Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

24.06.2020 07:17:10 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert

Pomáhat firmám v jejich růstu a podporovat podnikatelské nápady - takový je cíl krajského podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Firmy, které v něm již jsou, hledí kupředu a plánují další růst i do zahraničí, v čemž je jim inkubátor rádcem. Čtveřice firem se zúčastnila na toto téma workshopu vedeného expertem na zahraniční trhy Jari Makkonenem.

Akce se uskutečnila ve čtvrtek 18. června a zúčastnili se jí zástupci firem Statotest, Null spaces, Silcocell a Pointee. Během dvou hodin prošli za asistence Jari Makkonena nástrahami a příležitostmi otevírání nových trhů a odnesli si řadu užitečných doporučení. Makkonen je krok po kroku provedl tématy, jakými jsou identifikace vhodných trhů či cenová nákladnost a doporučil jim, jakým způsobem pronikat na cílové trhy.

„S našimi klienty pracujeme vždy v souladu s jejich cíli. Někteří z nich jsou už tak daleko, že zvažují expanzi, jiní zatím ověřují své produkty na českém trhu. Kromě konzultací ze strany Lipo.ink mají možnost získat podporu ze strany našich expertů, kterých je díky síti PlatInn už přes sto. Jednou z možností, jak s námi začít spolupracovat, je i podnikatelská ambulance, kterou si mohou zájemci bezplatně rezervovat na naší webové stránce," doplnil Antonín Ferdan z Lipo.ink, který má síť expertů na starosti. „Juri je jedním z našich klíčových expertů. Dokáže firmy perfektně připravit na jednání s partnery ze Severu, Německa, ale i Itálie."

Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink začal fungovat v listopadu 2017. Jedná se o tvůrčí kreativní prostor, ve kterém Liberecký kraj a jeho partneři pomáhají talentovaným a podnikavým lidem a začínajícím firmám. Podporu mají všichni, kteří chtějí rozvinout své nápady do podoby podnikatelského záměru či start-upu. „Tím, že pomůžeme v rozvoji perspektivních podnikatelských nápadů a inovací, zamezíme podnikavých lidí z našeho regionu," řekl Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování.

Externím konzultantem Lipo.ink je právě Jari Makkonen. Jeho specializací je mezinárodní obchod a expanze na zahraniční trhy, zejména v Evropě a Číně. Své zkušenosti nasbíral jako manažer v nadnárodních firmách, později i jako zástupce finské inovační agentury v Praze a Hongkongu.

Firmy, které se zúčastnily zmíněného semináře, pak mají široké spektrum svého zaměření. Statotest vyrábí čidla, která hlídají statiku budov a mostů. Null spaces pak šetří náklady výrobním firmám tím, že využívají principů takzvané smíšené reality. Silcocell produkuje léčiva či kosmetické přípravky z rýžového odpadu. Pointee pak pomocí dat optimalizuje systémy a odhaluje takřečená úzká hrdla neboli limitující a rizikové prvky systémů.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 21. až 23. června
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace