Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce

04.07.2020 19:08:31 | Autor: Vendula Zedníková | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Microsoft ocenil systém na hlídání statiky mostů z Jablonce

V soutěži Microsoft Awards 2019 uspěl projekt Statotest Petra Klokočníka z Jablonce nad Nisou. Dostal se mezi tři nejlepší v kategorii Veřejná správa a rozvoj moderního města. Statotest dlouhodobě měří pohyby staveb a pomáhá tak včas varovat před možným zřícením konstrukcí.

O cenu Microsoft Awards 2019 se ucházela řešení pro Krajskou správu silnic Libereckého kraje a České radiokomunikace. Statotest nyní monitoruje pohyby vysílače Ještěd a několika mostů ve Frýdlantu a na Jizeře. Ceny softwarová společnost uděluje nejlepším a nejvíce inovativním IT projektům, které mění životy lidí k lepšímu.

Statotest je systém bezdrátových čidel, která se připevní na konstrukce a měří náklony a vibrace. Měření probíhá 24 hodin denně. Data se automaticky odesílají do cloudu, kde se zpracovávají, a pokud se objeví odchylky od normálu, dostane majitel nebo správce objektu upozornění. Může díky tomu například předejít zřícení mostů a lávek nebo rozhodnout, v jaký okamžik je potřeba z bezpečnostních důvodů sledovaný objekt uzavřít pro veřejnost.

Statotest vznikl jako projekt jablonecké firmy Cotrex s.r.o. Na jejím vzniku se podílel Liberecký podnikatelský inkubátor Lipo.ink, ve kterém nyní Statotest čerpá odbornou podporu jako inkubovaná firma. Navíc projekt Statotest se stal i názvem nové samostatné firmy, kterou společně založili Cotrex s.r.o. a ARR - Agentura regionálního rozvoje spol. s r.o. jako provozovatel podnikatelského inkubátoru.

„Tímto krokem se zajišťuje, že se prostředky vynaložené na rozvoj firmy v případě velkého komerčního úspěchu vrátí zpět," objasňuje princip vstupování krajské společnosti do perspektivních klientů Lipo.ink radní pro regionální rozvoj Libereckého Kraje Michal Kříž. „Jsem rád, že Liberecký kraj může prostřednictvím krajského podnikatelského inkubátoru podporovat vznik firem v regionu - třeba takových, jakou je Statotest. Věřím, že přijdou i další společnosti s velkým potenciálem uspět, a to nejen u nás, ale i ve světě," dodává hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Využití Statotestu má široké spektrum využití. Dokáže předpovídat sesunutí svahů nebo zborcení opěrných zdí. Kromě toho, že chrání životy a majetek, zpřesňuje a zlevňuje dlouhodobou kontrolu statiky.

V letošním ročníku Microsoft Awards porota rozhodovala mezi 179 nominacemi z ČR a Slovenska v 11 kategoriích. http://news.microsoft.com

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku
Smart akcelerátor Libereckého kraje II podpoří vznik inovací
Umělý orgán brzlík může vrátit imunitu lidem s AIDS nebo leukémií
Velvyslance Izraele zajímaly pokročilé technologie v Libereckém kraji

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dar města Jablonec pro Červený kříž

Jablonečtí zastupitelé odsouhlasili dar místnímu oblastnímu spolku ČČK. Město Červenému kříži daruje ze svého vozového parku automobil Škoda Fabia Hatchback. „S Červeným křížem spolupracujeme dlouhodobě a naše spolupráce se ještě podstatně zintenzivnila nyní v době pandemie, kdy ČČK zajišťuje řadu činností pro občany města," řekl primátor Jiří Čeřovský s tím, že v současné době mimo jiné připravuje ČČK další pracovníky na výpomoc v pečovatelské službě. „Automobil potřebuje Červený kříž, aby jeho členové byli mobilní a mohli operativně převážet materiál," vysvětlil primátor. Žádost o pomoc sdělila ředitelka ČČK Kateřina Havlová na jednání stálé pracovní skupiny jabloneckého krizového štábu.

Informace z MMN obcím a veřejnosti

Dopisem obcím a veřejnosti se snaží uvést na pravou míru informace o situaci v jilemnické a semilské nemocnici MUDr. Jiří Kalenský, předseda představenstva MMN, a.s. Celé znění otevřeného dopisu čtěte na našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Podzimní procházka Palackého sady a parkem Ostrov v Semilech
Na trati do Harrachova bude v úseku Dolní Polubný - Kořenov výluka
Podzimní výlety: na Skalní stezku reliéfů i do Oldřichovských bučin
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Máte už přezuto na zimní pneumatiky?

Nejčtenější články

23.10.: V Libereckém kraji je 5485 nakažených, z toho 47 na JIP v nemocnicích
23.10.: Městskou policii Jablonec povede dosavadní zástupce ředitele
23.10.: VIDEO: Kruhový objezd na Ostrém rohu v Jablonci je plně průjezdný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

 
Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn