Zveřejněná výzva pomohla dopadnout pachatele krádeže platební karty

30.03.2022 20:37:04 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Krimi | Obce: Jablonec nad Nisou,Liberecký kraj

Zveřejněná výzva pomohla dopadnout pachatele krádeže platební karty

Aktualizováno: Mšenští policisté díky zveřejněné výzvě dopadli pachatele, který zneužil neoprávněně získanou platební kartu k několika platbám. Policisté ze Mšena šetřili případ neoprávněných plateb prostřednictvím platební karty provedených v Jablonci nad Nisou a Liberci.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou - Mšeně šetří od ledna letošního roku případ několika neoprávněných plateb uskutečněných prostřednictvím platební karty. Tuto platební kartu měl její majitel uloženou ve své peněžence spolu s drobnými mincemi a osobními doklady.

Muž dne 2. ledna půl hodiny před půlnocí v Jablonci nad Nisou vyšel z jednoho baru v ulici Palackého do ulice Rabasova, kam došel asi minutu po půlnoci. Během této cesty ovšem ztratil uvedenou peněženku, kterou následně našel dosud neznámý pachatel a přisvojil si ji.

Potom navíc s platební kartou provedl celkem šest plateb - jednou zaplatil za službu řidiči taxi a pětkrát za nákup na čerpacích stanicích v Jablonci nad Nisou a Liberci. „Celkově neznámý pachatel provedl neoprávněné platby ve výši 1895 Kč. Mšenští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za jehož spáchání hrozí pachateli v případě dopadení trest odnětí svobody až na dva roky," sdělila tisková mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Policisté z Obvodního oddělení ve Mšeně, kteří celý případ intenzivně šetří, nyní žádají o spolupráci širokou veřejnost při zjištění totožnosti důležitého svědky, který by jim mohl pomoci při objasnění celého případu. „Pokud máte jakékoliv informace k identifikaci muže zachyceného na přiložené fotografii, sdělte je policistům na bezplatné lince 158 nebo mšenským policistům na tel. č. 974 480 700. Samozřejmě, že policisté přivítají i to, když se jim uvedený muž přihlásí na uvedené telefonní kontakty sám nebo se dostaví osobně na kteroukoliv policejní služebnu," dodala policejní mluvčí.

Aktualizované informace z 28. 3. 2022:

V uplynulých dnech policisté z Obvodního oddělení Jablonec nad Nisou - Mšeno ve zkráceném přípravném řízení sdělili 26letému muži podezření ze spáchání trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, kterého se dopustil na začátku ledna letošního roku. Tehdy se totiž zatím nezjištěným způsobem zmocnil platební karty muže, který ji společně s peněženkou ztratil během cesty dne 2. ledna, kdy půl hodiny před půlnocí v Jablonci nad Nisou vyšel z jednoho baru v ulici Palackého do ulice Rabasova, kam došel asi minutu po půlnoci.

S uvedenou kartou stačil úspěšně provést celkem sedm plateb - 5x na benzínových čerpacích stanicích v Jablonci nad Nisou a Liberci, zaplatil si cestu vozem taxislužby z Jablonce do Liberce a poté si ještě koupil na vlakovém nádraží v Liberci jízdenku. Dále se ještě pokusil provést na čerpacích stanicích provézt ještě další čtyři platba, ale to se mu již nepodařilo, jelikož si stačil majitel kartu zablokovat. Podezřelý tak poškozenému způsobil škodu v celkové výši 1930 Kč. Nyní mu za spáchání uvedeného trestného činu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

„Mšenským policistům se podařilo podezřelého dopadnout po důkladném šetření všech zjištěných okolností celého případu a také především díky poznatkům poskytnutých v rámci zveřejněné výzvy občanům, které jsme žádali o pomoc 10. března. Za všechny poznatky tímto občanům děkujeme," uvedla mluvčí jablonecké policie Dagmar Sochorová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Policie hledá svědky nehody v Jablonci, při níž se střetlo auto s chodkyní
Podvodníci nadále útočí na seniory v Libereckém kraji
Tanvaldští policisté zadrželi recidivistu krátce po činu
Jablonečtí kriminalisté dopadli pachatele sériových krádeží
Sériového zloděje zastavil až lokalizační náramek

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Bělé oslaví 80 let klubu zápasem proti Slovanu Liberec

Klub SK Jívan Bělá oslaví 80 let od založení klubu v sobotu 15. června zápasem proti mistrům Slovanu Liberec. Přijet by měli například Nezmar, Štajner, Gebre Selassie, Janů, Holeňák, Obajdin či Hadaščok. Více podrobností

Dopravní opatření pro linky č. 109 a 131

Pokládka finální asfaltové vrstvy v ulici U Přehrady od pondělí 10. do neděle 16. června je důvodem nového dopravního opatření pro linky č. 109 a 131 (školní linka). Dokončovací práce rekonstrukce ulice U Přehrady, které provádí Krajská správa silnic LK, si vyžádají ještě další změny a omezení dopravy. Po stejnou dobu, tedy od 10. do 16. 6., bude také dočasně zrušená zastávka U Přehrady. Náhradní zastávka pro linky č. 109 a 131 bude v ulici Svatopluka Čecha u plaveckého bazénu. Linky budou jezdit po následující objízdné trase: U Přehrady - Svatopluka Čecha - Mánesova - Palackého, kde se napojují na standardní trasu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj pořídil svým organizacím dalších šestnáct elektromobilů
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Kozel začal výhrou
Obrazem: Zahradní slavnost ZUŠ Tanvald
Nejlépe se žije v hlavním městě Praze, Liberecký kraj je desátý

Nejčtenější články

20.06.: Hasiči zasahovali u požáru domu v Kořenově
20.06.: Řidička s motocyklem havarovala v Plavech
19.06.: Jablonecká nemocnice chce s inovacemi pokračovat

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace