Získaný bodík znamená předkolo Evropské ligy, ale Ostrava sahala po třech bodech

09.05.2011 16:13:27 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Získaný bodík znamená předkolo Evropské ligy, ale Ostrava sahala po třech bodech

Byl to v letošní sezóně nejcennější bodík, znamenal potvrzení skvělého třetího místa v lize a postup do předkola evropské ligy, takže z tohoto pohledu velký potlesk!

Ostrava nebývá pro Jablonec lehkým oříškem, a proto vstup domácích do zápasu - a to nemile - překvapil ! To nebyl vstup do ligového zápasu, to bylo jako když si při exhibici chtějí domácí plejeři fotbalově užít. Budiž jim ke cti, že prohrávat 0:2 za deset minut je nezlomilo. A deset minut poté se lámal chleba, výborný Kraut dostal do rozhozené jablonecké obrany skvělý míč, šel zprostředka sám na nešťastníka Valeše, ale místo do sítě poslal balón vysoko na tribunu. Kdyby proměnil... Ale domácí plejeři to všechno skousli, skousli i obdržené góly, které by však i při svém mládí a z toho vyplývající nezkušenosti měl Roman Valeš chytit, a vrhli se do ofenzívy.

Svého soupeře přišpendlili k jeho vápnu a po jednom ze závarů dal kontaktní gól Piták a nakonec osmdesátiprocentní držení míče tým korunoval vyrovnáním ještě v první půli, byl to první pořádný kovaříkovský centr, gólman Buček se po Pitákově hlavě zaskvěl, ale David Lafata byl opět tam, kde to umí jenom on, a srovnal.

To vyrovnání mělo dostat domácí na koně, ale co do hry dozadu určitě ne. Útočení je atraktivní, ale myslet na zadní kolečka je nutné. A to v podání některých borců chybělo a přišel trest, hráčům typu Horvátha či v tomto případě Lukeše nelze dát volnost, aby se podívali a odcentrovali, Eliáš na zadní tyči o jednom hráči věděl o druhém ne a Valeš lovil míč ze sítě potřetí. A mohlo být ještě hůře, Krautovo sólo zlikvidoval Valeš a umazal tak ze svých předchozích hříšků, Kraut a s ním střídající Zeher pak zahodili další tutovky, a tak v poli o pět schodů lepší domácí se prosadili i střelecky, Beneš nahradil vápně to, co tam na podzim hrával Pekhart, míč se dostal k Lafatovi a bylo srovnáno. Sympaticky hovořil ostravský trenér Marko o Lafatovi po utkání, když na dotaz, co říká dvěma Lafatovým gólům, když se na něho speciálně připravovali: „to není jenom o chybách, to je také na genialitě hráče, který se úrovni naší ligy v tomto směru vymyká." Naprostý souhlas!

A tak zápas plný chyb a nedůsledností přinesl pro diváky nevídanou podívanou se zlatou bodovou tečkou pro Komňackého tým. „Už je to uděláno, už je to hotovo" by nemělo převážit nad faktem, že už v půlce července čeká předkolo Evropské ligy! A tam by podobná lehkovážná defenzíva rozhodně neobstála, tam musí být ten pravý teamwork, a to jak dopředu, tak dozadu. No a přitom lze pochopit i to, že si hráči chtějí po úmorné sezoně taky tak trochu zahrát. Ale všeho s mírou! Liga spěje do finiše, také Jablonec se nyní zařadil mezi týmy hrající o čest ale i při tomto faktu by se nemělo opakovat Ústí, když bronzový Evropan Jablonec bude asi jediným, kdo tomuto celku daroval tři body.

Závěr bude zajímavý: příští kolo na hřišti rozporuplné Mladé Boleslavi, potom se v Jablonci představí Slávie a fotbalový ročník zakončí tým v Brně, kde se zřejmě bude rozhodovat o tom, kdo sestoupí. Ale jak to bude se sestupem, je zahaleno mlhou, čeká se na konečný verdikt v případě Slávie a fotbal kupodivu mlčí k rozhodnutí civilního soudu o tom, že Bohemians 1905, kteří tak senzačně trůní na neuvěřitelném místě v tabulce, vlastně neexistují. Ono by se taky mohlo klidně stát, že by ten boj o sestupu rozhodl zelený stůl a to je něco, co by reklamu fotbalu určitě neudělalo. Ale buďme optimisté a pojďme mančaftu v zápase se Slávií poděkovat za všechny ty radosti a občasné strasti, které nám v letošním ročníku připravil. Rekordní počet vstřelených gólů i uhraných bodů si to zaslouží, málo platné, peníze jsou peníze, ovšem potlesk na otevřené scéně je to, po čem určitě herci - a to i ti fotbaloví - baží!

Celý článek o zápase Jablonce s Ostravou

Rozsáhlá fotogalerie ze zápasu

Získaný bodík znamená předkolo Evropské ligy

VIDEO: tisková konference po zápase Jablonec - Ostrava

VIDEO: Tisková konference po zápase Jablonec - Ostrava

VIDEO: Zdeněk Šenkeřík a Luboš Loučka po remíze 3:3

VIDEO: Zdeněk Šenkeřík a Luboš Loučka po remíze 3:3

Videorozhovory po zápase s Ostravou

 Videorozhovory po zápase s Ostravou

Ostravští fanoušci v Jablonci nezlobili

Fanoušci pojedou do Mladé Boleslavi vlakem

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

36. ročník RED BULL DOLOMITENMANN 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace