Sériového zloděje zastavil až lokalizační náramek

24.11.2021 21:05:31 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj,Jablonecko

Sériového zloděje zastavil až lokalizační náramek

Pro policisty ze Semilska a Jablonecka rok 2021 neodstartoval právě vesele, neboť na jejich územích se čím dál častěji začaly množit případy vloupání do rekreačních objektů a pachatele se stále nedařilo zadržet. Do případu se tedy vložili semilští a jablonečtí kriminalisté a ve spolupráci s ostatními policisty podnikli řadu opatření, která měla vést k jeho dopadení. Ačkoliv se na místech činů podařilo zajistit několik trasologických stop, žádná z nich dlouho nevedla k nalezení pachatele.

„Až v srpnu roku 2021 pachatel udělal zásadní chybu a při jednom ze svých lupů ztratil materiál, z něhož se policistům podařilo zajistit profil DNA. Po samotném vyhodnocení policisté již na nic nečekali a pro pachatele si došli do místa bydliště, kde jej následně i zadrželi. Jednalo se o známého recidivistu s velmi bohatou trestní minulostí majetkového charakteru. K překvapení vyšetřovatele pachatel trestnou činnost nepopíral, ba naopak, zúčastnil se prověrky na místě činu a dobrovolně policistům popsal, do jakých objektů vnikl, jakým způsobem, a dokonce i co odcizil. Předměty, na které se muž během svých lupů zaměřoval, byly poměrně raritní. Jednalo se primárně o starožitnosti a v případě, že nic takového v objektu neobjevil, z místa odešel," sdělila Adéla Maňasová z Oddělení tisku a prevence KŘP Libereckého kraje.

Zloděj „starožitník" však kriminalisty překvapil i vysvětlením, co jej donutilo éru sériových krádeží ukončit. A jeho vysvětlení bylo stručné a výstižné. V srpnu mu příslušný soud za předchozí trestnou činnost uložil alternativní trest domácího vězení a nasadil lokalizační náramek. Z obavy, aby neskončil za mřížemi, muž usoudil, že je třeba dráhu zloděje „pověsit na hřebík" a začít řádně pracovat.

„Na základě uvedených skutečností policejní vyšetřovatel 45letému muži z Jablonecka sdělil obvinění za téměř dvě desítky vloupání do chat a chalup. Muž byl obviněn z přečinů porušování domovní svobody, krádeež a poškození cizí věci. Výše a forma trestu, kterou pachateli v konečném odsuzujícím rozsudku soud vyměří, se bude odvíjet nejen od této trestné činnosti, ale současně i skutků, které již spáchal v minulosti, a za které mu mimo jiné již byl pravomocným rozsudkem uložen alternativní trest domácího vězení," upřesnila policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Mladík seniorce ukradl ve Mšeně peněženku, policie hledá svědky
Podvodník místo do vězení zamířil do krkonošských penzionů
Zlodějka ukradla v Jablonci ořechy a hrozí jí až osm let za mřížemi
Policie pátrá po totožnosti muže. Odcizil peníze ve směnárně v Liberci
Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
Během dvou nocí vykradl muž v Jablonci přes dvacet aut

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Tanvaldě zopakovala vítězství Volba pro město
V Jablonci získalo nejvíce hlasů hnutí ANO 2011 před ODS
V Železném Brodě zopakovalo výhru hnutí Za rozvoj města
První vítězství jabloneckého béčka v Břízkách
Pošesté pořádali Up Hill Run Dobrá Voda

Nejčtenější články

22.09.: Obrazem: Otevření samoobslužné školní restaurace v Tanvaldě
22.09.: Neslibujeme zázraky, ale zodpovědný přístup
23.09.: Začala oprava ulice Široké v Jablonci

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace