Ve Sněžence otevřeli Klubík pro maminky na mateřské

22.04.2013 11:44:24 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka

Ve Sněžence otevřeli Klubík pro maminky na mateřské

První návštěvníky přivítal v uplynulém týdnu Klubík pro maminky na mateřské dovolené a jejich děti, který ve Smržovce začal fungovat při Výtvarném centru Sněženka. Klubík bude maminkám k dispozici dvě dopoledne v týdnu, součástí je i výtvarná dílnička.

Při neformálním otevření praskala místnost speciálně upravená pro potřeby nejmenších dětí doslova ve švech. Zatímco kluci a holčičky zevrubně prozkoumávali každý kout s hračkami, vozili se na skluzavce, dováděli ve stanu s balónky a u stolku zdobili paprsky velkého společného slunce, maminky se dozvěděly něco o tom, co Klubík nabízí a jak by mohl fungovat. Samy přicházely i s nápady na změnu programu.

„Kupříkladu výtvarná dílnička, jež byla původně plánovaná jako součást úterního dopoledne, bude po poradě s maminkami sudý týden v úterý a lichý ve čtvrtek, aby se jí mohli zúčastnit i ti, kteří mají v úterý jiný program,"  uvedla Alena Bartovská ze Sněženky.

Dopoledne bez dílničky se bude odehrávat v režii maminek a dětí. Děti si užijí hernu, pro maminky tu vzniká prostor, který mohou využít k nejen setkávání, ale i k prezentaci vlastních aktivit, nějaké besedě, prezentaci a podobně. „Pokud by si chtěla některá z maminek vzít na svá bedra třeba cvičení, hudební dílničku nebo další aktivity s dětmi, budeme jen rádi,"  poznamenala organizátorka Klubíku.

Protože má Sněženka oproti jabloneckému Jablíčku či tanvaldskému Majáku výhodu v umístění, chtějí ve Smržovce hojně využívat právě okolní přírody a lesa, jenž je v podstatě součástí zahrady. Dalším bonusem je bezbariérovost centra. „Proto rádi uvítáme i maminky, které jsou doma s handicapovanými dětmi,"  řekla Bartovská.

Klubík se má postupně vylepšovat a vybavovat. Děti se třeba mohou těšit na pomůcky inspirované metodou montessori. „Je to fajn nápad. Ráda sem zajdu, když nám to vyjde. Chystáme se hned na další setkání," prozradila smržovská maminka dvou malých holčiček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti
Velikonoční dílnu si užily děti i maminky
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prosincové kulturní a společenské akce ve Smržovce
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor
Horská služba bude cvičit lavinové záchranáře v Bosně
Neoznačení chodci a cyklisté se vystavují velkému nebezpečí
V Jablonci vypraví unikátní mobilní očkovací tým

Nejčtenější články

01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
03.12.: U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
01.12.: Youtubeři dobývají Liberecký kraj. Kluci z Prahy vyrazili do Krkonoš

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace