Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

24.05.2021 15:23:39 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Křehká krása představí Křišťálové údolí i perličkové ozdoby z Poniklé

Společenský život, dosud utlumený koronavirovou pandemií, se opět pozvolna probouzí. Důkazem toho je i fakt, že Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery připravuje jubilejní desátý ročník prezentačně prodejní výstavy skla a bižuterie Křehká krása 2021. Uskuteční se v Eurocentru a Muzeu skla a bižuterie od 12. do 15. srpna.

Oba areály tvoří výjimečný výstavní prostor, který nabídne to nejlepší z českého skla a bižuterie. Přispějí k tomu i dvě stálé expozice muzea a aktuální výstavy Designová 10, Reflexe a Kaleidoskop vkusu. Na veletrhu se představí čtyři desítky výrobců bižuterie, skla, vánočních ozdob a dalšího sortimentu.

Ambasadorkou výstavy je přední česká oděvní návrhářka Beata Rajská. Liberecký kraj představí turistickou značkou Křišťálové údolí a hned dvakrát v programu dojde i na téma zápisů na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO: svůj projekt na zápis ruční výroby českého skla přiblíží jablonecké Muzeum skla a bižuterie, zápis unikátní výroby perličkových ozdob představí firma Rautis z podkrkonošské Poniklé.

„Křehká krása je jednou ze zásadních akcí v oblasti skla a bižuterie v Libereckém kraji. Pomáhá místním i návštěvníkům objevovat místní tradiční řemeslo a ocenit jeho výjimečnost, krásu a náročnost," říká Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Jak je již tradicí, nebudou chybět krásné ženy - Miss České republiky přiveze finalistky soutěže 2021 až do amfiteátru Eurocentra, kde se uskuteční módní přehlídka, letos s podtitulem 10 let Křehké krásy.

Přehlídka krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem. Pro ně pořadatelé v Muzeu skla a bižuterie uchystali workshop Hrátky (nejen) se sklem.

„Křehká krása se stala nedílnou součástí prázdninového kulturního a turistického programu Jablonce nad Nisou. Návštěvníkům nabízíme čtyři dny plné zážitků v krásném výstavním areálu. Chceme podpořit tradiční bižuterní a sklářský průmysl a představit ho v plné kráse. Letošní výstava má pro nás mimořádný význam, po obtížném období lockdownu chceme přilákat věrné i nové návštěvníky, kteří se rozhodli strávit dovolenou v České republice. Nezapomínáme ale ani na ty zahraniční, které pozveme prostřednictvím zahraničních zastoupení agentury CzechTourism. Přejeme si, aby se přesvědčili o kreativitě a umění českých sklářů a výrobců bižuterie. Výstava je nedílnou součástí projektů Křišťálové údolí a Do Jablonce nad Nisou za sklem a bižuterií, na jejichž rozvoji úzce spolupracujeme s Libereckým krajem a CzechTourismem," sdělil předseda představenstva Svazu výrobců skla a bižuterie Pavel Kopáček.

Za lístky na výstavu zaplatí dospělí 100 korun, děti do 15 let mohou přijít zdarma. Vstupenky platí po celou dobu konání výstavy pro areál výstaviště i muzea.

Více informací se nalézá na internetových odkazech www.krehkakrasa.cz, www.msb-jablonec.cz a www.jablonecjewellerytour.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Fotoohlédnutí Václava Novotného za 9. ročníkem výstavy Křehká krása
FOTO: Součástí Křehké krásy byla i výstava Trendy.Design.Produkce
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
FOTO: Na Křehkou krásu si našly cestu tisíce návštěvníků
V Jablonci zahájili výstavu Křehká krása 2020
Křehká krása 2020 bude!
Ohlédnutí za výstavou Křehká krása 2019
Obrazem: Křehká krása 2019

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
Řidič odháněl včelu a přejel v Nové Vsi do protisměru
Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
11.08.: Stanovisko předsedů klubů k rekonstrukci ulice Sportovní
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace