Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin

15.10.2022 15:52:43 | Autor: TZ Centrum Amélie | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin

Od 3. října do 30. listopadu bude probíhat již 4. ročník sbírky vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých v libereckém regionu. Zapojit se může každý - kdo daruje či následně nakoupí. Pomoc může i potěšit.

„Sbírkou a následným prodejem vánočních předmětů se snažíme, stejně jako v minulých letech, zajistit bezplatné služby pro nemocné a jejich rodiny. Udržení bezplatných služeb je pro nás prioritou, aby k nim měli přístup i ti, kteří si je sami nemohou finančně dovolit. Nejistota do budoucna je pro nás ovšem hodně náročná. Již nyní se potýkáme se snížením příjmů z veřejných zdrojů i od komerčních dárců a je předpoklad, že se situace bude nadále zhoršovat," řekla Petra Kuntošová, koordinátorka Centra Amelie v Liberci.

„Já i moje nemocná dcera jsme v roce 2017 využily sociální poradenství Amelie a od té doby navštěvujeme i jejich další aktivity-trénink paměti, vycházky či plavání. Důvodem našich stálých návštěv je setkávání se s lidmi s podobným onemocněním, kteří mají chuť dělat něco pro sebe a díky Amelii se tak zapojovat do běžného života. Díky těmto aktivitám se udržujeme v dobrém zdravotním a duševním stavu. Zároveň nás to obohacuje a pomáhá zvládat různá úskalí, která jsou s touto nemoci spojená," uvedla paní Helena, klientka Amelie v Liberci.

Prodej vánočních ozdob a dekorací se uskuteční od 9. do 15. prosince v obchodním centru FORUM. U stánku Amelie lze darované předměty zakoupit za ceny nižší než je obvyklé. Kupující si tak mohou nejen za rozumnou cenu zútulnit domov či obdarovat blízké, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou a jejich rodiny.

„Získané peníze z benefičního prodeje nám pomohou s udržením bezplatných služeb pro klienty jako je sociální poradenství či psychologická podpora, které jsou pro nemocné s rakovinou a jejich blízké důležitou součástí péče, kterou ale bohužel není reálné vždy získat v samotných zdravotnických zařízeních. Finance nám pomohou zajistit i různé aktivizační činnosti jako je například plavání či zdravotní cvičení. Cílem akce je nejen udržení služeb pro onkologicky nemocné a jejich rodiny, ale také osvěta veřejnosti o fungování Amelie v Liberci. Moc děkujeme každému, kdo přispěje do sbírky či si darovaný předmět zakoupí a pomůže nám tak udržet existenci Centra Amelie v Liberci a jeho bezplatné služby pro onkologicky nemocné a jejich nejbližší," dodala Kuntošová.

Sběrná místa pro ozdoby a dekorace:

• Centrum Amelie Liberec - KN Liberec, Husova 357/10 (budova U, 1. patro), Liberec
• Krajská vědecká knihovna v Liberci - Rumjancevova 1362/1, Liberec
• Drogerie Jasmín - Masarykovo náměstí 280, Mnichovo Hradiště

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace