Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů

30.01.2022 11:07:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Zprávy | Obce: Huntířov,Příchovice,Maršovice,Pulečný,Nová Ves nad Nisou,Rádlo,Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Dalešice,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Držkov,Zlatá Olešnice,Jílové u Držkova,Frýdštejn,Jenišovice,Koberovy,Líšný,Loužnice,Malá Skála,Pěnčín,Radčice,Skuhrov,Vlastiboř,Zásada,Janov nad Nisou,Bedřichov,Albrechtice v Jizerských horách,Desná v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Josefův Důl,Kořenov,Bzí,Jablonec nad Nisou,Tanvald,Železný Brod,Jizerské hory,Harrachov,Liberecký kraj,Vratislavice nad Nisou,Jablonecko

Silný vítr dorazil. Krajští hasiči mají desítky zásahů

Postupně aktualizováno! Výstraha meteorologů se vyplnila. Zásahy spojené s výskytem silného větru hasiči v Libereckém kraji začali evidovat již krátce před půlnocí. Od začátku zhoršení povětrnostních podmínek do 8 hodin zasahovali u 62 událostí spojených s větrem.

Ve Zlaté Olešnici na Jablonecku zasahovali hasiči u spadlého stromu, který ohrožoval provoz místního vleku. Strom se zachytil o vodící lana vleku. Hasiči provedli jeho rozřezání a odklizení dřevní hmoty z prostoru sjezdovky. Událost se obešla bez zranění.

Zásahy hasičů po silném větru<br />Autor: HZS Libereckého kraje „Profesionální i dobrovolní hasiči vyjíždějí téměř každou minutu k zásahům spojeným s nárazy větru. Převážně se jedná popadané stromy, některé z nich i na dráty elektrického vedení. Nejvíce událostí nyní zaznamenáváme na Českolipsku, od půlnoci zde vyjeli hasiči již k 36 událostem," sdělili krajští hasiči na svém twitteru.

Během 50 minut do 8.45 přibylo v Libereckém kraji dalších 12 událostí, kdy hasiči vyjížděli k popadaným stromům. Nejvíce vyjíždějí hasiči v okrese Liberec (24 událostí). Jablonecký okres má prozatím nejméně výjezdů, a to 8.

Tisíce domácností bez proudu

K nejpostiženějším oblastem patří podhůří Krkonoš, Semilsko, Náchodsko, Trutnovsko, Chrudimsko a Svitavsko. „K 10. hodině dopolední evidujeme v Královéhradeckém kraji osm poruch na vedení vysokého napětí, v Pardubickém kraji šest poruch na vedení vysokého napětí a dvě poruchy na vedení vysokého napětí v Kraji Vysočina. V Královéhradeckém kraji je to 6,5 tisíce domácností bez energie, v Pardubickém kraji přes 2000 domácností bez energie a v Kraji Vysočina se jedná pouze o jednotky domácnosti. Poruchy způsobil velmi silný vítr. Na odstraňování poruch pracujeme, ale bohužel na mnoha místech stále silně fouká, takže se poruchy mohou stále objevovat," shrnula tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Doplnění 30. 1. 11.00:

Hasiči na několika místech v kraji provizorně zabezpečovali i části utržené střešní krytiny, srolované plechy tak, aby nehrozily dalším pohybem či pádem. Jednalo se o objekty průmyslových hal nebo bytových domů v České Lípě, Zákupech a Frýdlantu. 

Srážka dvou aut ve Zlaté Olešnici<br />Autor: HZS Libereckého kraje Další aktualizace:  

„V současné chvíli zasahujeme u 49 událostí po celém kraji. Dopoledne se udála i dopravní nehoda dvou osobních aut ve Zlaté Olešnici. Cestující jedoucí ve vozidlech vyvázli bez zranění. Hasiči provedli protipožární opatření a poskytli osobám tepelný komfort v kabině svého vozu,“ doplnili krajští hasiči po 13. hodině na twitteru.

V Liberci v ulici Průmyslová spadl po 15. hodině vzrostlý smrk na rodinný dům. Při této události nebyl nikdo z obyvatel objektu zraněn. Hasiči postupně odřezávají větve smrku, aby bylo možné kmen odstranit bez dalšího poškození střechy domu.

V Bozkově u Semil, části obce Podbozkov, je uzavřena silnice z důvodu spadlých drátů vysokého napětí přes komunikaci vedoucí od Semil směrem ke křižovatce na Železný Brod či Bozkov. Místo je z důvodu zákazu vstupu v 17 hodin vyznačeno páskou.

Energetické poruchy se opravují

Zdá se, že vítr přestává foukat takovou intenzitou jako přes den a noc. Spadlý strom v liberecké ulici Průmyslová<br />Autor: HZS Libereckého krajeK 17. hodině odpolední evidujeme v Královéhradeckém kraji 5 poruch na vedení vysokého napětí, v Pardubickém kraji 10 poruch na vedení vysokého napětí a 5 poruch na vedení vysokého napětí v Kraji Vysočina. V Královéhradeckém kraji je to přes 2 tisíce domácností bez energie, v Pardubickém kraji 1 500 domácností bez energie a v Kraji Vysočina 900 domácnosti bez energie," sdělila tisková mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Poruchy se daří opravovat, vítr snad slábne a energetici předpokládají opravení poruch na vedeních vysokého napětí ještě dnes. K nejpostiženějším oblastem patří podhůří Krkonoš, Semilsko, Náchodsko, Trutnovsko, Broumovsko, Jičínsko, Chrudimsko, Pardubicko, Ústeckoorlicko, Svitavsko a Havlíčkobrodsko.

Poslední výjezd ve spojitosti s vydanou výstrahou hasiči zaznamenali v neděli ve 22.10. Celkem za 24 hodin zasahovali u 265 událostí technických pomocí způsobených silným větrem. Zabezpečili na 20 střech. Události - okres Česká Lípa (106), Liberec (86), Semily (42) a Jablonec n/N (31). 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na horách fouká ještě víc než jinde, na Sněžce proletěl orkán
Počasí komplikovalo dopravu, nehoda uzavřela silnici z Brodu na Bozkov
Po mrznoucím dešti na silnici I35 z Turnova do Liberce několik nehod
V Lučanech srazilo auto 57letou ženu, je vážně zraněná
Vysoká rychlost na silnicích je nebezpečný hazard
Cisterna se ve Stráži zřítila na zaparkovaná auta

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Semilská pouť se po dvou letech koná i s kulturním programem

Semilská pouť se v letošním roce uskuteční v tradičním termínu 24. až 26. června. Po omezeních vládními opatřeními v letech 2020 i 2021 tentokrát kromě atrakcí a stánků budou moci opět probíhat i doprovodné hudební akce od pátku do neděle. Ze známějších skupin vystoupí Vltava, Vaťák, Michal David Revival show, Seven, O-Way a Tixtide. Podrobná pozvánka

Překážky na komunikacích v Jablonci od 27. června

Úplně uzavřený bude od 27. června pravý chodník v ulici Turnovská, a to od ulice Jateční k druhému výjezdu z bývalé porodnice. Práce, které budou probíhat na etapy, potrvají do 31. srpna. Výsledkem bude nový povrch se stezkou pro pěší a cyklisty. Úplně se uzavře kvůli přípojce na kanalizaci ulice Pod Kapličkou v Proseči nad Nisou. Uzavírka potrvá od 27. června do 3. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sokolku město Jablonec podpoří i o prázdninách
Máchův kraj láká na památky, sport, daleké výhledy i vodníka
Poutní slavnost pořádají na Horním Tanvaldě
Jablonečtí rozšířili zákaz alkoholu na veřejnosti
Hasiči řešili následky večerní bouřky, ve Slané najel vlak do stromu

Nejčtenější články

25.06.: Značení jablonecké ulice U Přehrady se změní
23.06.: Trenér Horejš zavelel: Pánové jdeme na to!
23.06.: V sobotu proběhne podesáté Běh do pohody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace