Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev

14.09.2018 14:07:03 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev

Městský stadion Výšina se v sobotu 8. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 23. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde celkem 40 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po čtvrté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a správci stadionu p. Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu čtyř vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml., starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Ing. Jiřina Brychcí, a další pozvaní hosté. Ti, zde přivítali 26 soutěžních družstev v kategorii mužů a žen.

Kategorii žen ovládly ženy z Bratříkova, s časem 19,95 braly zasloužené první místo z celkových 6 startujících družstev a obhájily tak loňské prvenství. Na místě druhém se umístily ženy z libereckých Jeřmanic s časem 21,22 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Zlatá Olešnice s časem 21,83.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 18 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Frýdštejna, kteří s časem 14,72 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Jílového u Držkova a třetí stupeň vítězů patřil mužům z Velkých Hamrů.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím, kde mimo soutěž odstartovalo družstvo přípravky SDH Lučany n/N (věk od 2 do 4 let) a dále se na start postavilo celkem 8 družstev mladších žáků a 8 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Bratříkova s výsledným časem 28,12, druhé místo obsadilo družstvo z Lučan n/N a třetí byl SDH Jablonecké Paseky. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Těpeře s časem 17,18, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Velkých Hamrů a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

Na 23. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 40 soutěžních družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a že jí navštívilo mnoho diváků, čemuž dopomohlo i hezké počasí. A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: “Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce, snažíme se, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem 68 sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří i všem, co se podíleli na realizaci a průběhu letošního 23. ročníku. Tanvaldského poháru. Pořadatelé se už teď těší na ročník 24. ročník, který se bude konat 7. září 2019.

Odkaz na další fotogalerii: https://karelbukvic.rajce.idnes.cz/23._Rocnik_Tanvaldskeho_poharu/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: O pohár starosty města Tanvaldu v přespolním běhu 2018
Jubilejní Tanvaldské slavnosti se opravdu vydařily
Dobrovolní hasiči se utkají na městském stadionu v Tanvaldě
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 234 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

TUL otevře s Fraunhofer institutem nové Centrum excelence

Technická univerzita v Liberci (TUL) a německý Fraunhoferův institut pro výzkum silikátů (ISC) spojují své síly a zřizují nové centrum excelence. Institut pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL uzavřel s Fraunhoferovým institutem, jako jedna z mála českých institucí, Memorandum o porozumění. Aby se vznik centra co nejvíce urychlil, navrhují partneři zahájit spolupráci v oblastech společných odborných znalostí a zájmů. Pro výměnu know-how a výsledků výzkumu ústavy vytvoří digitální datový prostor. Základem spolupráce je týmový projekt NANOMATCON (Multifunkční nanočástice a strukturované materiály), financovaný v rámci evropského programu Horizont 2020, a některé aplikované projekty s českými průmyslovými partnery.

Ve výběrovém řízení určí novou ředitelku ZŠ Pasířská Jablonec

Rada města Jablonce nad Nisou vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky Základní školy Jablonec nad Nisou, Pasířská 72, příspěvková organizace (ZŠ Pasířská). „Věřím, že se do konkurzního řízení přihlásí kvalitní uchazeči, ze kterých vybereme správnou osobnost, která bude mít ty nejlepší předpoklady pro výkon funkce ředitele - ředitelky ZŠ Pasířská. Termín pro podání přihlášek je 15. 3. 2019 do 12:00," uvedl náměstek jabloneckého primátora pro oblast humanitní David Mánek.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič se zákazem řízení se v Desné lekl policejní hlídky a poté boural
Obrazem: Pašeráckej vejkend v Rokytnici 2019
Přístroje AED jsou nově na Knajpě a na Hřebínku
Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
Nadějný vstup házenkářů do jarní části

Nejčtenější články

20.02.: Policie pátrá po muži z Teplic, mohl by se zdržovat na Jablonecku
18.02.: Policie hledá muže, kterého zachytila kamera v Desné
18.02.: Na jablonecké křižovatce přehlédl, že ho předjíždí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT