Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

27.08.2021 15:41:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

Od pátku 27. srpna je úplně uzavřená ulice Hřbitovní od křižovatky s ulicí Nemocniční po zadní vstup do jablonecké nemocnice. Uzavírka kvůli 1. etapě rekonstrukce ulice, parkoviště u ulice Stavbařů a vybudování nového chodníku potrvá do konce října, celkové náklady jsou vyčíslené na 11,2 milionu korun včetně DPH.

V ulici Hřbitovní se začalo pracovat v červenci, původně se však počítalo s uzavírkou částečnou, vždy jeden jízdní pruh. „Když jsme však do komunikace vstoupili, ukázalo se, že její stav je horší, než jsme předpokládali. Naším cílem je kvalitně obnovená komunikace s chodníkem a veřejným osvětlením, do které nebudeme muset dlouhou dobu zasahovat, to se však nedá udělat při částečné uzavírce. Proto jsme nakonec přistoupili k uzavírce úplně," komentoval stav náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Stavba je rozdělená do dvou etap a dvou let, celkové náklady činí 11 184 000 korun včetně DPH. Objízdná trasa není značená, vede obousměrně ulicemi Polní, Na Roli.

„Výsledkem dvouleté stavební činnosti bude kromě zrekonstruované ulice také nový chodník a parkoviště a dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je také rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body," popsal změny Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby s tím, že pokácené stromy nahradí osm nových listnáčů.

Změny na linkách MHD č. 103 a 116 platné od 27. 8. do 31. 10.

Od pátku 27. srpna do konce října se kvůli úplné uzavírce části ulice Hřbitovní upravuje provoz na linkách MHD č. 103 a 116.

Linka č. 103 (směr Horní Proseč - Autobusové nádraží - Paseky): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická - Riegrova (zde náhradní zastávka Nemocnice umístěná v kopci směrem k hlavnímu vchodu do nemocnice) - Žitná - Petra Bezruče - 28. října (zde náhradní zastávka Nemocniční za křižovatkou s ulicí Petra Bezruče), stávající zastávka Nemocniční je přesunutá o 150 m směrem k centru města - Rýnovická a dále po své aktuální trase. Linka ve směru z Horní Proseče do Pasek vynechává zastávky Urnový háj a Koloniál. V opačném směru je provoz linky zajištěn bez omezení po stávající trase.

Linka č. 116 (Rýnovice, Želivského - Autobusové nádraží - Nádraží Jablonecké Paseky a zpět): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická do zastávek Nemocnice a Petra Bezruče, v ulici 28. října se napojuje na svoji stávající trasu. V opačném směru taktéž zastavuje na zastávkách Petra Bezruče a Nemocnice. Linka obousměrně vynechává zastávky Urnový háj, Koloniál a Nemocniční.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat
SVS se bude ze třetiny podílet na obnově povrchů komunikací v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Kokoníně se postaví provizorní objízdná trasa

Jablonec zřídí v Kokoníně provizorní objízdnou trasu ulice Kaštanová z vedlejší slepé ulice přes soukromé pozemky. Důvodem jsou výkopy a úplná uzavírka ulice Kaštanové kvůli stavbě dešťové kanalizace, přeložkám sítí a rekonstrukci ulice. „SVS chce v ulici Kaštanová vybudovat splaškovou kanalizaci a přeloží vodovod, město postaví kanalizaci dešťovou, přeloží plynovod a pak zajistí kompletní rekonstrukci ulice Kaštanová. Proto je však třeba nejdříve zřídit provizorní objízdnou trasu," informuje náměstek pro rozvoj Petr Roubíček s tím, že zakázku zadá Jablonec přímo a zaplatí za ni více jak milion korun včetně DPH. Stavět by se mělo v létě, hotovo by mělo být do konce stavební sezony.

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 8. července se položí definitivní asfalt v ulici Liberecká v Jablonci
Na dětské olympiádě excelovali jablonečtí plavci
Atleti LIAZ Jablonec měli v minulých dnech nabitý program
Program pro všechny generace slibuje Rodinný festiválek
Nová česká romantická komedie Řekni to psem se představuje

Nejčtenější články

04.07.: Obrazem: Oslavy 120 let ozubnicové trati v Kořenově
03.07.: Hasiči zachránili psa po pádu z maloskalské vyhlídky
04.07.: Na trati z Liberce do Szklarske Poręby pokračuje výluka do 10. července

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace