Play off začali Vlci výhrou v prodloužení

04.03.2018 10:51:51 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Boje v play off druhé ligy odstartovaly a jablonečtí hokejisté v prvním utkání série přivítali na svém ledě celek Draků z Bíliny. Bilance s nimi v základní části 2:2. Druhý Jablonec nad Nisou se v souboji se sedmou Bílinou docela nadřel. Vlci během první třetiny museli dvakrát dotahovat ztrátu. Od druhé periody už tahali za delší konec provazu, Drakům se ale dvakrát podařilo vyrovnat a duel dospěl až do prodloužení. V něm uběhlo pouhých 58 sekund a Lukáš Tondr vybojoval první bod pro Jablonecké.

HC Vlci Jablonec - HC Draci Bílina 6:5 (3:3, 1:1, 1:1- 1:0 v prodl.), stav série: 1:0

Hosté přijeli do Jablonce povzbuzeni výhrou, kterou zde zaznamenali před deseti dny. A jejich naděje na vítězství notně povzbudil domácí celek hned v úvodu utkání. Uplynula sotva minuta a hrubá chyba v obraně domácích poslala hosty do vedení! Obrovské chyby jablonecké defenzivy využil Böhm a stanul sám před Hosnedlem. Neukvapil se a ještě vybídl Jakuba Procházku, jenž poslal puk do odkryté svatyně. Vlci se sice snažili o srovnání stavu, jenže hosté byli na koni a ve dvanácté minutě se radovali podruhé - opět po zaváhání domácí defenzívy. Byla to poměrně nenápadná akce, pramenila však ve střelu Vladimíra Kýhose, který se z pravé strany prosadil přesně mimo Hosnedlův dosah.

To už začínalo jít opravdu do tuhého. A Vlci zabrali! Neuteklo ani půldruhé minuty a v čase 12:45 Bříška snížil na rozdíl jediné branky. Hned po obdržené brance se domácí tým dostal do velkého tlaku. Hostující beci už nestíhali a po vyražené střele Jana Víška byl Kamil BŘÍŠKA zcela sám u brankoviště. Chabra si roztáhl a bekhendem zavěsil - 1:2.

Tento stav však neměl dlouhého trvání - uběhlo 35 vteřin a po akci Pulce přesnou ranou vyrovnal Peřina - 2:2. Jenže tento den byl ve znamení „kiksů" v obranné činnosti Vlků a po dalším z nich šli Draci opět do vedení. To svítil na ukazateli čas 15:31. Odpověď však přišla bleskově - dělovkou srovnal Pulec po 55 vteřinách! Stavem 3:3 skončila poněkud divoká první třetina.

A v úvodu té druhé měli o něco více ze hry domácí borci. Zvýšená aktivita jim přinesla poprvé v utkání vedení. Jablonec v oslabení převrací skóre na svoji stranu. Velmi dobrou práci odvedl v pásmu Bíliny hrající trenér Tomáš Demel, jenž si poradil se soupeřem a poslal puk Petrovi Pilařovi. Ten našel na levé straně najíždějícího Michala Nevyhoštěného, jehož rána zapadla zcela přesně pod horní tyčku! Jablonec v té době byl lepší, ale vytvořené šance zahazoval. Při přesilové hře čtyři na tři chyboval těsně před sirénou v rozehrávce Pavlů a hostující Kýhos se sirénou vyrovnal. Draci právě vstřelili branku! A to byla poslední vteřina druhé třetiny - čas 39:59!

Přesilová hra domácích ale pokračovala i v úvodu třetího dějství . A to dopomohlo Vlkům k zisku vedení. Jablonec se nahrnul do útočného pásma se ideálně rozestavil do úderného postavení a Tondr nabil jabloneckému ostrostřelci Kamilu Bříškovi a ten se z palebné pozice v pravém kruhu nemýlil.

Vlci opět vedli. A bylo tomu tak po většinu třetí třetiny. Hra měla spád, šance se rodily na obou stranách, více jich přeci jen měli domácí. S přibývajícím časem narůstala i nervozita na ledě, přibývalo nečistých zákroků a rozhodčí měli plné ruce práce. Skóre se však nezměnilo. Až přišla 58. minuta zápasu, s ní další zaváhání obrany a vyrovnání z hole hostujícího Máli!

Zápas tak šel do prodloužení. Hosté ve vypjaté situaci se nechali vyloučit a dali možnost Vlkům k usazení se v obranném pásmu a k získání převahy. To nemělo dlouhého trvání, po 57 vteřinách a nahrávce od Moravce je ukončil přesnou střelou Lukáš Tondr . Stadion zasáhla veliká radost. Velkou zásluhu na gólu má Jiří Moravec, který senzačně zastavil vyhození Draků a udržel tak pásmo. Akce pokračovala a byl to právě Jiří Moravec, kdo našel mezi kruhy Lukáš Tondra. Ten se do jeho pobídky opřel bez přípravy a trefil prostor, kam brankář Chabr nemohl dosáhnout - 6:5.

Branky a nahrávky: 13. Bříška (Víšek), 14. Peřina (Pulec), 17. Pulec (Bříška, L.Tondr), 33. Nevyhoštěný (Pilař, Demel), 41. Bříška (L.Tondr, Víšek), 61. L.Tondr (Moravec) - 2. Procházka (Böhm), 12. Kýhos (Mála), 16. Mála (Hrdlička, Kýhos), 40. Kýhos (Böhm), 58. Mála (Kýhos, Hrdlička).

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) - Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Pulec - Homolka, Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel.