Tanvaldští policisté zadrželi recidivistu krátce po činu

06.01.2022 22:00:17 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Tanvald,Jablonecko

Tanvaldští policisté zadrželi recidivistu krátce po činu

Policisté z Tanvaldu již nějaký čas měli spadeno na lapku, který se vloupával do rekreačních chat a chalup v okolí města. Na začátku nového roku se jim ho podařilo zachytit i s lupem po vloupání do šesti rekreačních objektů.

Mnoho lidí vyrazilo v novém roce, po vánočním období hojnosti, do přírody. Nejen proto, aby shodili nějaký ten přebytečný kilogram váhy, ale zkrátka také proto, aby se byť i jen nadýchali čerstvého vzduchu či naplnili nějaká z novoročních předsevzetí. Sport a vlastně i samotný pobyt v přírodě mnohým z nás již nesmí chybět, a čím dál tím častěji patří k našemu životnímu stylu. Po lesních cestách tu a tam spatříte mihnout se běžce ve fosforových, o číslo menších, elasťákách, onde za mocného halasu hledá rozvětvená rodinka nedaleký rozcestník.

K vidění jsou milenci ve stejných pletených kuliších zaklesnutí jeden do druhého, pejskař tažený svým téměř metrákovým čtyřnohým parťákem nebo bahnem poďobaný cyklista, který velmi pozdě přišel na to, že si zapomněl připnout blatníky na svůj terénní speciál. V lese a v jeho okolí je k vidění takřka všelicos. Je to tak běžné, že už tomu ani nevěnujeme pozornost. Co ovšem v lese zaručeně pozornost přiláká, je nahrbená postava, které se podlamují kolena pod vahou televizoru.

„Policisté z Tanvaldu již nějaký čas měli spadeno na lapku, který se vloupával do rekreačních chat a chalup v okolí města. Celkem pochopitelně se tak muži zákona začali více věnovat ohroženým lokalitám, kde mohl neznámý zloděj znovu udeřit. A právě v neděli v podvečer, při průjezdu okolím Žďáru u Tanvaldu, spatřili policisté v blízkosti lesa ojedinělý novoroční úkaz. 2. ledna křesťanské Vánoce logicky pominuly a k těm pravoslavným bylo ještě daleko. Oním přízrakem s televizí na zádech tak nemohl být ani Ježíšek opozdilec, ani předčasný děda Mráz. Osoba, jakmile spatřila policejní vůz, zkoprněla. V tu chvíli jí hlavou jistě prolétlo několik myšlenek, třeba jak vyměnit televizor za mimikry, nebo jak rychle zmizet v hustém lesním podrostu. Marně. Zázrak se nekonal, spásná myšlenka nedorazila. Na dotaz mužů zákona, kde v lese vzal a kde k televizoru přišel, nebyl 42 letý recidivista schopen smysluplně odpovědět," sdělila tiskový mluvčí policie ČR Vojtěch Robovský. 

Netrvalo dlouho a s nákladem okusil pohodlí policejního vozu. Zřejmě přívětivost, s jakou se již dlouho nesetkal a možná i dozvuky smířlivé vánoční atmosféry mohly za to, že navedl policisty až k místu, kde se televizoru zmocnil. Následovala projížďka i po dalších místech, která v předchozím období navštívil, a do kterých se bez vědomí jejich majitelů vloupal. V průběhu večera tak policisty navedl k dalším pěti rekreačním objektům.

„Policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání 42 letého muže z Jablonecka jako obviněného z přečinů porušování domovní svobody, poškození cizí věci a krádeže, za které mu hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. Zároveň také podal podnět k návrhu na jeho vzetí do vazby. Do rozhodnutí soudu tak recidivista vyčká v cele vazební věznice. Vloupáními způsobil škodu za 50tisíc korun," dodal policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonečtí kriminalisté dopadli pachatele sériových krádeží
Sériového zloděje zastavil až lokalizační náramek
Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky
Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

Firmy v regionu Tanvald

SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace