Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení

25.02.2023 07:04:43 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Radost a podpora dětí i dospělých zaplavují onkologická oddělení

Přivolejme s jarem i naději je i letos mottem Tulipánového měsíce, který v březnu již pojedenácté realizuje nezisková organizace Amelie, poskytující psychosociální pomoc dospělým onkologicky nemocným a jejich blízkým. Touto aktivitou chce upozornit veřejnost na nutnost podpory nemocných rakovinou a jejich rodin nejen v oblasti léčby, ale i v oblasti sociální a psychologické. Tulipánový měsíc 2023 Amelie oficiálně zahájí v Liberci 27. února v obřadní síni historické budovy radnice.

Po celý březen budou onkologická pracoviště nemocnic v Liberci, Jablonci nad Nisou, České Lípě a Mladé Boleslavi či Mamocentrum v Liberci vyzdobená dílky s motivem tulipánů, které pro Tulipánový měsíc vytvořily děti z 22 škol a školek. Do liberecké Amelie doputovalo více než 1000 dílek na podporu nemocných. V březnu bude k vidění i výstava obrázků dětí na podporu onkologicky nemocných v obchodním centru Forum v Liberci. Pro pacienty Komplexního onkologického centra liberecké nemocnice vyrobily děti i dospělí tulipány a přáníčka, kterými posílají nemocným vzkaz podpory a naděje.

„Strach z nemoci, dlouhodobá izolace od svých blízkých, obavy z budoucnosti, to vše přináší onkologicky nemocným a jejich blízkým do života velký stres. V Amelii se jim v tomto měsíci snažíme zpříjemnit prostředí onkologických ambulancí, lůžkových oddělení či čekáren a poslat jim vzkaz, že na svou nemoc nejsou sami," řekla koordinátorka Centra Amelie v Liberci Petra Kuntošová.

Cílem Tulipánového měsíce je i zvýšení informovanosti veřejnosti o onkologické nemoci a fungování Amelie v Liberci. „O Amelii jsem se dozvěděla minulý rok na akci v knihovně. Když mi onemocněl rakovinou manžel, nevěděla jsem vůbec co mám dělat, co bude dál. Pak jsem si vzpomněla na Amelii, kde mě vyslechli a předali potřebné rady a informace," uvedla paní Jana z Liberce.

Veškeré služby poskytuje organizace nemocným a jejich blízkým zdarma. Na pomoc při zajištění bezplatných služeb pro nemocné se letos v Tulipánovém měsíci uskuteční charitativní cvičení v zapojených fitness centrech, koncert dětského pěveckého sboru Iuventus, Gaude! v jabloneckém Eurocentru, ve spolupráci s oc Forum charitativní rozdávání tulipánů k MDŽ i online prodej tulipánů v květinářství Florea.

S nabídkou služeb Amelie se mohou lidé seznámit 6. 3. od 15:00 - 17:00 v Krajské vědecké knihovně v Liberci či 15. 3. v rámci Dne otevřených dveří v samotném Centru Amelie Liberec. Akce na osvětu nemoci proběhnou i v Krajské vědecké knihovně v Liberci či v online prostředí. S letáky Amelie a kontakty na ni se obyvatelé Liberce budou setkávat po celý měsíc březen též ve vozech MHD.

„Přestože rakovina v ČR dorazí téměř do každé rodiny, lidé často pociťují strach a obavy, které ústí v izolaci nemocných a tíži tématu onkologické nemoci a života s ní. Tulipánový měsíc ukazuje cestu akce a spolupráce, která může nabídnout účinnou a dostupnou podporu i pomoc. Všichni si zaslouží zájem a vědomí, že v nemoci nejsou sami," sdělila Michaela Čadková Svejkovská, ředitelka organizace Amelie.

Tulipánový měsíc je realizován pod záštitou Martiny Teplé, náměstkyni libereckého primátora pro sociální záležitosti.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné
Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rozvoj cestovního ruchu v Turnově? Udržitelně a s ohledem na místní!

Na světě je nová Strategie rozvoje cestovního ruchu ve městě Turnov 2030. Rozhodně to není plán na to, jak turisty více naplnit Český ráj! Je to vize rozvoje cestovního ruchu přímo v Turnově, a to s ohledem na priority místních obyvatel i podnikatelů a s cílem stabilního udržitelného rozvoje důležitého odvětví města v srdci Českého ráje. Více podrobností

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
FOTO: U všeho byl Čanturišvili
Zloděj se v Jablonci dostává do bytu pod záminkou odečtu vodoměru
Kam za sportem a zábavou na Jablonecku o víkendu 19. až 21. července
Horská služba měla na začátku prázdnin již mnoho zásahů

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
21.07.: Hasiče zaměstnal požár kůlny ve Smržovce
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace