Příští rok by mohly autobusové zastávky komunikovat

01.10.2020 09:26:43 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Příští rok by mohly autobusové zastávky komunikovat

Jablonec nad Nisou se zapojí do projektu společnosti KORID LK, v jehož rámci osadí pětadvacet informačních systémů na autobusových zastávkách ve městě. Realizace projektu by mohla proběhnout od jara do konce roku 2021, Jablonec by se podílel částkou necelých 300 tisíc korun.

Zastávkové informační systémy (ZIS) napojené na data Centrálního dispečinku IDOL, které provozuje KORID LK, zobrazují na displeji odjezd spojů ze zastávky včetně aktuálního zpoždění a případné informace o mimořádnostech na trase autobusových linek. „KORID LK vybral k osazení 32 zastávek důležitých pro příměstskou autobusovou dopravu, z nichž deset je v Jablonci nad Nisou. K nim chce samotný Jablonec přidat dalších 15 zastávek," řekl ředitel Jablonecké dopravní (JD), a.s., Luboš Wejnar.

Náklady na plánovaných 25 ZIS se odhadují na 3,3 milionu Kč bez DPH. KORID LK požádá o dotaci na spolufinancování projektu Zastávkové informační systémy v aglomeraci Liberec - Jablonec nad Nisou z Integrovaného plánu rozvoje území aglomerace Liberec - Jablonec nad Nisou (IPRÚ), z programu Udržitelná doprava. „V případě kladného vyjádření může být dotace ve výši 85 % uznatelných nákladů, pak by Jablonec z vlastní pokladny investoval necelých 300 tisíc korun, které by na základě smlouvy o spolupráci uhradil společnosti KORID LK po realizaci projektu a předání ZIS do užívání, a to nejdříve na podzim 2021. Pokud dotaci KORID LK nezíská, nebude se projekt realizovat," vysvětlil Wejnar.

V rámci projektu se počítá s osazením tří typů ZIS většinou na jednotné konstrukci nového městského typu označníku autobusových zastávek v IDOL, který vychází z osvědčené konstrukce používané v pražské integrované dopravě a v systémech městské hromadné dopravy dalších měst ČR včetně Liberce. Běžná cena jednoho velkého ZIS je 150-250 tisíc Kč dle typu, cena nízkoenergetického ZIS je od 20 do 50 tisíc Kč, cena interaktivního ZIS je cca 70 tisíc Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Autobusy se na Ostrém rohu vrátí na své trasy
Autobusové zastávky v Libereckém kraji mají nové označníky
V Libereckém kraji začala výměna označníků autobusových zastávek
Kraj bude instalovat nové označníky k autobusovým zastávkám

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
28.02.: Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace