Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti

09.04.2013 17:40:50 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti

Výtvarné centrum pro děti s postižením Sněženka ve Smržovce zve v sobotu 13. dubna v 9.30 příznivce na neformální otevření Klubíku pro maminky na mateřské a jejich děti.

Klubík najdete v budově Sněženky, Staniční 1273, Smržovka. „Rádi přivítáme všechny smržovské i přespolní maminky a samozřejmě tatínky na rodičovské dovolené spolu se svými dětmi, maminky, které jsou doma s handicapovanými dětmi, zkrátka všechny, kdo se chtějí přijít mrknout," uvedla za Výtvarné centrum Sněženka Alena Bartovská.

Dospělí se na místě dozví něco o Klubíku, děti ho zatím důkladně prozkoumají, pohrají si a něco si vytvoří. K vidění bude i malá, inspirativní výstavka toho, co všechno lze vytvářet s nejmenšími dětmi a co může být náplní výtvarného programu Klubíku.

Krátce o Klubíku

Jedná se o místnost, kterou jsme ve Sněžence upravili speciálně pro potřeby nejmenších dětí. Naším záměrem bylo vytvořit místo, kde se budou moci scházet maminky na mateřské dovolené, které by rády občas „vypadly" z každodenní rutiny péče o svá miminka či batolata a které nemají možnost dojíždět do mateřských center v Tanvaldě či Jablonci.

Chtěli jsme vytvořit místo, kam si budou moci přijít popovídat, sdílet své zkušenosti, radosti a strasti, inspirovat se, společně s dětmi si užít malování a další výtvarné i nevýtvarné aktivity a hry. Pro děti jsme chtěli vytvořit bezpečné místo, kde budou moci objevovat nový svět, pohrát si s jinými hračkami, sobě podobnými „tvorečky"J, užít si dobrodružství  světa různých barviček a materiálů k tvoření.

Klubík je inspirován mateřskými a rodinnými centry, pedagogikou lesních mateřských škol, najdete tu pomůcky inspirované metodou Montessori i klasické hračky a atrakce, jako je stan s balónky, skluzavka apod. Vzhledem k ostatnímu provozu Sněženky však nebude k dispozici celý týden, ale vždy dvě dopoledne v týdnu, zřejmě úterý a čtvrtek. Jedno dopoledne bude pro maminky s dětmi připraven výtvarný program, druhé dopoledne dostanou prostor samotné maminky (možnost prezentace vlastních aktivit, možnost domluvy prezentace např. látkových plen, nosítek apod., možnost nějaké besedy, nebo prostě jen možnost přijít si popovídat a pohrát s dětmi). Po domluvě bude možné opět připravit nějakou výtvarnou aktivitu.

Vzhledem k mimořádnému umístění Sněženky v klidné části města na kraji lesa chceme také maximálně využívat výhodu, kterou městská rodinná centra nemají - okolní přírodu. Další výhodou je uzpůsobení prostor Sněženky pro potřeby handicapovaných, proto rádi uvítáme i maminky s dětmi s postižením.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Velikonoční dílnu si užily děti i maminky
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace