Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

24.05.2021 15:23:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

Společenský život, dosud utlumený koronavirovou pandemií, se opět pozvolna probouzí. Důkazem toho je i fakt, že Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje jubilejní desátý ročník prezentačně prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2021. Uskuteční se v Eurocentru a Muzeu skla a bižuterie od 12. do 15. srpna.

Oba areály tvoří výjimečný výstavní prostor, který nabídne to nejlepší z českého skla a bižuterie. Přispějí k tomu i dvě stálé expozice muzea a aktuální výstavy Designová 10, Reflexe a Kaleidoskop vkusu. Na veletrhu se představí čtyři desítky výrobců bižuterie, skla, vánočních ozdob a dalšího sortimentu.

Ambasadorkou výstavy je přední česká oděvní návrhářka Beata Rajská. Liberecký kraj představí turistickou značkou Křišťálové údolí a hned dvakrát v programu dojde i na téma zápisů na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO: svůj projekt na zápis ruční výroby českého skla přiblíží jablonecké Muzeum skla a bižuterie, zápis unikátní výroby perličkových ozdob představí firma Rautis z podkrkonošské Poniklé.

„Křehká krása je jednou ze zásadních akcí v oblasti skla a bižuterie v Libereckém kraji. Pomáhá místním i návštěvníkům objevovat místní tradiční řemeslo a ocenit jeho výjimečnost, krásu a náročnost," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jak je již tradicí, nebudou chybět krásné ženy - Miss České republiky přiveze finalistky soutěže 2021 až do amfiteátru Eurocentra, kde se uskuteční módní přehlídka, letos s podtitulem 10 let Křehké krásy.

Přehlídka krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Pro ně pořadatelé v Muzeu skla a bižuterie uchystali workshop Hrátky (nejen) se sklem.

„Křehká krása se stala nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse. Letošní výstava má pro nás mimořádný význam, po obtížném období lockdownu chceme přilákat věrné i nové návštěvníky, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. Nezapomínáme ale ani na ty zahraniční, které pozveme prostřednictvím zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Přejeme si, aby se přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie. Výstava je nedílnou součástí projektů Křišťálové údolí a Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií, na jejichž rozvoji úzce spolupracujeme s Libereckým krajem a CzechTourismem," sdělil předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Za lístky na výstavu zaplatí dospělí 100 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma. Vstupenky platí po celou dobu konání výstavy pro areál výstaviště i muzea.

Více informací se nalézá na internetových odkazech www.krehkakrasa.cz, www.msb-jablonec.cz a www.jablonecjewellerytour.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Křehká krása 2020 bude!
Ohlédnutí za výstavou Křehká krása 2019
Obrazem: Křehká krása 2019

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace