Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti

09.04.2013 17:40:50 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti

Výtvarné centrum pro děti s postižením Sněženka ve Smržovce zve v sobotu 13. dubna v 9.30 příznivce na neformální otevření Klubíku pro maminky na mateřské a jejich děti.

Klubík najdete v budově Sněženky, Staniční 1273, Smržovka. „Rádi přivítáme všechny smržovské i přespolní maminky a samozřejmě tatínky na rodičovské dovolené spolu se svými dětmi, maminky, které jsou doma s handicapovanými dětmi, zkrátka všechny, kdo se chtějí přijít mrknout," uvedla za Výtvarné centrum Sněženka Alena Bartovská.

Dospělí se na místě dozví něco o Klubíku, děti ho zatím důkladně prozkoumají, pohrají si a něco si vytvoří. K vidění bude i malá, inspirativní výstavka toho, co všechno lze vytvářet s nejmenšími dětmi a co může být náplní výtvarného programu Klubíku.

Krátce o Klubíku

Jedná se o místnost, kterou jsme ve Sněžence upravili speciálně pro potřeby nejmenších dětí. Naším záměrem bylo vytvořit místo, kde se budou moci scházet maminky na mateřské dovolené, které by rády občas „vypadly" z každodenní rutiny péče o svá miminka či batolata a které nemají možnost dojíždět do mateřských center v Tanvaldě či Jablonci.

Chtěli jsme vytvořit místo, kam si budou moci přijít popovídat, sdílet své zkušenosti, radosti a strasti, inspirovat se, společně s dětmi si užít malování a další výtvarné i nevýtvarné aktivity a hry. Pro děti jsme chtěli vytvořit bezpečné místo, kde budou moci objevovat nový svět, pohrát si s jinými hračkami, sobě podobnými „tvorečky"J, užít si dobrodružství  světa různých barviček a materiálů k tvoření.

Klubík je inspirován mateřskými a rodinnými centry, pedagogikou lesních mateřských škol, najdete tu pomůcky inspirované metodou Montessori i klasické hračky a atrakce, jako je stan s balónky, skluzavka apod. Vzhledem k ostatnímu provozu Sněženky však nebude k dispozici celý týden, ale vždy dvě dopoledne v týdnu, zřejmě úterý a čtvrtek. Jedno dopoledne bude pro maminky s dětmi připraven výtvarný program, druhé dopoledne dostanou prostor samotné maminky (možnost prezentace vlastních aktivit, možnost domluvy prezentace např. látkových plen, nosítek apod., možnost nějaké besedy, nebo prostě jen možnost přijít si popovídat a pohrát s dětmi). Po domluvě bude možné opět připravit nějakou výtvarnou aktivitu.

Vzhledem k mimořádnému umístění Sněženky v klidné části města na kraji lesa chceme také maximálně využívat výhodu, kterou městská rodinná centra nemají - okolní přírodu. Další výhodou je uzpůsobení prostor Sněženky pro potřeby handicapovaných, proto rádi uvítáme i maminky s dětmi s postižením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velikonoční dílnu si užily děti i maminky
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Eshop zaměřený na prodej postelí, matrací, roštů a doplňků pro zdravý spánek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace