V Jablonci hořela autodílna v Jateční ulici

31.01.2022 17:04:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou

V Jablonci hořela autodílna v Jateční ulici

Aktualizováno - doplněny další fotografie! V Jablonci nad Nisou zasahovali hasiči v pondělí 31. ledna od 15 hodin u požáru autodílny v ulici Jateční. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu. Hasiči odpojili přívod plynu do budovy a na boj s požárem dílny a automobilů, které se nacházely uvnitř, nasadili tři vodní proudy a speciální hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, použité hlavně k dohašování skrytých ohnisek ve stavebních konstrukcích.

„Hasiči dále z ohroženého prostoru evakuovali svářecí soupravu s tlakovými lahvemi. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po zhruba půl hodině od příjezdu první jednotky na místo události. Likvidaci požáru velitel zásahu na Krajské operační a informační středisko HZS LK nahlásil o další tři hodiny později krátce před půl sedmou večer," sdělil zastupující tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.


Před příjezdem hasičů se obsluha dílny pokoušela situaci zvládnout pomocí ručních hasicích přístrojů a jedna osoba se při tom nadýchala zplodin hoření. „Nadýchanému byla příslušníky poskytnuta neodkladná předlékařská pomoc a následně byl předán do péče ZZS LK. Při zásahu došlo i k lehkému zranění jednoho z profesionálních hasičů, který byl rovněž převezen do nemocnice na vyšetření, po kterém mu byl doporučen do konce směny klidový režim," doplnil Jakub Sucharda.

Předběžnou výši škody stanovil vyšetřovatel příčin požárů na 5 milionů korun a uchráněné hodnoty na majetku na 35 milionů korun. Příčina vzniku požáru zůstává dále v šetření.

72612/prev_1643795391_273002931_5349460141748060_5724216515414823806_n.jpg<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na místě zasahovaly: jednotka ze stanice HZS Jablonec nad Nisou, JSDHO Jablonec n. N. - Paseky, Jablonec n. N. - Kokonín, Rychnov u Jablonec n. N., Lučany n. N., Maršovice a Jablonec n. N. - Proseč n. N.

Aktualizováno 2. 2. 2022:

v púterý v 18.45 byl požár zlikvidován. Zraněný hasič byl propuštěn z vyšetření v nemocnici do klidového režimu. Na možná ohniska bude dohlížet místní JSDHO Jablonec n.N. - Paseky do 23.30. Vyšetřování požáru bude pokračovat ve středu v dopoledních hodinách. 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Hořel rodinný dům v obci Líšný
Hořela chalupa v Bořkově u Semil, zasahovalo šest jednotek hasičů
Hasiči zasahovali kvůli požárům u Hodkovic, v Kruhu i v Košťálově

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 29 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu
Spanilá cyklojízda Cimrmanů 2022 objektivem Zdeňka Horáka
Hasiči zasahovali při požáru lesa na Prosečském hřebeni

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace