Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu

24.05.2019 05:31:59 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký FK se díky Slavii vyhnul baráži o Evropu

Jablonečtí fotbalisté mají před sebou poslední zápas - nedělní derby se Slovanem Liberec. A zápas bude mít náboj, ne že ne! Slovan totiž bude bojovat o evropskou šanci v souboji s Baníkem Ostrava, který hraje v Plzni. Oba celky mají shodný počet bodů a tak je jasné, že Slovan pojede do Jablonce vyhrát!

Vítězstvím Slavie nad Ostravou se jablonecký tým zbavil obav z baráže s vítězem druhé skupiny Fortuna ligy a tak na Střelnici mohou slavit: EVROPA JE OPĚT NAŠE! Je to fantastický úspěch jabloneckého fotbalu, velká reklama pro město a celý region. Už nyní se těšíme na los, který přivede do Jablonce kvalitního soupeře.

Radův Jablonec získal v lize bramborovou medaili, hned za třemi hlavně finančními giganty českého fotbalu - Slávií, Plzní a Spartou a i když se mnohému může zdát, že je to jaksi „ve stínu", fakt je ten, co by řada dalších klubů za tento „stín" dala!

I když v neděli půjde jabloneckým hochům „jenom" o čest, měli by se s diváky rozloučit úspěšným výsledkem a hlavně, atraktivním fotbalem. Klub by rád přilákal na Střelnici daleko větší počet diváků, byť ten divácký problém se už dotkl i donedávna neustále vyprodané Plzně. Málo platné, zhýčkaný divák chce hlavně atraktivní fotbal, fotbal, kdy se na hřišti pořád něco děje a hlavně férovou ligu. A v tom má FAČR co dělat. Divák nemá k českému fotbalu důvěru, to je dlouhodobý fakt, bohužel. K té musí rozhodně svoje říci hráči na hřišti, ale také, a možná, že hlavně, pánové ze svazu, co za ten fotbal odpovídají. Výstřelky sudích jsou do nebe volající, pravidla si vykládají skutečně „volně", ale jsou prakticky beztrestní. A to komise sudích ještě provokuje, když třeba sudího Berku, co poškodil Jablonec v Plzni, týden nato pošle Berku přímo do Jablonce byť jen k „VAR". Nejsem sám, koho sudí otravují a vytáčí do běla.

Nedivím se pak následným excesům, jaký se stal včera například po finále sudím z VAR v Olomouci, neboť to řízení zápasu panem Ardeleanu skutečně bylo na hranici férovosti. Ve finále poháru odpískat penaltu, co zápas prakticky rozhodla, za zákrok, jakých jindy projde padesát, to je vrchol otrlosti a je to odsouzeníhodné. A to mohou fotbalové veličiny tisíckrát opakovat, že si to sudí obhájí a ta Procházkova ruka, ta na rameni byla. A těch excesů a nespravedlností předvedli sudí tolik, a to i ti u VAR, že by měl vzít Pepík Chovanec klobouk z věšáku, poděkovat za důvěru a odejít. Berbr mocně útočil na předchozího šéfa, Poláka Listkiewicze, ale za něho se toto nedělo, to ani náhodou!

Otrávení z českého fotbalu jde už tak daleko, že se ve středočeském kraji začíná fotbalové hnutí zabývat myšlenkou, hrát fotbal bez FAčR, jenom pro sebe, pro radost z tak krásného sportu, jakým fotbal bezesporu je. Až tam to dotáhlo současné fotbalové vedení. Ryba smrdí od hlavy, to platilo, platí a platit bude. Neviditelný a hlavně nečinný předseda fotbalu a pod ním arogance moci, to je současné vedení fotbalu co vyhání diváky z ochozů. Je 21. století, je doba internetu, kdy informace jsou dostupné všude a hned. A český fotbal si myslí, že si svoje hrátky bude hrát bez ohledu na fanoušky. No ten současný bude, ale bez fanoušků ... Jako sparťan přeji upřímně slávistům to jejich „double", slávistickým fandům ty krásné zážitky co prožívají a přál bych si, aby se ze současného Edenu rozšířila fotbalová eufórie a radost z fotbalu i na ostatní stadiony. Včetně toho jabloneckého, pochopitelně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Ze Sparty bez Hovorky a bez bodu
Již podruhé za sebou závěr patřil domácím
Ostrava byla příjemný soupeř. Čtvrté místo pro Jablonec zajištěno!
Jablonec urazil fotbalového boha, a sklidil
Základní úkol splněn, teď nadstavba!

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dlouholetý tiskový mluvčí horské služby Zeman odchází

Po téměř třinácti letech služby odchází z pozice tiskového mluvčího Horské služby ČR Radek Zeman, nahrazen bude profesionálním horským záchranářem. Rozhodnutí vedení HS o změnách na této pozici je důsledkem částečné reorganizace, kterou Horská služba ČR o.p.s. nyní prochází. „Chceme se přiblížit způsobu práce jiných složek Integrovaného záchranného systému. Například Zdravotnická záchranná služba má tiskové mluvčí řešené formou částečného úvazku při práci záchranáře. Stejným směrem půjdeme nyní i my," komentoval situaci René Mašín, náčelník Horské služby ČR. Dodal, že jméno a kontakty na nového mluvčího budou známy nejpozději 1. prosince. Radek Zeman (1963) působí v Horské službě od 1. února roku 2010 a postupně nastavil dnes používané způsoby mediální komunikace HS. V médiích působil od roku 1990, podílel se na denním zpravodajství i publicistice v tištených titulech i v televizních stanicích. Od roku 2001 pracoval jako konzultant v renomovaných PR agenturách.

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta
Harcovská přehrada chrání Liberec před velkou vodou. Čekají ji proměny
Dodatečně přiznaná dotace si vynutila aktualizaci projektu
Kalendář Zaostřeno na Jizerky 2023 bude opět pomáhat přírodě
Na jablonecký skatepark je konečná studie

Nejčtenější články

01.10.: Hasiči zasahovali u požáru střechy chaty v Desné
02.10.: Provoz křižovatky u jablonecké radnice budou řídit semafory
04.10.: Ve Mšeně hasiči likvidovali požár auta

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace