První atletickou ligu zahájila obě družstva LIAZU úspěšně

16.05.2023 19:57:51 | Autor: Václav Novotný, pjs | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Minulou sobotu proběhlo v Kolíně první kolo atletické ligy družstev. Na startu této soutěže se lépe podařilo umístit družstvu mužů Liazu Jablonec, které skončilo na třetím místě.

Nejúspěšnějším jabloneckým závodníkem byl Jakub Zajíček, který vybojoval vítězství v běhu na 400 metrů překážek časem 55.26, v běhu na 400 metrů byl třetí 49.27 a další body přidal za umístění obou štafet, což celkem znamenalo pro družstvo zisk 28 bodů.

Jen o třičtvrtě bodu zaostal Štěpán Schubert, který dominoval v běhu na 110 metrů překážek časem 14.23, druhý skončil v běhu na 200 21.98 a další body přidal jako finišman vítězné štafety na 4x 100 metrů. Výsledkem bylo získání 27,25 bodů.

Na třetím místě ziskem 15 bodů se umístil Jan Lechner, který byl pátý v trojskoku 13,56 a šestý ve skoku dalekém 640. Nejúspěšnější disciplínou se ziskem 27 bodů byl běh na 800 metrů, ve kterém závodníci LIAZU skončili na třetím, čtvrtém a pátém místě. Na zisku všech bodů se podílelo celkem 21 závodníků.

Z dalších výsledků: štafeta 4x100 m - 1. místo ve složení Kadavý, Koravský, Zajíček, Schubert 42.33,štafeta 4x400 m - 2.místo ve složení Kadavý, Zajíček, Pavlas, Koravský-3:19.91, 3. místa - 800 m David Pavlas 1:56.36, oštěp - Petr Stránský 55,90 a kladivář Patrik Danilevič 58,92, 4. místa - Richard Hübner 1:57.81, tyč - Martin Mikula 420 a v chůzi na 10 000 m Miloš Dušek čas nebyl změřen.

Celkové výsledky prvního kola družstev: 1. Sokol Kolín 285 bodů, 2. SK Jeseniova 229,5, 3. LIAZ Jablonec 214, 4. AC Mladá Boleslav 186,5, 5. AK Stará Boleslav 184,5. 6. AC Ústí n/L 142, 7. AC Slovan Liberec 124,5, 8. AC Sparta Praha 121.

Družstvo žen vybojovalo celkově čtvrté místo. K lepšímu umístění jim chybělo pět stabilních závodnic zejména vrhačky. Nejvíce bodů vybojovala Kateřina Šmilauerová, která zvítězila v běhu na 400 metrů 56,33, třetí doběhla na 200 m 25.55 a zbytek bodů přidala v rozběhnutí vítězné štafety 4x 400 metrů. Celkem to byl zisk 26,25 bodů.

Druhou nejúspěšnější bodující se ziskem 23,75 bodů byla Adéla Novotná, která se po zranění dostává opět do formy. V běhu na 200 metrů doběhla druhá 25.41 na 100 metrů třetí 12.32 a další body přidala za štafetu 4x 100 metrů. Jen o čtvrt bodu méně vybojovala Adéla Sochorová, jenž v trojskoku byla třetí, v dálce sedmá 5,19 a zbytek bodů získala za obě štafety.

Z dalších výsledků: 1. místo - štafeta 4x 400 m ve složení Šmilauerová, Kopecká, Sochorová, Kumstátová 4:00.05, 2. místo - štafeta 4x 100 m ve složení Sochorová, Čížková, Novotná, Latislavová 48.64, 3. místo - 400 m Natálie Kopecká 58.64, 4. místa - dálka - Kristýna Čížková 533, 800 m - Pavla Kumstátová 2:18.22.

Celkové pořadí družstev žen: 1. Sokol Kolín 247 bodů, 2. VTŽ Chomutov 228, 3. AK Stará Boleslav 202,5, 4. LIAZ Jablonec 193, 5. AC Slovan Liberec 153, 6. Sokol Hradec Králové 147,5, 7. SK Jeseniova 124, 8. AC Mladá Boleslav 107,5, 9. AC Sparta Praha 67,5.