Tanvaldští policisté zadrželi recidivistu krátce po činu

06.01.2022 22:00:17 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald,Jablonecko

Tanvaldští policisté zadrželi recidivistu krátce po činu

Policisté z Tanvaldu již nějaký čas měli spadeno na lapku, který se vloupával do rekreačních chat a chalup v okolí města. Na začátku nového roku se jim ho podařilo zachytit i s lupem po vloupání do šesti rekreačních objektů.

Mnoho lidí vyrazilo v novém roce, po vánočním období hojnosti, do přírody. Nejen proto, aby shodili nějaký ten přebytečný kilogram váhy, ale zkrátka také proto, aby se byť i jen nadýchali čerstvého vzduchu či naplnili nějaká z novoročních předsevzetí. Sport a vlastně i samotný pobyt v přírodě mnohým z nás již nesmí chybět, a čím dál tím častěji patří k našemu životnímu stylu. Po lesních cestách tu a tam spatříte mihnout se běžce ve fosforových, o číslo menších, elasťákách, onde za mocného halasu hledá rozvětvená rodinka nedaleký rozcestník.

K vidění jsou milenci ve stejných pletených kuliších zaklesnutí jeden do druhého, pejskař tažený svým téměř metrákovým čtyřnohým parťákem nebo bahnem poďobaný cyklista, který velmi pozdě přišel na to, že si zapomněl připnout blatníky na svůj terénní speciál. V lese a v jeho okolí je k vidění takřka všelicos. Je to tak běžné, že už tomu ani nevěnujeme pozornost. Co ovšem v lese zaručeně pozornost přiláká, je nahrbená postava, které se podlamují kolena pod vahou televizoru.

„Policisté z Tanvaldu již nějaký čas měli spadeno na lapku, který se vloupával do rekreačních chat a chalup v okolí města. Celkem pochopitelně se tak muži zákona začali více věnovat ohroženým lokalitám, kde mohl neznámý zloděj znovu udeřit. A právě v neděli v podvečer, při průjezdu okolím Žďáru u Tanvaldu, spatřili policisté v blízkosti lesa ojedinělý novoroční úkaz. 2. ledna křesťanské Vánoce logicky pominuly a k těm pravoslavným bylo ještě daleko. Oním přízrakem s televizí na zádech tak nemohl být ani Ježíšek opozdilec, ani předčasný děda Mráz. Osoba, jakmile spatřila policejní vůz, zkoprněla. V tu chvíli jí hlavou jistě prolétlo několik myšlenek, třeba jak vyměnit televizor za mimikry, nebo jak rychle zmizet v hustém lesním podrostu. Marně. Zázrak se nekonal, spásná myšlenka nedorazila. Na dotaz mužů zákona, kde v lese vzal a kde k televizoru přišel, nebyl 42 letý recidivista schopen smysluplně odpovědět," sdělila tiskový mluvčí policie ČR Vojtěch Robovský. 

Netrvalo dlouho a s nákladem okusil pohodlí policejního vozu. Zřejmě přívětivost, s jakou se již dlouho nesetkal a možná i dozvuky smířlivé vánoční atmosféry mohly za to, že navedl policisty až k místu, kde se televizoru zmocnil. Následovala projížďka i po dalších místech, která v předchozím období navštívil, a do kterých se bez vědomí jejich majitelů vloupal. V průběhu večera tak policisty navedl k dalším pěti rekreačním objektům.

„Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 42 letého muže z Jablonecka jako obviněného z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže, za které mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Zároveň také podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Do rozhodnutí soudu tak recidivista vyčká v cele vazební věznice. Vloupáními způsobil škodu za 50tisíc korun," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí kriminalisté dopadli pachatele sériových krádeží
Sériového zloděje zastavil až lokalizační náramek
Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky
Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.

Aktuální srpnové uzavírky v Jablonci nad Nisou

Dvojice úplných uzavírek v okrajových částech Jablonce nad Nisou je plánovaná od 10. srpna. Obě se překlopí do září, zatímco jedna skonči v polovině měsíce, druhá je plánovaná až do jeho konce. Úplná uzavírka začne 10. srpna v ulici Sportovní, potrvá do 15. září a důvodem jsou výkopové práce pro přípojky. Ve druhém případě se úplně uzavře od 10. srpna ulice Dubová v Kokoníně, a to od ulice Rychnovská po Tyršovu stezku. Do konce září tu dělníci budou odstraňovat kanalizační výustí a rekonstruovat vodovod.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Srpnový program na Valdštejně nabízí Hradozámecké odpoledne i noc
Studená přehrada Fojtka láká otužilce i nudisty
Chtějí obyvatelé Abecedy zídky zachovat? Odpoví průzkum
Rockové Léto na kopci pořádají u rozhledny Nisanka
Nádoby na plast a papír jsou v dalších částech Jablonce

Nejčtenější články

10.08.: K tragické havárii motocyklisty došlo u Železného Brodu
10.08.: Povalil i FC Bayern: Ruda Gergel 70!
12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace