Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin

15.10.2022 15:52:43 | Autor: TZ Centrum Amélie | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin

Od 3. října do 30. listopadu bude probíhat již 4. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých v libereckém regionu. Zapojit se může každý - kdo daruje či následně nakoupí. Pomoc může i potěšit.

„Sbírkou a následným prodejem vánočních předmětů se snažíme, stejně jako v minulých letech, zajistit bezplatné služby pro nemocné a jejich rodiny. Udržení bezplatných služeb je pro nás prioritou, aby k nim měli přístup i ti, kteří si je sami nemohou finančně dovolit. Nejistota do budoucna je pro nás ovšem hodně náročná. Již nyní se potýkáme se snížením příjmů z veřejných zdrojů i od komerčních dárců a je předpoklad, že se situace bude nadále zhoršovat," řekla Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

„Já i moje nemocná dcera jsme v roce 2017 využily sociální poradenství Amelie a od té doby navštěvujeme i jejich další aktivity-trénink paměti, vycházky či plavání. Důvodem našich stálých návštěv je setkávání se s lidmi s podobným onemocněním, kteří mají chuť dělat něco pro sebe a díky Amelii se tak zapojovat do běžného života. Díky těmto aktivitám se udržujeme v dobrém zdravotním a duševním stavu. Zároveň nás to obohacuje a pomáhá zvládat různá úskalí, která jsou s touto nemoci spojená," uvedla paní Helena, klientka Amelie v Liberci.

Prodej vánočních ozdob a dekorací se uskuteční od 9. do 15. prosince v obchodním centru FORUM. U stánku Amelie lze darované předměty zakoupit za ceny nižší než je obvyklé. Kupující si tak mohou nejen za rozumnou cenu zútulnit domov či obdarovat blízké, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou a jejich rodiny.

„Získané peníze z benefičního prodeje nám pomohou s udržením bezplatných služeb pro klienty jako je sociální poradenství či psychologická podpora, které jsou pro nemocné s rakovinou a jejich blízké důležitou součástí péče, kterou ale bohužel není reálné vždy získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti jako je například plavání či zdravotní cvičení. Cílem akce je nejen udržení služeb pro onkologicky nemocné a jejich rodiny, ale také osvěta veřejnosti o fungování Amelie v Liberci. Moc děkujeme každému, kdo přispěje do sbírky či si darovaný předmět zakoupí a pomůže nám tak udržet existenci Centra Amelie v Liberci a jeho bezplatné služby pro onkologicky nemocné a jejich nejbližší," dodala Kuntošová.

Sběrná místa pro ozdoby a dekorace:

• Centrum Amelie Liberec - KN Liberec, Husova 357/10 (budova U, 1. patro), Liberec
• Krajská vědecká knihovna v Liberci - Rumjancevova 1362/1, Liberec
• Drogerie Jasmín - Masarykovo náměstí 280, Mnichovo Hradiště

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace