Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné

12.12.2022 15:31:57 | Autor: redakce, me | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné

Ve dnech 9. až 15. prosince probíhá v obchodním centru Forum v Liberci již čtvrtý ročník prodeje vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. Sbírka předmětů do sbírky mezi veřejností probíhala od začátku října do konce listopadu.

„Sešlo se nám přes 2500 předmětů s vánoční tematikou. Ve srovnání s předchozími lety je to až nečekaný nárůst. Například minulý rok stačilo ze sběrného místa v liberecké knihovně odnášet darované ozdoby postupně v ruce a letos se dvakrát musel pro jejich převoz do Centra Amelie použít automobil.

Za tuto úžasnou solidaritu s nemocnými a počet darovaných ozdob moc děkujeme všem lidem a firmám, které se do sbírky zapojili. Zároveň moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se ve svém volném čase zapojí do prodeje vánočních ozdob," řekla zástupkyně pořádající organizace Amelie Petra Kuntošová.

Prodej darovaných předmětů bude probíhat v prvním patře obchodního centra Forum u stánku Amelie. Výběr je opravdu velký a ceny nízké. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou.

„Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb je pro nemocné a jejich rodiny neméně důležité jako vlastní léčba nemoci. Finance nám pomohou zajistit také aktivizační činnosti pro klienty jako například plavání, zdravotní cvičení a další, které z naší zkušenosti pomáhají nemocným ulehčit návrat do života, ale které by si někteří sami nemohli z finančních důvodů dovolit. Minulý rok sbírka vynesla skoro 70 000 Kč na zajištění těchto služeb, tak snad budeme letos stejně úspěšní," dodala Petra Kuntošová.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V souboji druhého se třetím uspěli maloskalští volejbalisté
Pomerančový mítink mladých atletických nadějí se vydařil
Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural

Nejčtenější články

04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
04.12.: Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace