Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení

25.02.2023 07:04:43 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení

Přivolejme s jarem i naději je i letos mottem Tulipánového měsíce, který v březnu již pojedenácté realizuje nezisková organizace Amelie, poskytující psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým. Touto aktivitou chce upozornit veřejnost na nutnost podpory nemocných rakovinou a jejich rodin nejen v oblasti léčby, ale i v oblasti sociální a psychologické. Tulipánový měsíc 2023 Amelie oficiálně zahájí v Liberci 27. února v obřadní síni historické budovy radnice.

Po celý březen budou onkologická pracoviště nemocnic v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Mladé Boleslavi či Mamocentrum v Liberci vyzdobená dílky s motivem tulipánů, které pro Tulipánový měsíc vytvořily děti z 22 škol a školek. Do liberecké Amelie doputovalo více než 1000 dílek na podporu nemocných. V březnu bude k vidění i výstava obrázků dětí na podporu onkologicky nemocných v obchodním centru Forum v Liberci. Pro pacienty Komplexního onkologického centra liberecké nemocnice vyrobily děti i dospělí tulipány a přáníčka, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje.

„Strach z nemoci, dlouhodobá izolace od svých blízkých, obavy z budoucnosti, to vše přináší onkologicky nemocným a jejich blízkým do života velký stres. V Amelii se jim v tomto měsíci snažíme zpříjemnit prostředí onkologických ambulancí, lůžkových oddělení či čekáren a poslat jim vzkaz, že na svou nemoc nejsou sami," řekla koordinátorka Centra Amelie v Liberci Petra Kuntošová.

Cílem Tulipánového měsíce je i zvýšení informovanosti veřejnosti o onkologické nemoci a fungování Amelie v Liberci. „O Amelii jsem se dozvěděla minulý rok na akci v knihovně. Když mi onemocněl rakovinou manžel, nevěděla jsem vůbec co mám dělat, co bude dál. Pak jsem si vzpomněla na Amelii, kde mě vyslechli a předali potřebné rady a informace," uvedla paní Jana z Liberce.

Veškeré služby poskytuje organizace nemocným a jejich blízkým zdarma. Na pomoc při zajištění bezplatných služeb pro nemocné se letos v Tulipánovém měsíci uskuteční charitativní cvičení v zapojených fitness centrech, koncert dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude! v jabloneckém Eurocentru, ve spolupráci s oc Forum charitativní rozdávání tulipánů k MDŽ i online prodej tulipánů v květinářství Florea.

S nabídkou služeb Amelie se mohou lidé seznámit 6. 3. od 15:00 - 17:00 v Krajské vědecké knihovně v Liberci či 15. 3. v rámci Dne otevřených dveří v samotném Centru Amelie Liberec. Akce na osvětu nemoci proběhnou i v Krajské vědecké knihovně v Liberci či v online prostředí. S letáky Amelie a kontakty na ni se obyvatelé Liberce budou setkávat po celý měsíc březen též ve vozech MHD.

„Přestože rakovina v ČR dorazí téměř do každé rodiny, lidé často pociťují strach a obavy, které ústí v izolaci nemocných a tíži tématu onkologické nemoci a života s ní. Tulipánový měsíc ukazuje cestu akce a spolupráce, která může nabídnout účinnou a dostupnou podporu i pomoc. Všichni si zaslouží zájem a vědomí, že v nemoci nejsou sami," sdělila Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka organizace Amelie.

Tulipánový měsíc je realizován pod záštitou Martiny Teplé, náměstkyni libereckého primátora pro sociální záležitosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné
Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace