Velikonoční dílnu si užily děti i maminky

01.04.2013 17:03:40 | Autor: redakce | Rubrika: Volný čas | Obce: Smržovka

Velikonoční dílnu si užily děti i maminky

Ve znamení svátků jara se odehrála další sobotní dílna ve Výtvarném centru Sněženka ve Smržovce. Děti si s maminkami přišly ozdobit kraslice a velikonoční dekoraci, samotnou dílnu zase zdobila nadmíru hojná účast.

Nejdřív se děti pustily do výroby kuřat, zajíců a kraslic z papírové kaše. „Papírové ozdoby si děti pak nalepily na hnízdečka z březových větviček, která si za pomoci maminek svázaly a ozdobily lýkem a korálky," popsala Alena Bartovská ze smržovského centra.  „Hotové dekorace si doma zavěsí na dveře či do oken," doplnila.

Pak se všichni vrhli do krášlení kraslic. Zdobilo se voskem, a to hned několika způsoby. Nejmenší děti kreslily na čerstvě uvařená vajíčka voskovkami, které se na teplém podkladu roztékaly a vytvářely zajímavé obrázky. „To je přece dinosaurus," komentoval své zelené dílko jeden z tříletých účastníků.

Starší holčičky zase lákala klasická metoda zdobení voskem pomocí špendlíku, kterou známe od našich babiček. „Není to tak jednoduché, jak to vypadá. Chce to určitý grif. Holky si s tím ale poradily bravurně," netajila se nadšením organizátorka dílny.

Vejce pak děti vyměnily za svíčky stejného tvaru, které pomocí voskovek rozehřátých nad svíčkou „oblékly" do barevného, puntíkatého „kabátu".

Do zdobení kraslic se nakonec vrhly i maminky. Ty nejvíc zaujala enkaustická žehlička, díky které vytvářely originální, melírované kraslice, jež určitě jen tak některá hospodyňka koledníkům nabízet nebude. Nepohrdly však ani technikou, kterou vejce zdobili jejich nejmenší potomci. Místo dinosaurů však daly přednost tradičním jarním motivům, i když na jedné z kraslic se objevil i nápis „Veselé Vánoce".  „To jsem se zrovna podívala z okna," smála se autorka.

Ani tentokrát děti nepřišly o oblíbené dovádění v rozlehlé hale Sněženky. „Dnes si to řádění opravdu zasloužily," shodly se maminky.

Další dílna pro veřejnost se ve smržovském centru uskuteční 20. dubna. „Rádi přivítáme i handicapované děti, Sněženka je kompletně bezbariérová," připomněla organizátorka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Smržovské kulturní akce v dubnu
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace