Brod se zachránil, ale Mšeno míří zřejmě do I.A třídy

06.06.2016 20:16:28 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Předposlední kolo krajského fotbalového přeboru Liberecka stále nedalo odpověď na otázku sestupu. Zatímco fotbalisté Brodu si ve Višňové výhrou zajistili účast i pro příští ročník, ale Mšeno nevyhrálo doma ani tentokrát a věřme, že se o zázrak pokusí v posledním kole.

Jiskra Višňová - FK Železný Brod 0:1 (0:0)

V zamotané tabulce krajského přeboru neměl Brod zdaleka jisté udržení v soutěži, a tak jel do Višňové s cílem bodovat. Brod proto začal defenzivně a čekal na ofenzivní ataky soupeře. Ty ale, až na jednu možnost, se kterou si poradil brankář Kopal, nepřicházely. Brod tak převzal iniciativu a vytvořil si dvě velké šance. Obě měl Holeček, který se ve 12. a ve 21. minutě dostal do samostatných úniků. Domácí brankář byl bohužel lepší a Holeček obě tutovky nedal. Ve 41. minutě se Holeček napotřetí již prosadil, ale radost z toho neměl, protože pomezní odmával ofsajd Picka, na kterého míč vůbec nešel. O minutu později střílel Aubrecht, ale pěkná střela jeho slabší levačkou šla doprostřed a domácí brankář míč vyrazil. Ve 45. minutě měl šanci soupeř. Kopal ale Brod podržel a hlavičku k tyči vyrazil na roh.

Brankář Kopal podržel svůj tým i při standardní situaci v 51. minutě, kdy obrana nepokryla hlavičku domácích. O minutu později Podstavek vystihl rozehrávku Višňové a vyrazil po levé straně do brejku. Z křídla poté přihrál míč zpět na velké vápno, kde našel Kotlára, který se pěkně uvolnil a dostal se sám před brankáře. Kotlár pak míč dobře netrefil a střela vypadala podobně jako rozehra při stolním tenisu. Nicméně se po odrazu od země dostala nad padajícího brankáře Višňové a skončila šťastně v síti domácí branky 0:1. V 55. minutě pěkně střílel Podstavek, ale byl z toho po zákroku brankáře jen roh. V 67. minutě místo přihrávky na Močkovského volil Holeček střelu, která skončila někde v nebesích. V 71. minutě měl na hlavě opět gól Holeček, ale tomu nebylo tentokrát přáno. Největší tutovku Brodu měl v 78. minutě Kysela, který obešel brankáře Višňové, ale trefil jen tyč prázdné branky. Nevyužité šance mohly Brod mrzet, protože v poslední minutě zápasu měli domácí přímý kop, který skončil na tyči. Tentokrát stálo štěstí při hostech, a tak Kotlárova trefa zajistila Brodu účast v krajském přeboru i pro příští sezónu.

Branky: 53. T. Kotlár. Rozhodčí: Nešnera, ŽK: 1:0 diváků: 68. Železný Brod: Kopal - Makula, Šilhán, Aubrecht, Podstavek - Grebeníček, Močkovský (90. Šefr), Kotlár ,Šimek - Picek (70. Kysela), Holeček.

Mšeno - Frýdlant 1:2 (0:0)

Téměř poslední kapku k sestupu si do své letošní bilance přidali fotbalisté Mšena. Koho jiného by měli hoši z Břízek porazit ve snaze o záchranu než Frýdlant, který už sestupem ohrožen není, ale ani není v tabulce KP závratně vysoko. Soupeř přijel na zápas i s několika fandy povzbuzovanými bubny a viditelnou vůli hrát fotbal. To se o Jabloneckých ale zdaleka říci nedá. Trenér Mařas má neustále potíže postavit kvalitní mužstvo a nechce se věřit, že to s okresními či krajskými fotbalovými funkcionáři nic nedělá. Pro Jablonec tak hrozí, že tu nebude ani kvalitní krajský fotbal.

První poločas přinesl bezbrankový výsledek i bezkrevnou hru z obou stran. Po obrátce z prvního protiútoku hodili hosté dlouhý aut do vápna, který přes beky doplachtil až na druhou stranu a hostující útočník ho vrátil po zemi před branku, kde Lode poslal hosty do vedení. V 60. minutě podepsal nemohoucnost Mšenských nešťastný mladík v brance Balatka, který obdržel druhou branku z trestného kopu zhruba ze 30 metrů. V 75. minutě se konečně domácím podařilo zakončil útočnou akci, když centr z pravého křídla zakončil do branky Frýdlantu Pešat.

Při konstalaci v přeboru má Mšeno ještě naději při předpokladu sestupu Semil z divize sestoupí dva celky. To znamená vyhrát v posledním kole na hřišti posledního Košťálova, ale musí výhrou pomoci ŽeleznýBrod v Hejnicích, které inkasovaly v Chrastavě neskutečných 17 gólů, také nedávno doma od Hamrů desítku, ale porazily právě Mšeno.

Branky: 75. Pešat - 46. Lode, 59. Drobný. Rozhodčí: Havel. ŽK: 1:2. Diváků: 55. Mšeno: Balatka - Daniel, Macháček, Pešat, Jiroušek - Švorc, Hartman, Krámský (46. Flek), Moravec - Mrklas, Vanc (70. Veselouš).

Velké Hamry - Skalice 4:0 (4:0)

Zápas týmů z první šestky přinesl kvalitní fotbal, který ovládl zásluhou střelecké formy v závěru prvního poločasu domácí tým. Převahu na svou stranu získaly Hamry už v 10. minutě, kdy se zásluhou Matochy ujaly vedení 1:0. Rozhodující chvíle přišly mezi 36. a 40. minutou, kdy domácí vstřelili tři branky a poločasový stav 4:0 vlastně určil vítěze tohoto zápasu. Druhá část zápasu jen vedla k udržení vítězství Hamerských a potvrzení toho, kdo je nejlepším zástupcem Jablonecka v krajském přeboru Libereckého kraje.

Branky: 10. Matocha, 36. Hlubuček, 37. Mihálik, 40. Kováčik. Rozhodčí: Paulus. ŽK: 0:2. Diváků: 150. Velké Hamry: Štětkář - Matocha, Šilhán, Jiřkovský, Bistiak - Mihálik (71. Říha), Linka, Kováčik, Barcuch (66. Mätzelt) - Dorničák, Hlubuček.