohromady 3.107.197 korun. Celkem 18 dotací míří k zájemcům v rámci dotačního programu Podpora hospodaření v lesích (2.795.972 korun) a 11 dotací z programu Podpora myslivosti (311 225 korun). Rozhodli o tom na svém květnovém jednání krajští radní. „Lesnický fond Libereckého kraje patří k nejstarším peněžním fondům Libereckého kraje vůbec. Dlouhodobě vyhlašujeme program Podpora hospodaření v lesích, díky němuž chceme zejména podpořit opatření ke zlepšování stavu lesních porostů, ochránit lesy proti škůdcům pokládáním a asanací lapáků a ochranou porostů nátěrem repelenty. Chceme také podpořit rekonstrukce lesních cest a zabezpečit mladé lesní porosty, podporujeme také výstavbu nového oplocení," uvedl Jiří Klápště, náměstek pro životní prostředí a zemědělství.
Částečná uzavírka v jablonecké ulici Průmyslová
Do konce září potrvá částečná uzavírka v ulici Průmyslová (pozemek p. č. 2382/3), v místě výstavby nové výjezdové základny rychlé záchranné služby (naproti domům čp. 2768/59 a 2767/61). Uzavírka v ulici bude probíhat přibližně 5-6krát do měsíce, vždy dle aktuální potřeby stavebních prací. Jejím důvodem je manipulace jeřábu a provádění jeřábnických prací v rámci výstavby.
Nejnovější články
Památky se zapojí do Noci kostelů a Víkendu otevřených zahrad
Hromadné očkování psů bude v Jablonci 27. a 28. května
Projekt Spojeno sklem! získal oprestižní ocenění Gloria Musaealis 2024
Podle měření hluku v okolí Turów limity loni překročeny jen několikrát
Dočasné dopravní omezení na jabloneckých komunikacích
Nejčtenější články
20.05.: FOTO: Velké Hamry vybojovaly důležitou domácí výhru
19.05.: Jablonečtí hasiči Zdeněk Vrána a Vojtěch Prášil opět zlatí v Německu
21.05.: Jablonec nad Nisou ožije čtyřnásobnou dávkou kultury a zážitků
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.