Další střet chodce s autem na přechodu pro chodce

10.02.2023 22:14:48 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Další střet chodce s autem na přechodu pro chodce

Řidiči a chodci, buďte obezřetní!!! Policisté v Jablonci nad Nisou šetří další dopravní nehodu, při které došlo ve středu 8. února před 7.30 ke střetu vozidla s chodcem na přechodu pro chodce.

Tentokrát se nehoda chodce s osobním autem stala v jablonecké ulici Budovatelů. „Řidič s vozidlem Citroen Berlingo jel ve směru od centra města, kde mu náhle z pravé strany vstoupil na přechod pro chodce do jízdní dráhy 41letý muž. Po následném střetu s vozidlem upadl chodec na vozovku, přičemž utrpěl zranění, jehož charakter a doba léčení jsou předmětem probíhajícího šetření. Zraněný muž byl z místa nehody převezen posádkou Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje na ošetření do jablonecké nemocnice. Policisté alkohol u řidiče i chodce vyloučili provedenými dechovými zkouškami, které měly negativní výsledky. Veškeré okolnosti celé události i nadále šetří policisté z Dopravního inspektorátu v Jablonci nad Nisou," shrnula tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Místo střetu chodce s osbním autem v Jablonci nad Nisou<br />Autor: Archiv Policie ČR V souvislosti s dopravními nehodami, při kterých došlo v uplynulých dnech na přechodech pro chodce v Jablonci nad Nisou, připomíná policie hlavně chodcům, aby si uvědomili, že jsou v silničním provozu těmi nejzranitelnějšími účastníky. Z tohoto důvodu již poněkolikáté chodce upozorňuje, aby vozovku přecházeli až ve chvíli, kdy blížící se vozidlo zastaví a je zřejmé, že umožní bezpečné přejití.

„Opětovně zdůrazňujeme vhodnost používání reflexních prvků, například umístění reflexních pásků na končetiny, kabelky, batohy, dětské kočárky apod. Připomínáme také to, že v některých případech povinnost mít na sobě viditelně umístěné reflexní prvky vyplývá přímo ze zákona o provozu na pozemních komunikacích. Jde o situace, kdy se chodec pohybuje mimo obec za snížené viditelnosti po krajnici nebo okraji vozovky, a to v místě bez veřejného osvětlení," dodala policejní mluvčí.

Samozřejmě všem účastníkům silničního provozu policie připomíná, aby dbali zvýšené opatrnosti, a to jak při řízení vozidla, tak při přecházení komunikace. „Řidiče vyzýváme, aby především v blízkosti přechodů pro chodce snížili rychlost a naopak zvýšili svou obezřetnost. Zejména v těchto zimních dnech je viditelnost i přes den již nižší, ráno je déle tma a odpoledne samozřejmě rychleji ubývá denní světlo. Osobu, která na sobě nemá viditelný reflexní prvek, tak lze velmi snadno přehlédnout," dodala na závěr Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Vratislavicích se srazila tramvaj s osobním autem
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Opilý řidič při vyhýbání s autobusem skončil v Bedřichově mimo silnici
Posypový vůz se v Tanvaldě převrátil na bok
Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
Policistům ujížděl řidič po Jablonci ve voze označeném jako TAXI

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Charitativní Zumba maraton na Smržovce letos jubilejní a poslední
Jaké budou Vánoční řemeslnické trhy v Turnově 2023?
Cenu Ivana Dejmala převzala bioložka Anežka Bartošová
V Krkonoších byl smrtelně postřelen vlk s GPS obojkem
Krajská knihovna vydává básnickou znakoknihu

Nejčtenější články

05.12.: Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
06.12.: Střípky ze zahájení jabloneckého adventu
05.12.: V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace