FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

08.02.2022 10:50:53 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Plavy

FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

Doplněny fotografie a podrobnosti! Jednotky z druhého stupně požárního poplachu zasahovaly od půlnoci z pondělí na úterý v obci Plavy u požáru rodinného domu. Hasiči nasadili pět vodních proudů. Jedna osoba je v péči Zdravotnické záchranné služby.

„Krajské operační a informační středisko obdrželo informaci o mimořádné události v obci Plavy 7. 2. krátce před půlnocí. V době příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt. Velitel zásahu na místo nechal postupně povolat třináct jednotek požární ochrany," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.


Zásah byl mimo obtížného přístupu pro mobilní požární techniku komplikován přítomností sedmnácti tlakových lahví o různých objemech, z nichž prokazatelně u jedné došlo k explozi. Zbývající tlakové lahve hasiči po kontrole termokamerou z domu vynesli a dále ochlazovali. „Požár byl lokalizován zhruba hodinu od příjezdu první jednotky na místo zásahu. K hašení bylo nasazeno celkem pět vodních proudů a pro plynulou dodávku vody hasiči zřídili čerpací stanoviště na řece Kamenice. Náročné rozebírání konstrukcí, vynášení materiálu a dohašování skrytých ohnisek pak trvalo až do ranních hodin," dodal David Kořínek.

Požár rodinného domu v Plavech<br />Autor: HZS Libereckého kraje Při zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, z nichž byla jedna letecky transportována na popáleninové centrum v Praze a druhá byla po ošetření Zdravotnickou záchrannou službou ponechána na místě. „Předběžná výše škody činí 2 500 000 Kč a uchráněné hodnoty 500 000 Kč. Příčina vzniku je dále v šetření," doplnil za HZS Libereckého kraje Kořínek.

Na místě zasahovaly: jednotky ze stanice HZS Tanvald a Jablonec nad Nisou a JSDHO Plavy, Držkov, Tanvald - Tanvald Šumburk, Jílové u Držkova, Velké Hamry - Velké Hamry I, Desná, Pěnčín - Huť, Zlatá Olešnice, Smržovka - Smržovka město, Železný Brod a Kořenov - Příchovice.

Důležité!

Obec Plavy vyhlašuje veřejnou sbírku na Pomoc rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech čp. 42. Více zde: Sbírka pomůže rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela kůlna v ulici Stavbařů v Železném Brodě
V Jablonci hořela autodílna v Jateční ulici
Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Hořel rodinný dům v obci Líšný

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny lidové architektury zaujaly, nejvíce Beranův hostinec v Trávníčku
Krajská vědecká knihovna v Liberci připravuje Týden knihoven 2022
Firmou roku v kraji nápojářská firma Kitl a živnostnice Marie Mrňávková
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
V Tanvaldě odstartoval Pohár běžce Tanvaldu

Nejčtenější články

26.09.: V Tanvaldě už mají o složení radnice jasno
25.09.: Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda
25.09.: V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace