Březen ve znamení tulipánů pro nemocné. Přináší jaro, naději i změnu

03.03.2023 15:16:44 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Březen ve znamení tulipánů pro nemocné. Přináší jaro, naději i změnu

Již jedenáctý ročník tzv. Tulipánového měsíce na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých pořádá organizace Amelie. Za cíl si klade přinést společně s jarem i naději všem, kdo se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. V březnu dobrovolníci vyzdobí tulipány oddělení nemocnic s pacienty nemocnými rakovinou a uskuteční se i několik tematických akcí, jako je například výstava v obchodním centru Forum Liberec, která je k vidění po celý měsíc.

„Jsem velmi rád, že již jedenáctým rokem funguje akce Tulipánový měsíc, která přináší nejen naději nemocným a jejich blízkým, ale také osvětu a povědomí o onkologických onemocněních pro veřejnost. Je velmi důležité, abychom před nemocí nezavírali oči a netvářili se, že se nás netýká. Velmi si vážím práce všech lékařů, organizací a dobrovolníků, kteří se tomuto nelehkému tématu dlouhodobě a systematicky věnují," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Zahájení Tulipánového měsíce v obřadní síni liberecké radnice<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Akce odstartovala v pondělí 27. února v obřadní síni liberecké radnice, kde mimo jiné zazpíval sbor Libé hlasy pod vedením Dany Houdkové.

V rámci Tulipánového měsíce mohou zájemci navštívit řadu akcí jako jsou přednášky a workshopy nebo výstavu v obchodním centru Forum Liberec. Výstava obrázků nejen od dětí z mateřských a základních škol, ale i dospělých či seniorů, dává nemocným vědět, že nejsou sami. Zároveň připomíná veřejnosti, jak je jejich podpora důležitá. Akce probíhá ve spolupráci s obchodním centrem, které se do Tulipánového měsíce zapojí i 8. března na Mezinárodní den žen koupí pěti set benefičních tulipánů, které pak rozdá zákaznicím.

Organizace Amelie také navázala spolupráci s doručovací společností Florea.cz, která věnuje 30 % z každého prodaného tulipánu na bezplatné služby pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Akci mohou dobrovolníci podpořit také zasláním DMS ve tvaru DMS AMELIE 90 na telefonní číslo 87 777. Více informací najdete na webu www.tulipanovymesic.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení
Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné
Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý
Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
Chystají Dětský den s jabloneckým muzeem!
Soutěž Ještěd f Kleci se opět koná od 19. do 22. června

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
18.06.: Jablonečtí policisté hledají svědky nehody v autobuse
18.06.: Deset medailí atletů LIAZU Jablonec z Gigantu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace