Ve Sněžence otevřeli Klubík pro maminky na mateřské

22.04.2013 11:44:24 | Autor: pjs | Rubrika: Zprávy | Obce: Smržovka

Ve Sněžence otevřeli Klubík pro maminky na mateřské

První návštěvníky přivítal v uplynulém týdnu Klubík pro maminky na mateřské dovolené a jejich děti, který ve Smržovce začal fungovat při Výtvarném centru Sněženka. Klubík bude maminkám k dispozici dvě dopoledne v týdnu, součástí je i výtvarná dílnička.

Při neformálním otevření praskala místnost speciálně upravená pro potřeby nejmenších dětí doslova ve švech. Zatímco kluci a holčičky zevrubně prozkoumávali každý kout s hračkami, vozili se na skluzavce, dováděli ve stanu s balónky a u stolku zdobili paprsky velkého společného slunce, maminky se dozvěděly něco o tom, co Klubík nabízí a jak by mohl fungovat. Samy přicházely i s nápady na změnu programu.

„Kupříkladu výtvarná dílnička, jež byla původně plánovaná jako součást úterního dopoledne, bude po poradě s maminkami sudý týden v úterý a lichý ve čtvrtek, aby se jí mohli zúčastnit i ti, kteří mají v úterý jiný program,"  uvedla Alena Bartovská ze Sněženky.

Dopoledne bez dílničky se bude odehrávat v režii maminek a dětí. Děti si užijí hernu, pro maminky tu vzniká prostor, který mohou využít k nejen setkávání, ale i k prezentaci vlastních aktivit, nějaké besedě, prezentaci a podobně. „Pokud by si chtěla některá z maminek vzít na svá bedra třeba cvičení, hudební dílničku nebo další aktivity s dětmi, budeme jen rádi,"  poznamenala organizátorka Klubíku.

Protože má Sněženka oproti jabloneckému Jablíčku či tanvaldskému Majáku výhodu v umístění, chtějí ve Smržovce hojně využívat právě okolní přírody a lesa, jenž je v podstatě součástí zahrady. Dalším bonusem je bezbariérovost centra. „Proto rádi uvítáme i maminky, které jsou doma s handicapovanými dětmi,"  řekla Bartovská.

Klubík se má postupně vylepšovat a vybavovat. Děti se třeba mohou těšit na pomůcky inspirované metodou montessori. „Je to fajn nápad. Ráda sem zajdu, když nám to vyjde. Chystáme se hned na další setkání," prozradila smržovská maminka dvou malých holčiček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ve Sněžence otevřou Klubík pro maminky a jejich děti
Velikonoční dílnu si užily děti i maminky
Ve Sněžence se malovalo na sklo a porcelán

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Individuální bydlení v blízkosti Hamerského jezera v obci Hamr na Jezeře.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace