Ze Sparty bez Hovorky a bez bodu

21.05.2019 09:33:06 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ze Sparty bez Hovorky a bez bodu

V tomto utkání fotbalové nadstavby ani jednomu z týmů kromě cti o nic nešlo. A podle toho to vypadalo.

AC Sparta Praha - FK Jablonec 2:0 (1:0)

Trenéři Horňák a na jabloneckou lavičku vrátivší se Petr Rada poslali do zápasu tyto hráče:

• AC Sparta Praha: Heča - Zahustel (77. Chipciu), Radaković (88. Plechatý), Štetina, Hanousek - M. Hašek, M. Frýdek - Karlsson, Kanga, Hložek - Tetteh (56. Ćivić). Náhradníci: Nita -Vácha, Plavšić, Sáček.

• FK Jablonec: Hanuš - Holeš, Hovorka, V. Kubista, Sobol - Hübschman (65. Pilík) - Kratochvíl, Trávník (87. Peřina), Považanec, Jovović (78. Pleštil) - Doležal. Náhradníci: V. Hrubý - D. Ikaunieks, Chramosta, Fábry.

Po výprasku v Plzni se chtěla Sparta před svými rebelujícími diváky rehabilitovat a vstoupila do zápasu s větší chutí než hosté z Jablonce. Ti hráli příliš bohorovně, nevyvedla je z míry ani první standardka z rohu, kterou odvrátili s klikou, ale tu samou druhou už ne: Hovorka nechal svému stoperskému kolegovi Štětinovi příliš času na to, aby slovenský zadák propálil novice v jablonecké bráně Hanuše. To hosty trošku probudilo a už v 17. minutě měl Kubista stoprocentní šanci na vyrovnání, ale hlavičku nezvládl. Zápas ovlivnila 40. minuta, to Hovorka nezachytil náběh Tetteha, rozhodil ho malou brzdičkou a Tetteh pak v neklidu Hanuše nepřekonal. Sudí Houdek po ponechané výhodě se k přestupku vrátil a Hovorku s červenou kartou ze hřiště vyhnal.

Jablonečtí ani v deseti nesložili zbraně a měli náběhy k dobrým situacím, ale chyběl buď důraz, tu přesná finálka, nebo pár centimetrů. V 57.se zápas zlomil, když nedůrazná jablonecká defenzíva nezblokovala centr Čiviče, Kubista šel nedůrazně do souboje s Hložkem a ten reagoval rychleji a poslal míč do tutovky Zahustelovi a bylo to 2:0. Do konce utkání se na stavu nic nezměnilo, oba týmy ten duel dohrály, aby ho dohrály. Žádné nadšení z předvedeného fotbalu na tribunách určitě nepanovalo.

Zápasová statistika:

Branky: 12. Štetina, 57. Zahustel (Hložek).
Rozhodčí: Houdek - Mokrusch, Pečenka.
Diváků
: 7 125
Karty: ŽK: 45+2. Kanga (SPA) - ČK: 40. Hovorka (JAB)

Co k zápasu?

Sparta rozhodně dnes není týmem, ze kterého by šel strach. Jablonecký tým je však v ofenzívě bezzubý, docela pohlednou hru v poli nedokáže proměnit v nějaký efektivní výsledek, hlavně na cizích hřištích - ačkoli na to rozhodně má. Čekalo se, že trenér Rada dá šancí i těm, které na hřiště moc nepouštěl - tedy Ivanieksovi, Chramostovi či Fábrymu, ale povedlo se to jen Hanušovi. Zato nechal vyběhnout na letenský trávník mladíky z líhně Pleštila a Peřinu. Martin Doležal, 15 gólový střelec prodloužení smlouvy v Jablonci gólem neoslavil, pěkně běhal, jednou mu chyběla jen troška, ale jinak podporu od spoluhráčů spíše neměl, než měl. Při vykartování Břečky musel na stopera Kubista, po vyloučení Hovorky se na stopera přesunul Holeš.

A máme před posledním zápasem: v neděli v 15 hodin uvidíme na Střelnici atraktivní derby se Slovanem Liberec. A opět se bude hrát jen o čest, v tabulce se nic změnit nemůže. Pro Jablonec bude ale důležité středeční pohárové finále, kde budeme všichni fandit Slávii: ta při vítězství otevře velké ambice do pohárové Evropy. A pak bude zajímavé, jak široko prezident Pelta otevře svojí náruč agentům, kteří nahánějí řadu jabloneckých hráčů. Necháme se překvapit.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu
Již podruhé za sebou závěr patřil domácím
Ostrava byla příjemný soupeř. Čtvrté místo pro Jablonec zajištěno!
Jablonec urazil fotbalového boha, a sklidil
Základní úkol splněn, teď nadstavba!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Zemřel Imrich Bugár, dlouholetý manažer turnovského mítinku

Atletickým fanouškům přinášíme smutnou zprávu, že ve středu 8. dubna zemřel diskař Imrich Bugár, dlouholetý manažer atletického Memoriálu Ludvíka Daňka v Turnově. Zanedlouho - 14. dubna by přitom oslavil 71 let. Více podrobností

Hasiči – lezci zachránili u Semil paraglidistu i zraněného ferratistu

V úterý 24. března odpoledne měli hasiči - lezci z centrálních hasičských stanic Semily a Liberec velmi napilno. Semilští lezci na dvou různých místech zachránili dvě osoby - paraglidistu v nesnázích a zraněného muže na ferratě u Semil, tam zachraňovali společně s libereckými kolegy. Více podrobností a fotografie na Našem Pojizeří


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy
Meziročně se podíl nezaměstnaných v kraji zvýšil o procento
Silnice kolem Souše bude od středy 15. dubna opět průjezdná
Cenné body béčka z Mladé Boleslavi
VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat

Nejčtenější články

13.04.: Víkend MP: porucha v centru, napadení i pátrání po hledané osobě
14.04.: VIDEO: Most v Hodkovicích o víkendu začali bourat
15.04.: Na Železnobrodsku startuje provoz operativní poptávkové dopravy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace