Beseda s musherkou zaujala malé i velké návštěvníky Sněženky

23.04.2013 10:24:13 | Autor: pjs | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Beseda s musherkou zaujala malé i velké návštěvníky Sněženky

Vzácná návštěva dorazila v uplynulém týdnu do Výtvarného centra Sněženka ve Smržovce. Podělit se  s handicapovanými dětmi o své zážitky tam dorazila mistryně Evropy v závodech psích spřežení Jana Lovette Henychová.

A nepřijela sama. Na ukázku s sebou vzala i musherské sáně, vybavení a hlavně Arnuk, jednu z fenek ze své, v současné době bezmála třicetihlavé, smečky sibiřských husky.

Děti z Integrovaného centra Horní Poustevna a milovického Domova Mladá se mohly podívat, jak se psi při závodech oblékají do postrojů a zapřahají do saní. „Nejzajímavější na celém povídání byla pochopitelně Arnuška, kterou si kluci a holky mohli podrbat. Odvážlivci jí dokonce dali i pár piškotů," popsala Alena Bartovská ze Sněženky.

Arnuška zaujala i milovické mladé lidi s těžkým postižením. „Když jim zabořila čenich do deky na vozíku, aby se seznámila, zvedali hlavu a zvědavě si ji prohlíželi," líčila organizátorka setkání.  „Besedy s handicapovanými lidmi mám ráda. Jsou hodně spontánní. Také dostávám zajímavé otázky, které na běžných besedách nezazní," pochvalovala si Jana Henychová.

Ze setkání s musherkou byly nadšené i samotné „tety". „Dozvěděly jsme se spoustu zajímavých věcí  o závodech i běžném životě s tak velkou psí smečkou," shodly se. Zážitkem pro ně byla i možnost vyzkoušet si chození ve sněžnicích.

Beseda pokračovala i po odjezdu musherky. Následovalo promítání dokumentárního filmu Go! ze života Jany Henychové, který Sněžence věnovala. „Zážitky jsme pak druhý den při výtvarné dílně promítli na sololitovou desku. Vznikla parádní asambláž o tom, jak pejskové doma bydlí," dodala Bartovská.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Sněžence otevřeli Klubík pro maminky na mateřské
Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti
Velikonoční dílnu si užily děti i maminky
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Školy v regionu se dočkají nového vybavení, pomůcky již mají v Turnově

Liberecký kraj za evropské peníze vybaví několik desítek základních škol v regionu polytechnickými pomůckami. Naplňuje tak tzv. krajský akční plán rozvoje vzdělávání Libereckého kraje II (NAKAP LK II). Cílem projektu je zvýšit kompetencí vyučujících na základních školách v oblasti polytechnického vzdělávání a zkvalitnit výuku. Prvním školským zařízením, jež převzalo pomůcky pro zlepšení polytechnické výuky, je Základní škola Skálova Turnov, jejímž ředitelem je Michal Loukota. Další vybrané školy jsou například ZŠ Cvikov a ZŠ Školní Česká Lípa, které se nového vybavení dočkají do konce letošního října. Více podrobností

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů

Řadou zajímavých artefaktů ve své bohaté kolekci se může pochlubit Muzeum Českého ráje v Turnově. Muzejníci pravidelně vybírají exponát měsíce; pro říjen se jím staly dvě unikátní ametystové geody, jedna z oblasti Podkrkonoší a druhá z Brazílie. Geoda je označení dutiny v hornině, která je obvykle po vnitřním obvodu vyplněna menšími či většími krystaly minerálů, směřujícími dovnitř dutiny. Podrobný článek

Exponát měsíce října v turnovském muzeu upoutá krásou ametystů


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ODEŠEL JAROSLAV DOČKAL …
Hvězdy nad Ještědem září stále víc, ročník 2021 vyrazil dech i porotcům
Ohlédnutí za MČR ve skoku na lyžích v Desné
Týden náhradního rodičovství přiblíží pěstounství a jeho peripetie
Anketa Alej roku otevřela také kategorii pro nadšené fotografy

Nejčtenější články

15.10.: Přehrada Mšeno má jedinečný způsob čištění vody
16.10.: Říjnové změny na linkách jablonecké MHD
16.10.: Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace
Ebony Porn European Porn