Bratři Tondrové odmítli mečbol pro Plameny ze Žďáru

29.03.2018 06:16:16 | Autor: Ladislav Janata, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

První semifinálové utkání ve Žďáru nad Sázavou po špatném začátku Vlci prohráli 4:6, a tak v případě výhry v Jablonci si hosté mohli vybojovat pro příští zápas doma mečbol a pro Jablonec by sezona mohla ve čtvrtek končit. Ve 43. minutě byli hosté ve vedení 2:1, ale v polovině třetí třetiny Lukáš a Martin Tondrové třemi góly otočili výsledek, a sfoukli tak naději žďárským plamenům.

Vlci Jablonec - SKLH Plameny Žďár n. S. 5:3 (0:0, 1:1, 4:2)

Utkání se hned od samotného začátku hrálo ve vysokém tempu. Tlačili především domácí Vlci, kteří se snažili na vlastním ledě srovnat sérii. První šanci neproměnil Peřina, když ho vychytal osmnáctiletý brankář Radosta. Jablonečtí i nadále pokračovali ve svém tlaku a bylo vidět, že se hostující hráči dlouhou nemohli srovnat s výrazně užším kluzištěm, než na které jsou zvyklí. Hrál se sice rychlý, ale ne příliš pohledný hokej. Domácí do konce první části ještě několikrát nebezpečně zahrozili, za zmínku stojí především šance Lukáše Tondra ze 17. minuty, ale nakonec se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

I do druhé části vstoupili Vlci velice aktivně a opět se tlačili před branku hostů. V polovině 22. minuty se do další šance dostal domácí Bříška a po něm ze dvou metrů Nevyhoštěný, ale nebylo jim přáno. Až teprve v čase 26:52 se diváci dočkali prvního gólu a k radosti hostujících, kteří v hojném počtu vyjeli podpořit žďárské hokejisty, padl do domácí branky. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu se ke střele dostal Beneš a jeho ránu šikovně tečoval mimo dosah domácího Hosnedla Gregar. Radost Plamenů ale měla pouze krátký život, hned o 9 vteřin později našel domácí Bříška mezi kruhy najetého Lukáše Tondra a ten se střelou z první nemýlil - 1:1. Hostům se přece jen v této části podařilo hru vyrovnat a několikrát nebezpečně prověřili domácího brankáře. Skóre se už ale neměnilo a po druhé třetině se tak šlo do šaten za smírného stavu 1:1.

Utkání Vlci Jablonec - SKLH Plameny Žďár n. S.<br />Autor: Václav Novotný Hned v první minutě třetí části se žďárským hokejistům naskytla příležitost zahrát si 98 vteřin dlouhou přesilovou hru 5 na 3. Hostující kouč si vzal oddechový čas a jeho svěřencům se nakonec podařilo taktické pokyny přetavit v druhý gól, když za Hosnedla doslova protlačil puk Bureš - 1:2. Domácí vědomi si vážnosti situace se znovu vrhli do útoku vynutili si další tlak. V čase 48:59 od modré vypálil Martin Tondr a brankář díky clonícím hráčům tentokrát už neměl možnost zasáhnout, asistenci si připsal Kamil Bříška - 2:2. O 58 vteřin později bylo ještě lépe. Martin Tondr opět napřáhl v přesilové hře od modré a jeho střela se zase zastavila až v síti Radostovy svatyně, bod za asistenci si připsali Michal Pavlů a Tomáš Demel - 3:2.

V tu chvíli to byli najednou hosté, kdo musel dohánět manko a tlačili se za vyrovnáním, ale byli to domácí, kdo opět skóroval. Zkušení Víšek s Bříškou vypracovali šanci pro Lukáše Tondra, který si s nabídnutou příležitostí zkušeně poradil - 4:2. Domácím v tu chvíli narostla křídla a vycházelo jim prakticky vše, na co sáhli. V čase 57:58 si na nahrávku Lukáše Tondra najel Kamil Bříška a z bezprostřední blízkosti prostřelil Radostu, druhou asistenci si připsal Michal Pavlů - 5:2. V tu chvíli se utkání prakticky již jen dohrávalo. V přesilovce se žďárským hokejistům nakonec přeci jen 5 vteřin před koncem utkání podařilo alespoň kosmeticky upravit výsledek, když skóroval Kunstmüller - 5:3. Konečný výsledek tak vyzněl jednoznačně pro domácí Vlky, kteří srovnali stav v sérii na 1:1.

Branky a nahrávky: 28. L. Tondr (Bříška), 49. M. Tondr (Bříška), 50. M. Tondr (Pavlů, Demel), 54. L. Tondr (Víšek, Bříška), 58. Bříška (L. Tondr, Pavlů) - 27. Gregar (Beneš, Hort), 43. Bureš (Kuřítko), 60. Kunstmüller (Kovářů, Lojek). Rozhodčí: Micka, Škrobák - Hora, Žídek. Vyloučení: 12:11, navíc Čechura (JBL) 10 min. OT. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 815. Střely na branku: 30:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3.