Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné

12.12.2022 15:31:57 | Autor: redakce, me | Rubrika: Společnost | Obce: Liberecký kraj

Prodej vánočních ozdob a dekorací podpoří onkologicky nemocné

Ve dnech 9. až 15. prosince probíhá v obchodním centru Forum v Liberci již čtvrtý ročník prodeje vánočních ozdob a dekorací na podporu onkologicky nemocných a jejich blízkých. Sbírka předmětů do sbírky mezi veřejností probíhala od začátku října do konce listopadu.

„Sešlo se nám přes 2500 předmětů s vánoční tematikou. Ve srovnání s předchozími lety je to až nečekaný nárůst. Například minulý rok stačilo ze sběrného místa v liberecké knihovně odnášet darované ozdoby postupně v ruce a letos se dvakrát musel pro jejich převoz do Centra Amelie použít automobil.

Za tuto úžasnou solidaritu s nemocnými a počet darovaných ozdob moc děkujeme všem lidem a firmám, které se do sbírky zapojili. Zároveň moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se ve svém volném čase zapojí do prodeje vánočních ozdob," řekla zástupkyně pořádající organizace Amelie Petra Kuntošová.

Prodej darovaných předmětů bude probíhat v prvním patře obchodního centra Forum u stánku Amelie. Výběr je opravdu velký a ceny nízké. Kupující si tak mohou nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale v čase předvánočním podpořit i nemocné s rakovinou.

„Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka při vyřízení dávek a služeb je pro nemocné a jejich rodiny neméně důležité jako vlastní léčba nemoci. Finance nám pomohou zajistit také aktivizační činnosti pro klienty jako například plavání, zdravotní cvičení a další, které z naší zkušenosti pomáhají nemocným ulehčit návrat do života, ale které by si někteří sami nemohli z finančních důvodů dovolit. Minulý rok sbírka vynesla skoro 70 000 Kč na zajištění těchto služeb, tak snad budeme letos stejně úspěšní," dodala Petra Kuntošová.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9:00 do 12:00 v prostorách Krajské nemocnice Liberec (budova U, vchod z Jablonecké ul.) Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky Centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 či e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách lze nalézt na www.amelie-zs.cz.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sbírka ozdob a dekorací na podporu lidí s rakovinou a jejich rodin
Nový dobrovolnický program pomůže onkologickým pacientům
Koncert na podporu onkologicky nemocných se koná v Turnově
Tulipánový měsíc na podporu onkologicky nemocných opět v Liberci
Tulipánový měsíc opět podpoří onkologicky nemocné
Vánoční ozdoby a dekorace podpoří onkologicky nemocné a jejich blízké
Liberecká Amelie pořádá již osmý ročník akce Tulipánový měsíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Josef Šimek v krajském zastupitelstvu za zesnulého Josefa Horinku

Složením slibu na zasedání zastupitelstva se stal oficiálně novým krajským zastupitelem současný starosta Lomnice nad Popelkou Josef Šimek za Starosty pro Liberecký kraj. Šimek nahradil zesnulého starostu Hrádku nad Nisou Josefa Horinku.

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma Brex podala návrh na insolvenci. Má zakázky za půl miliardy
Od soboty 1. června platí nová opatření pro linky č. 101, 105 a 113
Krajská dotace je určená na revitalizaci dopravního hřiště
Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace