Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

27.08.2021 15:41:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

Od pátku 27. srpna je úplně uzavřená ulice Hřbitovní od křižovatky s ulicí Nemocniční po zadní vstup do jablonecké nemocnice. Uzavírka kvůli 1. etapě rekonstrukce ulice, parkoviště u ulice Stavbařů a vybudování nového chodníku potrvá do konce října, celkové náklady jsou vyčíslené na 11,2 milionu korun včetně DPH.

V ulici Hřbitovní se začalo pracovat v červenci, původně se však počítalo s uzavírkou částečnou, vždy jeden jízdní pruh. „Když jsme však do komunikace vstoupili, ukázalo se, že její stav je horší, než jsme předpokládali. Naším cílem je kvalitně obnovená komunikace s chodníkem a veřejným osvětlením, do které nebudeme muset dlouhou dobu zasahovat, to se však nedá udělat při částečné uzavírce. Proto jsme nakonec přistoupili k uzavírce úplně," komentoval stav náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Stavba je rozdělená do dvou etap a dvou let, celkové náklady činí 11 184 000 korun včetně DPH. Objízdná trasa není značená, vede obousměrně ulicemi Polní, Na Roli.

„Výsledkem dvouleté stavební činnosti bude kromě zrekonstruované ulice také nový chodník a parkoviště a dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je také rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body," popsal změny Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby s tím, že pokácené stromy nahradí osm nových listnáčů.

Změny na linkách MHD č. 103 a 116 platné od 27. 8. do 31. 10.

Od pátku 27. srpna do konce října se kvůli úplné uzavírce části ulice Hřbitovní upravuje provoz na linkách MHD č. 103 a 116.

Linka č. 103 (směr Horní Proseč - Autobusové nádraží - Paseky): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická - Riegrova (zde náhradní zastávka Nemocnice umístěná v kopci směrem k hlavnímu vchodu do nemocnice) - Žitná - Petra Bezruče - 28. října (zde náhradní zastávka Nemocniční za křižovatkou s ulicí Petra Bezruče), stávající zastávka Nemocniční je přesunutá o 150 m směrem k centru města - Rýnovická a dále po své aktuální trase. Linka ve směru z Horní Proseče do Pasek vynechává zastávky Urnový háj a Koloniál. V opačném směru je provoz linky zajištěn bez omezení po stávající trase.

Linka č. 116 (Rýnovice, Želivského - Autobusové nádraží - Nádraží Jablonecké Paseky a zpět): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická do zastávek Nemocnice a Petra Bezruče, v ulici 28. října se napojuje na svoji stávající trasu. V opačném směru taktéž zastavuje na zastávkách Petra Bezruče a Nemocnice. Linka obousměrně vynechává zastávky Urnový háj, Koloniál a Nemocniční.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat
SVS se bude ze třetiny podílet na obnově povrchů komunikací v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.

Další jablonecká uzavírka kvůli havárii plynu

Kvůli havárii plynového vedení v jablonecké ulici SNP včetně křižovatky s ulicí 5. května jsou připravená od pátku 1. března dopravní opatření na některých linkách městské hromadné dopravy. Změny se týkají linek MHD č. 102, 103 a 108. V obou směrech budou od 1. března zrušené zastávky Podhorská a Podhorská, Vikýř. Toto opatření se netýká školní linky č. 132. Náhradní zastávky pro linky č. 102, 103, 108 budou v ulici Bažantí za křižovatkou s ulicí 5. května. Linka č. 102 a 103 v pracovní dny a linka č. 108 o víkendech pojede z autobusového nádraží ulicí 5. května na náhradní zastávku do ulice Bažantí a dále budou linky pokračovat po své standardní trase.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Štěpán Schubert startuje na Mistrovství světa
Dvě výhry Malé Skály v Chocni po dramatických koncovkách
Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy
Mistrovství ČR veteránů v jablonecké hale se vydařilo
Kraj hledá Památku roku pro rok 2023. Nominace přijímá do 30. dubna

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
27.02.: Víkend jablonecké městské policie byl plný alkoholu
27.02.: Primátor Jablonce přijal bronzového cyklistu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace