Atletický víkend patřil krajským přeborům jednotlivců

23.05.2023 21:39:13 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Atletický víkend patřil krajským přeborům jednotlivců

V sobotu proběhly krajské přebory v Jičíně, kde se bojovalo o přeborníky v kategoriích juniorů, juniorek a dorostu. A v Jablonci nad Nisou se bojovalo o krajské medaile ve vícebojích všech kategorií juniorů, juniorek a dorostu. Na startu bylo 135 závodníků z 12 oddílů kraje.

Největší účast měly dorostenky, kterých bylo přes padesát. Velmi slabou účast měly obě kategorie juniorů a juniorek, kde byla na startu necelá dvacítka závodníků. Atleti LIAZU Jablonec potvrdili svou suverenitu v kraji a vybojovali celkem 18 přebornických titulů. Nejvíce se dařilo dorostencům, kteří jich vybojovali šest. V ostatních kategoriích získali po čtyřech medailích.

Přeborníci kraje v kategorii juniorů: 200 m a 400 m - Matěj Koravský 21.86 a 49.66,110 m překážek - Sam Ojo Omorodion 14.90, štafeta 4x 100 m ve složení Koravský, Omorodion, Vávra, Zajíček 43.08. Dorostenci: 100m a trojskok Aleš Nachtnebl 11.54 a 12,47, 110 m překážek František Procházka 15.44, disk a kladivo David Novák 42,93 a 54,20, štafeta 4x100 m ve složení Horna, Nachtnebl, Procházka, Sobota 45.21. Dorostenky: 400 m Tereza Plecháčová 61.61, 1500 m Barbora Štemberová 5:11.27, kladivo Zuzana Štejfová 61,13, štafeta 4x100 m ve složení Romanová, Plecháčová, Plecháčová, Horčičková 52.67. Juniorky: 400 m Adéla Sochorová 58.91, výška a trojskok Lucie Všetečková 150 a 10,31, dálka Kristýna Čížková 560.

Přeborníci kraje ve vícebojích: pětiboj mladších žáků - Jandera Tomáš 1825 bodů, sedmiboj žákyň - Kateřina Kumstátová 3749 bodů, devítiboj žáků - Daniel Novotný 5522 bodů, sedmiboj juniorek - Zuzana Kovářová 4047 bodů, sedmiboj žen - Kateřina Kadavá 4582 bodů.

Celková bilance atletů LIAZU Jablonec za minulý víkend je zisk 23 titulů přeborníků Libereckého kraje. Je to velmi dobrý výsledek vzhledem k začátku letní sezony.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

První atletickou ligu zahájila obě družstva LIAZU úspěšně
Závěr halové sezony patřil nejmladším nadějím
Druhý žákovský titul z Ostravy pro Daniela Novotného
Veteráni obsadili jabloneckou atletickou halu
Pět medailí z Gigantu vybojovali atleti LIAZU Jablonec
Bronzovou medaili v Ostravě vybojoval atlet Štěpán Schubert
První zlato z letošního Mistrovství ČR vybojoval Daniel Novotný
Obrazem: Memoriál Karla Líbala 2023
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast
Obrazem: Jablonecká hala 2023
Jablonecká hala 2023 byla světová

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 39 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dvě slunce Anety Langerové aneb Jak je krásné být milován
Na Smržovce pořádají výstavu Jaroslav Švihla - Pastely
Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
Již 26. ročník soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky se blíží
Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina

Nejčtenější články

02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
04.12.: Opilý řidič ujížděl od nehody a přitom třikrát boural
03.12.: Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace