Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev

14.09.2018 14:07:03 | Autor: Karel Bukvic ml. | Rubrika: Sport | Obce: Tanvald

Na 23. ročníku Tanvaldského poháru startovalo 40 družstev

Městský stadion Výšina se v sobotu 8. září proměnil v hasičský areál pro soutěž v požárním útoku. Sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald ve spolupráci s městem Tanvald pořádaly již 23. ročník soutěže O pohár starosty města Tanvaldu a přivítali zde celkem 40 soutěžních družstev ve čtyřech kategoriích.

Již po čtvrté se tato soutěž pro hasičská družstva konala na městském multifunkčním stadionu, za což patří velké poděkování vedení města Tanvald, vedení ZŠ Sportovní Tanvald a správci stadionu p. Karlu Soldátovi.

Soutěž začala slavnostním nástupem za účasti pochodu čtyř vlajkonošů. Zahájil jí starosta pořádajícího sboru pan Karel Bukvic ml., starosta města Tanvaldu Mgr. Vladimír Vyhnálek, starostka Okresního sdružení hasičů Jablonec nad Nisou Ing. Jiřina Brychcí, a další pozvaní hosté. Ti, zde přivítali 26 soutěžních družstev v kategorii mužů a žen.

Kategorii žen ovládly ženy z Bratříkova, s časem 19,95 braly zasloužené první místo z celkových 6 startujících družstev a obhájily tak loňské prvenství. Na místě druhém se umístily ženy z libereckých Jeřmanic s časem 21,22 a bronzovou příčku vybojovaly ženy z SDH Zlatá Olešnice s časem 21,83.

V kategorii mužů odstartovalo celkem 18 družstev a absolutním vítězem se stali muži z Frýdštejna, kteří s časem 14,72 brali nejcennější medaile a na rok se stali držitelem putovního poháru této soutěže. Na druhém místě se umístili muži z Jílového u Držkova a třetí stupeň vítězů patřil mužům z Velkých Hamrů.

Odpolední část soutěže patřila dětským kategoriím, kde mimo soutěž odstartovalo družstvo přípravky SDH Lučany n/N (věk od 2 do 4 let) a dále se na start postavilo celkem 8 družstev mladších žáků a 8 družstev starších žáků.

Z těch nejmladších účastníků soutěže, kteří se radovali z prvního místa, bylo družstvo z Bratříkova s výsledným časem 28,12, druhé místo obsadilo družstvo z Lučan n/N a třetí byl SDH Jablonecké Paseky. Ve starších žácích vybojovalo prvenství družstvo z SDH Těpeře s časem 17,18, stříbrné medaile si odváželo družstvo z Velkých Hamrů a na třetí stupeň vítězů se postavilo družstvo z Tanvaldu - Šumburku.

Na 23. ročníku Tanvaldského poháru odstartovalo celkem 40 soutěžních družstev. Pořadatelský sbor dobrovolných hasičů Horní Tanvald byl potěšen, že se soutěž mohla opět konat na městském stadionu a že jí navštívilo mnoho diváků, čemuž dopomohlo i hezké počasí. A jak uvedl starosta pořádajícího sboru a hlavní organizátor soutěže p. Karel Bukvic ml.: “Soutěž takového rozsahu se připravuje více jak dva měsíce, snažíme se, aby byli spokojeni jak všichni závodníci, tak i diváci této akce. Velké poděkování patří všem 68 sponzorům, bez kterých by se tato akce nemohla konat. Poděkování patří i všem, co se podíleli na realizaci a průběhu letošního 23. ročníku. Tanvaldského poháru. Pořadatelé se už teď těší na ročník 24. ročník, který se bude konat 7. září 2019.

Odkaz na další fotogalerii: https://karelbukvic.rajce.idnes.cz/23._Rocnik_Tanvaldskeho_poharu/

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: O pohár starosty města Tanvaldu v přespolním běhu 2018
Jubilejní Tanvaldské slavnosti se opravdu vydařily
Dobrovolní hasiči se utkají na městském stadionu v Tanvaldě
Obrazem: 22. ročník Tanvaldského poháru je již minulostí
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 234 fotek)

 

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V jablonecké nemocnici se sejdou špičkoví gastroenterologové

V úterý 20. listopadu přijedou do jablonecké nemocnice nejzkušenější lékaři z České republiky. Kolem dvaceti endoskopistů a endosonografistů se sejde již na desátém EUS workshopu. Hostem bude MUDr. Rastislav Kunda z dánského Aarhusu, který je světově uznávaným odborníkem. MUDr. Rastislav Kunda provedl nejvíce EUS navigovaných anastomóz (spojek mezi zažívacím traktem a žlučovými cestami). Tyto výkony se provádějí u nevyléčitelně nemocných pacientů a nahrazují chirurgické operace. Endoskopické výkony mají méně komplikací a rychleji vrací pacienty do domácí péče.

Nejlepší infocentrum Libereckého kraje je v Turnově

V anketě Informační centrum roku 2018 získalo Regionální turistické informační centrum v Turnově prestižní ocenění. Dosáhlo prvního místa v Libereckém kraji a obhájilo si svoje prvenství z loňského roku. Vyhlašovatelem ankety byla Asociace turistických informačních center ČR a vydavatelství KAM po Česku. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Desné připravují 28. Společenský ples města
Jiskra Mšeno po podzimu lídrem divize C
Zdařilý 25. ročník Jabloneckého poháru
Policie dopadla muže, který měl přepadnout prodejnu v Libštátě
Ve Schneiderově vile v Jablonci pořádají výstavu Jaroslava Švihly

Nejčtenější články

17.11.: V Lučanech skončilo auto ve zdi domu
16.11.: Nákladním přívěsem narazil v Albrechticích do protijedoucího vozidla
17.11.: V Belgické ulici v Jablonci narazila řidička do odbočujícího auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Mostecko

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT