Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

27.01.2022 18:54:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě

Doplnění 29. 1.: Hasiči zasahovali ve čtvrtek 27. ledna v Liberci v Kateřinské ulici po 8. hodině u požáru objektu, který byl způsoben zřejmě výbuchem propan-butanových lahví. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu, kdy k lokalizaci požáru došlo po 20 minut od jeho nahlášení. Hasiči zachránili čtyři osoby, ostatní opustili objekt ještě před příjezdem jednotek.

„Po příjezdu první jednotky na místo hasiči průzkumem zjistili, že jedenáct osob opustilo objekt před jejich příjezdem a další lidé byli stále uvnitř. Ihned byly zahájeny činnosti vedoucí k záchraně čtyř ohrožených osob. Hasiči prováděli jejich evakuaci s pomocí nastavovacích žebříků a vyváděcích masek," uvedl tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Po dobu zásahu byla uzavřena komunikace na křižovatce ulic Kateřinská a Horská. K hašení požáru byly nasazeny dva vodní proudy vnitřní zásahovou cestou a byla ustavena výšková technika. Lokalizaci požáru velitel zásahu nahlásil na KOPIS cca po dvaceti minutách od nahlášení události. Celé dopoledne pak hasiči motorovými řetězovými pilami i ručním nářadím rozebírali podlahové a střešní konstrukce podkrovního prostoru a vyhledávali skrytá ohniska, která poté dohašovali. Po ukončení hasebních prací velitel zásahu předal místo události Policii České republiky a rovněž nařídil dohled nad požářištěm do večerních hodin.

Požár domu po výbuchu v Kateřinské ulici v Liberci<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Na místě zásahu zůstává JSDH Krásná Studánka z důvodu nařízeného dohledu objektu. V tuto chvíli probíhá šetření vzniku požáru. Vyšetřovatel příčin požárů spolupracuje s kriminalistickým technikem, na místě je i speciálně vycvičený pes pro vyhledávání akcelerantů hoření," dodali krajští hasiči na svém twitteru.

V době vzniku mimořádné události se v objektu nacházelo patnáct osob. Hasiči evakuovali čtyři osoby. Deset osob utrpělo zranění nebo se nadýchaly zplodin hoření. Všichni byli prohlédnuti lékařem a devět jich bylo převezeno do nemocnice. Na vyšetřování příčiny vzniku požáru se podílí vyšetřovatelé hasičů i Policie české republiky.

Na místě události zasahovaly: jednotka ze stanice HZS Liberec a JSDHO, Stráž nad Nisou, Liberec - Růžodol I, Liberec - Machnín a Liberec - Krásná Studánka.

Hasební práce byly ukončeny krátce po půl deváté. Desítka osob byla v péči lékařů, jeden pacient byl letecky transportován na pražské popáleninové centrum s těžkým zraněním, další osoba byla přepravena do liberecké nemocnice se středně těžkými poraněními. Šest osob se nadýchalo zplodin hoření.

„Na místě probíhají i nadále úkony související s ohledáním místa činu. Případem se zabývají liberečtí kriminalisté s podezřením na obecné ohrožení z nedbalosti. Komunikace v místě události je od 11.45 již plně průjezdná," sdělil tiskový mluvčí Policie ČR Vojtěch Robovský.

Aktuální doplnění 29. 1.:

V případu výbuchu a následného požáru v domě v Liberci, ulici Kateřinská, byl na místě přítomen i statik, který stanovil, že byty, které byly požárem zasaženy a také půda by se neměly z hlediska bezpečnosti užívat, do ostatních bytů se budou moci nájemníci vrátit.

„Policisté s tím seznámili majitele nemovitosti, který na místo poslal svého zástupce. Ten byl seznámen s vyjádřením statika a dále poučen, aby provedl opatření k zajištění bezpčnosti nájemníků domu. Případem se nyní zabývají liberečtí kriminalisté, kteří jej šetří pro podezření ze spáchání přečinu obecné ohrožení z nedbalosti. Příčiny a okolnosti výbuchu jsou nyní předmětem dalšího prověřování," dodala koordinátorka prevence Krajského ředitelství Policie Libereckého kraje Vladimíra Šrýtrová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořel rodinný dům v obci Líšný
Hořela chalupa v Bořkově u Semil, zasahovalo šest jednotek hasičů
Hasiči zasahovali kvůli požárům u Hodkovic, v Kruhu i v Košťálově
Na Silvestra měli hasiči několik zásahů, k nehodě došlo v obci Horka

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace