První zlato z letošního Mistrovství ČR vybojoval Daniel Novotný

14.02.2023 10:46:18 | Autor: Dušan Molitoris, Václav Novotný | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

V Praze se uskutečnilo o víkendu halové Mistrovství České republiky ve vícebojích v atletice. O medaile se bojovalo ve všech kategoriích. Jablonecký oddíl TJ LIAZ měl trojí zastoupení. Nejúspěšnějším byl Daniel Novotný, který vybojoval zlatou medaili v sedmiboji žáků výkonem 4299 bodů.

Vítězství Daniela bylo zcela suverénní, druhého závodníka porazil celkem o 348 bodů. V pěti disciplínách si vytvořil osobní rekordy. V běhu na 60 metrů časem 7.84 s, na 60 metrů překážek 9.07 s, ve výšce 159 cm, v kouli 15,26 m a ve skoku o tyči výkonem 400 cm, což je také letošní nejlepší žákovský výkon v republice. Celý sedmiboj doplnil dalšími výkony v dálce 572 cm a v běhu na 1000 m 3:11.62 min.

Druhému účastníkovi, který bojoval poprvé v kategorii juniorů, Romanu Kadavému, utekla bronzová medaile o 36 bodů. Získal celkem 5168 bodů. O medaili se rozhodovalo v poslední disciplíně běhu na 1000 metrů. Po dobrém rozeběhnutí však v závěru Roman nestačil, dokončil závod o dvě vteřiny pomaleji, a to na bronz nestačilo. Jeho výkony: 60 m 7.04 s, koule 11,76 m, tyč 410 cm, výška 183 cm, 60 m př. 7.93 s /nejlepší juniorský výkon v republice/ vše osobní rekordy, dálka 673 cm a 1000 m 3:00.35 min. Svým skvělým výkonem v běhu na 60 m př. se nominoval na mezinárodní mítink juniorů do Madridu.

Třetí účastník jabloneckého oddílu Lukáš Preisler vybojoval v kategorii mužů deváté místo celkovým bodovým ziskem 4.601 bodů. Osobní rekord padl jen v běhu na 60 m časem 7.35 s. Ostatní disciplíny: 60 m př. 8.54 s , koule 11,14 m, dálka 629 cm, tyč 350 cm, výška 177 cm, 1000 m 2:56.37 min.