Na tramvaj bude město Jablonec přispívat více jak 1,5 milionu měsíčně
08.01.2021 17:30:42 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou,Jablonecko
Provoz tramvajové linky budou společně financovat statutární město Jablonec nad Nisou a Liberec a Liberecký kraj. Jablonec se bude v roce 2021 podílet částkou 18,8 milionu korun.
Podíl na spolufinancování vychází z uzavřené Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících tramvajovou linkou č. 11 na území statutárního města Jablonec nad Nisou. „Původně měl Jablonec na rok 2021 stanovenou zálohu ve výši 26,3 milionu korun. Po několika jednáních s Dopravním podnikem Liberce a Jablonce nad Nisou se nám zálohu podařilo snížit na částku 18,8 milionu korun na rok 2021," konstatoval jablonecký ekonomický náměstek Milan Kouřil s tím, že město bude stanovenou zálohu hradit měsíčně, a to ve výši 1,6 milionu korun.
Mimo zálohových plateb pak DPMLJ každý rok ještě v dubnu vyúčtuje skutečné náklady a rozdělí mezi jednotlivé objednatele. Stejně tak vyúčtování za rok 2020 bude Jablonec znát v dubnu tohoto roku. „V předešlých letech tak město za provoz tramvajové linky číslo 11 kupříkladu za rok 2018 doplácelo 847 tisíc korun, za rok 2019 tato částka přesáhla 5,6 milionu korun," dodal Kouřil.
Související články
Ohlédnutí za rokem 2020 v dopravě
Jablonecká policie hledá svědky dopravního přestupku řidiče tramvaje
Ve Vratislavicích tramvaj porazila chodkyni
Video: Semafor v Jablonci svítil zeleně před průjezdem tramvaje
Jablonec schválil smlouvu k provozu na tramvajové lince č. 11
Smlouva k financování tramvajové linky č. 11 neprošla
Rýnovice - Ostrý roh. Místo, kudy jezdily dějiny
Jablonečtí chtějí prodloužit interval tramvajových spojů
První tramvaj vyjela v Jablonci před 120 lety
Jablonecké zastupitelstvo odsouhlasilo finance na provoz tramvaje
Jablonec nadále jedná o rekonstrukci a prodloužení tramvajové tratě
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów
Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."
Starý porost musí ustoupit nové generaci
Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.
Nejnovější články
Petr Hostinský a Pavel Herzog přivábí Vánoce do jabloneckého kostela
Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Nejčtenější články
02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.