Desátá Křehká krása v Jablonci bude!

24.07.2021 09:18:00 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Desátá Křehká krása v Jablonci bude!

Intenzivní deště zasáhly Jablonec nad Nisou v noci ze 14. na 15. července. Ve městě spadlo během tří hodin přes 40 litrů vody na metr čtvereční, hladina Lužické Nisy v blízké Proseči se během půl hodiny zvedla na třetí povodňový stupeň. Naprosto devastující byl však noční liják pro výstavní pavilon B jabloneckého Eurocentra, kde se má od 12. srpna konat 10. jubilejní ročník prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása. Ačkoliv byla situace zpočátku nejistá, v pátek 23. července padlo poslední slovo - výstava se konat bude!

„Jsem rád, že vše dobře dopadlo, ačkoliv situace byla zpočátku velmi dramatická. Ve středu 21. července na mimořádném zasedání městské rady jsme objekt Eurocentra projednávali s tím, že zjištění škod a jejich oprava jsou prioritní. Maximální úsilí při odstraňování škod je dáno i blížícím se termínem zahájení desátého jubilejního ročníku přehlídky skla a bižuterie Křehká krása," řekl náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek.

Bezprostředně po noční bleskové povodni však byla situace s výstavním pavilonem nejistá. „Plochá střecha nápor deště nevydržela a všemi patry protekla voda. Teklo i ze zásuvek a v nejnižším podlaží bylo po kotníky vody," popsal stav budovy po dešti Petr Vobořil, ředitel příspěvkové organizace Kultura Jablonec, která má výstaviště ve své správě.

Zásah monitoroval krizový štáb a hasiči, protože v elektrické rozvodně začaly hořet jističe. Pavilon B prošel před 15 lety kompletní rekonstrukcí, takže byl v dobrém stavu. Podle Vobořila ale voda zasáhla Klub Na Rampě, který je přímo pod střechou. Postižené jsou tři výstavní sekce pavilonu a také Ekocentrum, jehož provozovatelem je Dům dětí a mládeže Vikýř. Tlak vody poškodil vnitřní svody, voda protekla kompletní elektroinstalací, vzduchotechnikou včetně strojovny, poškozené jsou stropy, podlahy i stěny.

Výstava Křehká krása 2020<br />Autor: Petr Ježek Rada města na svém mimořádném jednání schválila důležité administrativní podmínky pro bezodkladné zahájení prací na odstranění následků a zprovoznění areálu. Vedení Kultury Jablonec proto okamžitě koordinovalo práce na zprovoznění vysoušečů, výměny vyhořelé části elektroinstalace, odčerpání zaplavené šachty výtahu, včetně vytvoření dalších podmínek pro nástup stavebních profesí. „Zásadní pro nás bylo alespoň částečné zprovoznění elektro instalací, aby mohly naplno běžet vysoušeče. Na stavebních úpravách budeme pracovat do poslední chvíle tak, aby návštěvníci výstavy Křehká krása nebyli ochuzeni o příjemný zážitek. Nicméně je nám jasné, že odstranění části závad bude pokračovat i po skončení výstavy," doplnil Vobořil.

„Přípravy 10. ročníku výstavy Křehká krása jsou v plném proudu. Kapacitu vystavovatelů máme více než naplněnou a pro návštěvníky máme hned několik lákadel. Tím největším je určitě letošní ambasadorka Křehké krásy, módní návrhářka Beata Rajská, která se zde bude prezentovat nejen svými modely, ale také uspořádá besedu v zasedací síni jablonecké radnice. Výstava představí český bižuterní průmysl v plné kráse a všichni se těšíme na návštěvníky, především na milovnice kvalitní bižuterie," konstatoval Pavel Kopáček, předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie (více o výstavě na www.krehkakrasa.cz).

Prodejní výstava Křehká krása navázala na tradici mezinárodních výstav skla a bižuterie z 60. až 80. let minulého století. V areálu Eurocentra se letos uskuteční její 10. ročník od 12. do 15. srpna. Přehlídka nabídne nejen prezentaci čtyř desítek výrobců, ale například i sklářských škol z Libereckého kraje. Tradiční součástí jsou módní přehlídky nebo tvůrčí dílny pro děti a také pestrý doprovodný program ve venkovním amfiteátru. Spolupořadatelem je Muzeum skla a bižuterie, vstupenka na výstavu platí čtyři dny včetně vstupu do muzea.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Voda v Jablonci trhala asfalt a zatopila sklepy
Průtrž mračen zkomplikovala život v Jablonci nad Nisou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v červenci a srpnu
Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé
Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Křehká krása 2020 bude!
Ohlédnutí za výstavou Křehká krása 2019
Obrazem: Křehká krása 2019

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Spustili registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru
V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
Obrazem: Velké Hamry v derby krajského přeboru přehrály Pěnčín
Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022
Liberečtí policisté zachránili lidský život

Nejčtenější články

15.08.: V jabloneckém Lukášově se střetla dvě osobní auta
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace