FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

08.02.2022 10:50:53 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Plavy

FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

Doplněny fotografie a podrobnosti! Jednotky z druhého stupně požárního poplachu zasahovaly od půlnoci z pondělí na úterý v obci Plavy u požáru rodinného domu. Hasiči nasadili pět vodních proudů. Jedna osoba je v péči Zdravotnické záchranné služby.

„Krajské operační a informační středisko obdrželo informaci o mimořádné události v obci Plavy 7. 2. krátce před půlnocí. V době příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt. Velitel zásahu na místo nechal postupně povolat třináct jednotek požární ochrany," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.


Zásah byl mimo obtížného přístupu pro mobilní požární techniku komplikován přítomností sedmnácti tlakových lahví o různých objemech, z nichž prokazatelně u jedné došlo k explozi. Zbývající tlakové lahve hasiči po kontrole termokamerou z domu vynesli a dále ochlazovali. „Požár byl lokalizován zhruba hodinu od příjezdu první jednotky na místo zásahu. K hašení bylo nasazeno celkem pět vodních proudů a pro plynulou dodávku vody hasiči zřídili čerpací stanoviště na řece Kamenice. Náročné rozebírání konstrukcí, vynášení materiálu a dohašování skrytých ohnisek pak trvalo až do ranních hodin," dodal David Kořínek.

Požár rodinného domu v Plavech<br />Autor: HZS Libereckého kraje Při zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, z nichž byla jedna letecky transportována na popáleninové centrum v Praze a druhá byla po ošetření Zdravotnickou záchrannou službou ponechána na místě. „Předběžná výše škody činí 2 500 000 Kč a uchráněné hodnoty 500 000 Kč. Příčina vzniku je dále v šetření," doplnil za HZS Libereckého kraje Kořínek.

Na místě zasahovaly: jednotky ze stanice HZS Tanvald a Jablonec nad Nisou a JSDHO Plavy, Držkov, Tanvald - Tanvald Šumburk, Jílové u Držkova, Velké Hamry - Velké Hamry I, Desná, Pěnčín - Huť, Zlatá Olešnice, Smržovka - Smržovka město, Železný Brod a Kořenov - Příchovice.

Důležité!

Obec Plavy vyhlašuje veřejnou sbírku na Pomoc rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech čp. 42. Více zde: Sbírka pomůže rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela kůlna v ulici Stavbařů v Železném Brodě
V Jablonci hořela autodílna v Jateční ulici
Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Hořel rodinný dům v obci Líšný

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace