Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

24.05.2021 15:23:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

Společenský život, dosud utlumený koronavirovou pandemií, se opět pozvolna probouzí. Důkazem toho je i fakt, že Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje jubilejní desátý ročník prezentačně prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2021. Uskuteční se v Eurocentru a Muzeu skla a bižuterie od 12. do 15. srpna.

Oba areály tvoří výjimečný výstavní prostor, který nabídne to nejlepší z českého skla a bižuterie. Přispějí k tomu i dvě stálé expozice muzea a aktuální výstavy Designová 10, Reflexe a Kaleidoskop vkusu. Na veletrhu se představí čtyři desítky výrobců bižuterie, skla, vánočních ozdob a dalšího sortimentu.

Ambasadorkou výstavy je přední česká oděvní návrhářka Beata Rajská. Liberecký kraj představí turistickou značkou Křišťálové údolí a hned dvakrát v programu dojde i na téma zápisů na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO: svůj projekt na zápis ruční výroby českého skla přiblíží jablonecké Muzeum skla a bižuterie, zápis unikátní výroby perličkových ozdob představí firma Rautis z podkrkonošské Poniklé.

„Křehká krása je jednou ze zásadních akcí v oblasti skla a bižuterie v Libereckém kraji. Pomáhá místním i návštěvníkům objevovat místní tradiční řemeslo a ocenit jeho výjimečnost, krásu a náročnost," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jak je již tradicí, nebudou chybět krásné ženy - Miss České republiky přiveze finalistky soutěže 2021 až do amfiteátru Eurocentra, kde se uskuteční módní přehlídka, letos s podtitulem 10 let Křehké krásy.

Přehlídka krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Pro ně pořadatelé v Muzeu skla a bižuterie uchystali workshop Hrátky (nejen) se sklem.

„Křehká krása se stala nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse. Letošní výstava má pro nás mimořádný význam, po obtížném období lockdownu chceme přilákat věrné i nové návštěvníky, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. Nezapomínáme ale ani na ty zahraniční, které pozveme prostřednictvím zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Přejeme si, aby se přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie. Výstava je nedílnou součástí projektů Křišťálové údolí a Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií, na jejichž rozvoji úzce spolupracujeme s Libereckým krajem a CzechTourismem," sdělil předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Za lístky na výstavu zaplatí dospělí 100 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma. Vstupenky platí po celou dobu konání výstavy pro areál výstaviště i muzea.

Více informací se nalézá na internetových odkazech www.krehkakrasa.cz, www.msb-jablonec.cz a www.jablonecjewellerytour.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Křehká krása 2020 bude!
Ohlédnutí za výstavou Křehká krása 2019
Obrazem: Křehká krása 2019

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 21. až 23. června
Botanická zahrada oslaví Mezinárodní den tropů
Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace