Březen ve znamení tulipánů pro nemocné. Přináší jaro, naději i změnu

03.03.2023 15:16:44 | Autor: Anna Vašková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Březen ve znamení tulipánů pro nemocné. Přináší jaro, naději i změnu

Již jedenáctý ročník tzv. Tulipánového měsíce na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých pořádá organizace Amelie. Za cíl si klade přinést společně s jarem i naději všem, kdo se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. V březnu dobrovolníci vyzdobí tulipány oddělení nemocnic s pacienty nemocnými rakovinou a uskuteční se i několik tematických akcí, jako je například výstava v obchodním centru Forum Liberec, která je k vidění po celý měsíc.

„Jsem velmi rád, že již jedenáctým rokem funguje akce Tulipánový měsíc, která přináší nejen naději nemocným a jejich blízkým, ale také osvětu a povědomí o onkologických onemocněních pro veřejnost. Je velmi důležité, abychom před nemocí nezavírali oči a netvářili se, že se nás netýká. Velmi si vážím práce všech lékařů, organizací a dobrovolníků, kteří se tomuto nelehkému tématu dlouhodobě a systematicky věnují," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Zahájení Tulipánového měsíce v obřadní síni liberecké radnice<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Akce odstartovala v pondělí 27. února v obřadní síni liberecké radnice, kde mimo jiné zazpíval sbor Libé hlasy pod vedením Dany Houdkové.

V rámci Tulipánového měsíce mohou zájemci navštívit řadu akcí jako jsou přednášky a workshopy nebo výstavu v obchodním centru Forum Liberec. Výstava obrázků nejen od dětí z mateřských a základních škol, ale i dospělých či seniorů, dává nemocným vědět, že nejsou sami. Zároveň připomíná veřejnosti, jak je jejich podpora důležitá. Akce probíhá ve spolupráci s obchodním centrem, které se do Tulipánového měsíce zapojí i 8. března na Mezinárodní den žen koupí pěti set benefičních tulipánů, které pak rozdá zákaznicím.

Organizace Amelie také navázala spolupráci s doručovací společností Florea.cz, která věnuje 30 % z každého prodaného tulipánu na bezplatné služby pro onkologicky nemocné a jejich blízké. Akci mohou dobrovolníci podpořit také zasláním DMS ve tvaru DMS AMELIE 90 na telefonní číslo 87 777. Více informací najdete na webu www.tulipanovymesic.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení
Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné
Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Fotovoltaiku na střeše mají mít krajský úřad i jablonecké gymnázium

Snižování energetické náročnosti budov a alternativní zdroje energie propojují environmentální přístup s ekonomickým. Proto Liberecký kraj plánuje vybudovat na střechách některých budov fotovoltaiky (FVE). Na srpnovém jednání krajští radní schválili vyhlášení výběrového řízení na výstavbu FVE na střeše budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje a také na objektu Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou.

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zahraniční štáb natáčí dokument o kynologovi Václavovi Vančurovi
V Tanvaldě se v září sportovalo
Výstavu o Novém Zélandu můžete navštívit na smržovském Zámečku
Světové filmové melodie omámily jablonecké divadlo
Týden knihoven 2023 s podtitulem Už jsme zpátky!

Nejčtenější články

25.09.: VIDEO: Ohlédnutí za Slavnostmi města Desná 2023
25.09.: Po devíti kolech Jablonec stále bez vítězství
24.09.: Město Jablonec bude pokračovat ve stavbě zázemí přehrady

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace