Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

27.08.2021 15:41:48 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října

Od pátku 27. srpna je úplně uzavřená ulice Hřbitovní od křižovatky s ulicí Nemocniční po zadní vstup do jablonecké nemocnice. Uzavírka kvůli 1. etapě rekonstrukce ulice, parkoviště u ulice Stavbařů a vybudování nového chodníku potrvá do konce října, celkové náklady jsou vyčíslené na 11,2 milionu korun včetně DPH.

V ulici Hřbitovní se začalo pracovat v červenci, původně se však počítalo s uzavírkou částečnou, vždy jeden jízdní pruh. „Když jsme však do komunikace vstoupili, ukázalo se, že její stav je horší, než jsme předpokládali. Naším cílem je kvalitně obnovená komunikace s chodníkem a veřejným osvětlením, do které nebudeme muset dlouhou dobu zasahovat, to se však nedá udělat při částečné uzavírce. Proto jsme nakonec přistoupili k uzavírce úplně," komentoval stav náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

Stavba je rozdělená do dvou etap a dvou let, celkové náklady činí 11 184 000 korun včetně DPH. Objízdná trasa není značená, vede obousměrně ulicemi Polní, Na Roli.

„Výsledkem dvouleté stavební činnosti bude kromě zrekonstruované ulice také nový chodník a parkoviště a dvě autobusové zastávky. Součástí projektu je také rekonstrukce veřejného osvětlení v ulicích Hřbitovní a 28. října, které bude tvořit 17 stožárů s 19 svítícími body," popsal změny Pavel Sluka, vedoucí oddělení investiční výstavby s tím, že pokácené stromy nahradí osm nových listnáčů.

Změny na linkách MHD č. 103 a 116 platné od 27. 8. do 31. 10.

Od pátku 27. srpna do konce října se kvůli úplné uzavírce části ulice Hřbitovní upravuje provoz na linkách MHD č. 103 a 116.

Linka č. 103 (směr Horní Proseč - Autobusové nádraží - Paseky): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická - Riegrova (zde náhradní zastávka Nemocnice umístěná v kopci směrem k hlavnímu vchodu do nemocnice) - Žitná - Petra Bezruče - 28. října (zde náhradní zastávka Nemocniční za křižovatkou s ulicí Petra Bezruče), stávající zastávka Nemocniční je přesunutá o 150 m směrem k centru města - Rýnovická a dále po své aktuální trase. Linka ve směru z Horní Proseče do Pasek vynechává zastávky Urnový háj a Koloniál. V opačném směru je provoz linky zajištěn bez omezení po stávající trase.

Linka č. 116 (Rýnovice, Želivského - Autobusové nádraží - Nádraží Jablonecké Paseky a zpět): ze zastávky Na Roli pokračuje ulicí Rýnovická do zastávek Nemocnice a Petra Bezruče, v ulici 28. října se napojuje na svoji stávající trasu. V opačném směru taktéž zastavuje na zastávkách Petra Bezruče a Nemocnice. Linka obousměrně vynechává zastávky Urnový háj, Koloniál a Nemocniční.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat
SVS se bude ze třetiny podílet na obnově povrchů komunikací v Jablonci

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jablonecká hala 2022 splnila očekávání
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace