Příští rok by mohly autobusové zastávky komunikovat

01.10.2020 09:26:43 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Příští rok by mohly autobusové zastávky komunikovat

Jablonec nad Nisou se zapojí do projektu společnosti KORID LK, v jehož rámci osadí pětadvacet informačních systémů na autobusových zastávkách ve městě. Realizace projektu by mohla proběhnout od jara do konce roku 2021, Jablonec by se podílel částkou necelých 300 tisíc korun.

Zastávkové informační systémy (ZIS) napojené na data Centrálního dispečinku IDOL, které provozuje KORID LK, zobrazují na displeji odjezd spojů ze zastávky včetně aktuálního zpoždění a případné informace o mimořádnostech na trase autobusových linek. „KORID LK vybral k osazení 32 zastávek důležitých pro příměstskou autobusovou dopravu, z nichž deset je v Jablonci nad Nisou. K nim chce samotný Jablonec přidat dalších 15 zastávek," řekl ředitel Jablonecké dopravní (JD), a.s., Luboš Wejnar.

Náklady na plánovaných 25 ZIS se odhadují na 3,3 milionu Kč bez DPH. KORID LK požádá o dotaci na spolufinancování projektu Zastávkové informační systémy v aglomeraci Liberec - Jablonec nad Nisou z Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou (IPRÚ), z programu Udržitelná doprava. „V případě kladného vyjádření může být dotace ve výši 85 % uznatelných nákladů, pak by Jablonec z vlastní pokladny investoval necelých 300 tisíc korun, které by na základě smlouvy o spolupráci uhradil společnosti KORID LK po realizaci projektu a předání ZIS do užívání, a to nejdříve na podzim 2021. Pokud dotaci KORID LK nezíská, nebude se projekt realizovat," vysvětlil Wejnar.

V rámci projektu se počítá s osazením tří typů ZIS většinou na jednotné konstrukci nového městského typu označníku autobusových zastávek v IDOL, který vychází z osvědčené konstrukce používané v pražské integrované dopravě a v systémech městské hromadné dopravy dalších měst ČR včetně Liberce. Běžná cena jednoho velkého ZIS je 150-250 tisíc Kč dle typu, cena nízkoenergetického ZIS je od 20 do 50 tisíc Kč, cena interaktivního ZIS je cca 70 tisíc Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
Autobusové zastávky v Libereckém kraji mají nové označníky
V Libereckém kraji začala výměna označníků autobusových zastávek
Kraj bude instalovat nové označníky k autobusovým zastávkám

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace