FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

08.02.2022 10:50:53 | Autor: hzs, pjs | Rubrika: Krimi | Obce: Plavy

FOTO: V Plavech hořel rodinný dům

Doplněny fotografie a podrobnosti! Jednotky z druhého stupně požárního poplachu zasahovaly od půlnoci z pondělí na úterý v obci Plavy u požáru rodinného domu. Hasiči nasadili pět vodních proudů. Jedna osoba je v péči Zdravotnické záchranné služby.

„Krajské operační a informační středisko obdrželo informaci o mimořádné události v obci Plavy 7. 2. krátce před půlnocí. V době příjezdu první jednotky byl již požárem zasažen celý objekt. Velitel zásahu na místo nechal postupně povolat třináct jednotek požární ochrany," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje David Kořínek.


Zásah byl mimo obtížného přístupu pro mobilní požární techniku komplikován přítomností sedmnácti tlakových lahví o různých objemech, z nichž prokazatelně u jedné došlo k explozi. Zbývající tlakové lahve hasiči po kontrole termokamerou z domu vynesli a dále ochlazovali. „Požár byl lokalizován zhruba hodinu od příjezdu první jednotky na místo zásahu. K hašení bylo nasazeno celkem pět vodních proudů a pro plynulou dodávku vody hasiči zřídili čerpací stanoviště na řece Kamenice. Náročné rozebírání konstrukcí, vynášení materiálu a dohašování skrytých ohnisek pak trvalo až do ranních hodin," dodal David Kořínek.

Požár rodinného domu v Plavech<br />Autor: HZS Libereckého kraje Při zásahu došlo ke zranění dvou civilních osob, z nichž byla jedna letecky transportována na popáleninové centrum v Praze a druhá byla po ošetření Zdravotnickou záchrannou službou ponechána na místě. „Předběžná výše škody činí 2 500 000 Kč a uchráněné hodnoty 500 000 Kč. Příčina vzniku je dále v šetření," doplnil za HZS Libereckého kraje Kořínek.

Na místě zasahovaly: jednotky ze stanice HZS Tanvald a Jablonec nad Nisou a JSDHO Plavy, Držkov, Tanvald - Tanvald Šumburk, Jílové u Držkova, Velké Hamry - Velké Hamry I, Desná, Pěnčín - Huť, Zlatá Olešnice, Smržovka - Smržovka město, Železný Brod a Kořenov - Příchovice.

Důležité!

Obec Plavy vyhlašuje veřejnou sbírku na Pomoc rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech čp. 42. Více zde: Sbírka pomůže rodině Pospíšilových po požáru domu v Plavech

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela kůlna v ulici Stavbařů v Železném Brodě
V Jablonci hořela autodílna v Jateční ulici
Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Hořel rodinný dům v obci Líšný

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 10 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Studenecké míle se letos vydají do Janských lázní

Letos konečně dovolí epidemiologická situace bez problémů uspořádat několik zajímavých akcí, mezi které řadíme i po třech letech pořádané Studenecké míle. Již patnáctý ročník této oblíbené veteránské přehlídky s vyjížďkou do Krkonoš bude mít připravený zajímavý celodenní program pro malé i velké příznivce historických automobilů a motocyklů. Program začíná ráno 28. května v amfiteátru Studenec od 8 do 10 hodin prezentací účastníků, od 9 do 11 hodin zahraje k poslechu skupina Crazy Dogs. V 11.15 čeká na účastníky vyjížďky rozprava a od 11.30 do 13.00 se uskuteční vyjížďka vozů směrem do Krkonoš. Více podrobností

Linka důvěry Liberec slaví 30 let

Dne 15. března 2022 Linka důvěry Liberec oslavila 30 let od svého založení. Za toto období jejího nepřetržitého fungování přijali pracovníci linky přes 150 tisíc kontaktů, a to telefonicky nebo e-mailem. Průměrný roční počet kontaktů je více než 5 tisíc. Nejvíce kontaktů LD zaznamenala v roce 2016, kdy bylo přes 10 tisíc kontaktů. Po celou dobu své existence funguje linka v nepřetržitém provozu. „Velice mě těší, že již dlouhá léta funguje v České republice tak významná a velice potřebná organizace, kterou Linka bezpečí bezesporu je. Děti i dospělí jsou dnes vystaveni velkému množství nástrah. Pomoc od odborníků v těch nejvypjatějších momentech, kdy se lidská duše potřebuje vyzpovídat ze svých trápení, je nesmírně důležitá," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

KAM ZA SPORTEM: 28. 5. - 1. 6. 2022
I.B třída: Držkov jen remizoval v Přepeřích, ale zůstává neporažen
Díky dotaci zkrásní morový sloup, který zažil Fausta Jizerských hor
Turnov hostí o víkendu popětadvacáté Staročeské řemeslnické trhy
I.A třída: Pěnčín nadělil 12 gólů sedmé Bělé

Nejčtenější články

25.05.: Na jablonecké křižovatce řidič nedal přednost v jízdě
25.05.: Vlivem mikrospánku vyjel mezi Frýdštejnem a Malou Skálou ze silnice
26.05.: V Tanvaldě závodili o Ještědskou hlídku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace