I přes špatný začátek mohli Vlci i bodovat

27.03.2018 08:50:44 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Žďárské plameny, jak si hokejisté Žďáru nad Sázavou říkají, měly před zápasem bilanci osm výher za sebou a po zásluze si připsaly další. Po rychlém vedení 3:0 po deseti minutách to vypadalo na jasnou záležitost znásobenou jasnou první třetinou 4:1 pro domácí. Vlkům se dvakrát v průběhu zápasu podařilo snížit na rozdíl jediného gólu a kousali až do konce. Závěr si Plameny pohlídaly a po zásluze si připsaly první výhru v sérii hrané na tři vítězná utkání.

Žďár n. S. - HC Vlci Jablonec 6:4 (4:1, 0:2, 2:1), stav série: 1:0

Domácí vlétli do utkání jak se patří při utkání play-off hned po 17 vteřinách se Vítkem dostali do vedení - 1:0. V páté minutě rozjetý Gregar si beckhendem poradil s Hosnedlem v hostující brance - 2:0. Pak měli hosté naději nástup soupeře zastavit dlouhou přesilovkou 5 na 3, ale to se nepodařilo. Naopak žďárští hokejisté obdobnou šanci proměnili hned již po 16 vteřinách, když po krásné kombinaci vyšachovali bránící trojici Vlků a Kuřítko v čase 10:08 zakončoval prakticky do prázdné brány. V této chvíli hrály Plameny v naprosté euforii a soupeře jednoznačně přehrávaly, ale hostující Hosnedl předvedl několik vynikajících zákroků. V době kdy to nikdo na stadionu nečekal prošla do domácí branky tečovaná střela Michala Pavlů - 3:1. V čase 16:47 si však domácí hokejisté vzali třígólové vedení zpět, Střecha zpoza branky našel Kovářů, který zavěsil na Hosnedlovo levé rameno - 4:1. První třetina byla jasně v režii domácích a jen výkon jabloneckého brankáře Hosnedla hosty uchránil od ještě většího přídělu. A utkání bylo opět otevřené a Vlci začali kousat.

Na začátku druhé části Plameny dohrávaly přesilovou hru, ale byli to naopak Vlci, komu se podařilo skórovat. V oslabení ujela dvojice Pavlů a Nevyhoštěný a druhý jmenovaný využil přesnou střelou k levé tyči přečíslení dvou na jednoho - 4:2. Těsně před polovinou utkání byl vyloučen domácí Jícha a v čase 31:08 se prosadil jablonecký kanonýr Bříška, který po dlouhodobém zranění poprvé posílil svůj tým - 4:3. Po dvou třetinách tak Vlci prohrávali už jen o gól a utkání bylo otevřené.

Do třetí části vstoupily Plameny opět tlakem a naopak na začátku 42. minuty se jim podařilo popáté prosadit, když se z dorážky prosadil Kuřítko - 5:3. Jablonečtí se ale nevzdávali a v 45. minutě to bylo opět jen o gól, poté co se po asistenci Pavlů opět prosadil Bříška - 5:4. Plameny musely přidat, ale nervozita se jim lepila na hokejky a řadu šancí zahodily. Vlci naopak využívali každé příležitosti k brejkům, ale zlomit zápas ve svůj prospěch se jim nepodařilo. Naopak v čase 55:43 přinesl na domácí hokejky vytoužený klid Kunstmüller, který za Hosnedlova záda dorazil střelu Střechy - 6:4.

Branky a nahrávky: 1. Vítek (Štěpánek), 5. Gregar (Kolda), 11. Kuřítko (Bureš, Jícha), 17. Kovářů (Střecha, Gergel), 42. Kuřítko (Bureš, Peslar), 56. Kunstmüller (Střecha) - 15. Pavlů (Víšek), 21. Nevyhoštěný (Pavlů), 32. Bříška (Víšek, L.Tondr ), 45. Bříška (Pavlů). Rozhodčí: Vrba, Skopal - Mikšík, Čelechovský. Diváci: 1 526. Vyloučení: 6:9. HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl - Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr , Pulec - Babec, Bríška, L.Tondr - Víšek, Havlas, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Gecko - Demel, Homolka, Peřina.

Druhý zápas ze série na tři vítězné se hraje v úterý 27. března od 18 hodin v Jablonci.