Křižovatka u jablonecké pošty se opět otevře

09.09.2021 17:17:03 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Křižovatka u jablonecké pošty se opět otevře

V týdnu od 13. do 17. září se znovu otevře křižovatka u pošty v Jablonci nad Nisou. Zprovozní se tak důležitý dopravní uzel v samém centru města a režim dopravy se vrátí do původní podoby. Křižovatka ulic Liberecká - Komenského - Gen. Mrázka byla zcela uzavřená kvůli stavbě dešťové kanalizace, rekonstrukcím kanalizace splaškové a sítí dalších správců od letošního května.

Otevřením křižovatky u hlavní jablonecké pošty se uvolní průjezd městem. „Opět bude možné odbočit z ulice Poštovní vpravo do ulice Gen. Mrázka a dále do ulice Komenského a z ní zajíždět do parkoviště OC Centrál nebo pokračovat dále do ulice Kostelní, která bude znovu pouze jednosměrná dolů k Anenskému náměstí," popsal změny náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček. Zároveň dodal, že ulice Gen. Mrázka od křižovatky s ulicí Komenského (od rohu OC Centrál) vzhůru ke křižovatce s ulicí Máchova zůstane i nadále uzavřená. „Zde bude stavba pokračovat, proto i nadále bude možné vjet z křižovatky ulic Kamenná - Smetanova - Hasičská - Mírové náměstí kolem kina Radnice jen do části ulice Gen. Mrázka, výjezd z ní je dál možný ulicí Kubálkovou na Horní náměstí."

„S otevřením křižovatky u pošty se stavba posune do ulice Liberecká, a to do části od městského divadla po křižovatku s ulicí Průmyslovou," doplnil Pavel Sluka vedoucí oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu. Také zde se bude pracovat na dešťové a splaškové kanalizaci, veřejném osvětlení, rekonstrukci vody a plynu, a to zhruba do konce stavební sezony.

Původně měla být křižovatka u pošty znovu otevřená v polovině prázdnin. Stavba se však komplikovala, dělníci nacházeli velké množství starých sítí nezanesených do plánů, které neodhalila ani diagnostika. Další zpoždění způsobilo množství obtížně těžitelných hornin v podloží. Nečinnost je jen zdánlivá, stavba potřebuje i technologické přestávky

Průběh stavby ztížila také blesková povodeň v červenci, při níž se ucpala nová kanalizace těsně před dokončením, a projevily se také důsledky pandemie, která sevřela vše na rok a půl. „Stouply ceny materiálu ve stavebnictví a začaly chybět pracovní síly," připomněl složitou situaci, s níž se potýkají všechny stavby nejen v Jablonci, náměstek Roubíček.

Nově otevřená křižovatka má buď nové nebo zrekonstruované všechny sítě pod povrchem a kvalitně dokončený povrch včetně nově vydlážděných chodníků a veřejného osvětlení.

Další uzavírky v Jablonci nad Nisou

• Stavba v ulici Palackého
Od středy 8. září jsou demontované semafory v ulici Palackého, a to na křižovatkách s ulicemi U Přehrady a Riegrova. Světla zde nebudou po celou dobu stavebních úprav, které jsou plánované do konce stavební sezóny. Poté zde budou instalované nové inteligentní semafory. Opatření se projevilo hned po demontáží - průjezd křižovatkami se stalo daleko plynulejší. Více podrobností v článku: Při průjezdu jabloneckou ulicí Palackého sledujte dopravní značení

• Most ve Vodní se otevře od října
Od května se rekonstruuje most v ulici Vodní, která byla kvůli stavbě úplně zavřená. Otevře se znovu od 1. října. Most byl v havarijním stavu, nyní má zcela novou nosnou konstrukci včetně mostního svršku, stavbaři vyměnili úložné železobetonové prahy. Spáry v kamenných opěrách jsou přespárované, opravené jsou i jejich rozvolněné části.

• Komunikace Pod Vodárnou
Částečně uzavřená bude ve dnech 13. - 15. září část ulice Pod Vodárnou od křižovatky s ulicí Zemědělská po křižovatku s ulicí Stará Osada. V těchto dnech se zde budou kopat výkopy pro instalaci nového veřejného osvětlení.

• Uzavírka v ulici Kokonínská
Od 20. září se na šest dnů úplně uzavře část ulice Kokonínská před číslem popisným 1716/15. Budou zde probíhat výkopové práce pro stavbu kanalizační přípojky.

• Kanalizace v ulici Jasanová
Úplně uzavřená bude část ulice Jasanová od křižovatky s ulicí Rychnovská po č.p.140 a ulice Srnčí stezka od křižovatky s ulicí Jasanová po křižovatku s ulicí Na Svahu. Uzavírka potrvá do 15. října a jejím důvodem je rekonstrukce kanalizace.

• Oprava lávky v ulici Za říčkou
Do poloviny listopadu se bude pracovat na opravách lávky pro pěší v ulici Za Říčkou v Proseči nad Nisou, která je v havarijním stavu. Nová nosná konstrukce bude ze čtyř ocelových válcovaných nosníků spojených příčníky. Mostovku bude tvořit rošt z kompozitu s protiskluzovou úpravou, lávku doplní ocelové zábradlí se svislou výplní. Přemostění je dlouhé necelých devět metrů, opěry lávky se pouze opraví. Náklady jsou vyčíslené na 1,6 mil. korun do dokončení oprav je průjezd uzavřený.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Havárie plynu částečně uzavře na 14 dní jabloneckou ulici Podhorská
Při průjezdu jabloneckou ulicí Palackého sledujte dopravní značení
Jungmanovu ulici v Jablonci ještě v září čekají uzavírky
Stavba v Palackého ulici se překlopí do druhé etapy
Téměř čtyři stovky dětí usednou v Jablonci poprvé do lavic
Jablonecká ulice Hřbitovní bude uzavřená do konce října
Zastávka Jablonex směr centrum bude v srpnu zrušena
Jablonecká ulice Palackého bude v budoucnu i pro cyklisty
Jablonecká ulice V Aleji se otevřela o tři měsíce dříve
Dům v Lipanské ulici v Jablonci půjde k zemi
Přestávka na stavbě u Centrálu v Jablonci je nutná kvůli technologiím
Jablonecká dopravní tepna bude opět průjezdná
Jak řešit dopravu v Jablonci? Napoví studie klíčových bodů
Havárie vodovodu uzavřela Arbesovu ulici v Jablonci
Oprava plynovodu si vyžádá razantní omezení dopravy v Jablonci
Jablonecké komunikace je třeba udržovat a opravovat
Dočasně budou v Jablonci zrušené zastávky Pražská a U Gymnázia
Cesty u Domu zvláštního určení v Jablonci dostaly dlážděný kabát
Jablonecká Hřbitovní ulice dostane nový chodník
Aktuální květnové uzavírky v Jablonci nad Nisou
V Jablonci se od 19. května razantně změní průjezdnost centra
Opatření na lince č. 101 platná v sobotu 15. a v neděli 16. května
Most v jablonecké ulici Vodní se bude do konce září opravovat

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Bobři se vracejí i do českých Krkonoš

Dobré zprávy jsou někdy doprovázeny i jinými, méně radostnými. První doklad (alespoň nám známý) o tom, že se do Krkonoš po několika staletích vrátil největší evropský hlodavec bobr, byl totiž získán v důsledku jeho usmrcení automobilem. Hlodavec byl nalezen na kraji hlavní silnice č. 14 - přímo naproti jezu na Jizeře v Horní Sytové (součást obce Víchová nad Jizerou). Více podrobností

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
Počet nezaměstnaných v Libereckém kraji v březnu mírně klesl

Nejčtenější články

11.04.: Muže v Jablonci nad Nisou srazil vlak
11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
09.04.: Volejbalistky TJ Bižuterie ovládly Krajský přebor juniorek ve volejbalu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace