Zasloužená remíza Jablonce s Klokany

08.08.2021 21:49:22 | Autor: hk | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Zasloužená remíza Jablonce s Klokany

Po školení s Celticem čekal na fotbalisty Jablonce v neděli nepříjemný soupeř a určité obavy se v utkání naplnily. Po prohraném poločase domácí sice otočili na 2:1, ale v nastavení hosté vyrovnali na konečných 2:2.

FK Jablonec - Bohemians Praha 2:2 (0:1)

Oba trenéři Rada a Klusáček poslali do zápasu tyto sestavy:

FK Jablonec: Hanuš - Libor Holík, V. Kubista, Zelený, Krob - Považanec - Malínský (65. Pleštil), Houska (81. Hübschman), Kratochvíl (65. Čvančara), Pilař (90+2. Martinec) - Doležal (C) (90+2. Surzyn). Náhradníci: V. Hrubý - Martinec, Štěpánek, Surzyn, Hübschman, Pleštil, Čvančara.

Bohemians Praha 1905: Bačkovský - M. Dostál (C) (87. Koubek), Köstl, Bederka, Vondra - Ljovin, Květ (80. Vacek) - Fulnek (66. Bartek), Hronek, J. Kovařík - Puškáč (66. Keita). Náhradníci: Valeš - Krch, Bartek, Keita, V. Novák, Vacek, Koubek.

Do zápasu vstoupili daleko lépe klokani, běhali, presovali a domácí si s tím prakticky po celý zápas neporadili. Již ve 13. minutě našla kolmice před Hanušem beka Vondru, ale jablonecký gólman má velkou fazónu. Motyka spustila v 16. minutě, to nikým neobtěžovaný Kovařík poslal nádherný centr před jabloneckou bránu a tam byl šikovnější Puškáč než Kubista a hosté šli do vedení 0:1. Jablonecká hra byla pomalá, což se stalo poslední dobou skoro tradicí, Doležala Bederka s Kostlem vymazali, a protože tým ve hře dopředu nedokázal vyvinout potřebný tlak, hosté svoje vedení v pohodě do poločasu ubránili.

Do druhé půle trenér Rada nestřídal, což překvapilo, protože jablonecká hra nevěštila nic dobrého. Nicméně v 65. minutě ke střídání došlo, přišli Pleštil s Čvančarou a bylo to znát. V 77. minutě odpískal s pomocí VAR sudí Klíma penaltu za faul golmana Bačkovského na Pilaře, nejlepší jablonecký hráč se na penaltu postavil a prudkou střelou zařídil vyrovnání. Jablonecký tým to povzbudilo a když Pleštilovu patičku ve vápně klokanů špatně prodloužil Kovařík, Čvančara projevil instinkt útočníka a míč napálil do sítě. V té době už málokdo věřil, že by Jablonec mohl o body přijít, ale stalo se. Hubschman ve vápně v prodloužení trefil protihráče, zaúřadoval opět VAR a Kovařík svoji minelu proměněním penalty napravil - 2:2.

Zápasová statistika:

Branky: 77. Pilař (pen.), 83. Čvančara - 16. Puškáč (J. Kovařík), 90+4. J. Kovařík (pen.).Karty:   27. Považanec (JAB) - 30. Köstl (BOH), 61. Ljovin (BOH). Držení míče: 63 % : 37 %. Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 3:4. Rohy: 2:0. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:14. Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vodrážka. Diváci: 2 693.

Zápas domácí fandy asi moc neuspokojil, to u Klokanů byla nálada rozhodně lepší. Remíza je zasloužená, klokani se projevili jako bojovný tým, dali do utkání rozhodně více pohybu a důrazu v soubojích. Jablonecký tým sice už pošilhává ke čtvrteční odvetě s Celtikem v Glasgow, ale to moc neomlouvá. Trenér Rada stále nechce vyslat na pomoc Doležalovi útočníka, třeba Čvančaru, protože snaživý Kratochvíl je všechno možné, jenom ne útočník.

Porážku s Celtikem „odnesl" Martinec, na stoperu se objevil Kubista, ovšem ten je v poslední době absolutně bez formy - a bohužel není sám. Holík ofenzívě ničím neprospěl, Krob také ne a jeho centry už jsou asi před soupeři „profláknuté." Docela překvapilo, že ze sestavy rovněž vypadl Surzyn, když proti Celtiku projevil hodně sympatický výkon. Teď jenom popřejme týmu, aby se dal za těch pár dnů dohromady a aby to v Glasgow dopadlo co možná důstojně.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Slavný skotský Celtic na jablonecké Střelnici!
Na Střelnici se sešli novináři s Radou a Hübschmanem
Tak tohle určitě Celtic nevystrašilo
Jablonecký FK jde v předkole Evropské ligy proti Celticu!
Základy položil Hanuš, razítko dal Pilař
David Houska přestupuje do Jablonce!
Jablonecká fotbalová legenda Ruda Svoboda - 75

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj zná výsledky ze čtvrtého měření hluku v okolí dolu Turów

Měření hluku, které na schválených lokalitách v obcích Uhelná a Oldřichov na Hranicích provedl Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, se uskutečnilo v období 15. až 22. září 2025, a to vždy v noční době od 22:00 do 6:00. Zároveň došlo k souběžnému měření v souladu s uzavřenou mezivládní dohodou na technickém místě měření umístěném v Polsku, které bylo do monitoringu zařazeno z důvodu lepší identifikace hluku způsobeného provozem těžebních zařízení dolu Turów a jeho odlišení od dalších hluků z pozadí. „Z výsledků čtvrtého letošního měření, které jsou uvedeny bez započtení nejistoty měření (1,8 dB), vyplývá, že po vyloučení rušivých vlivů nedošlo v průběhu měření v dotčeném území k překračování mezní hodnoty pro celonoční hlukovou zátěž (40 dB). Průměrná hodnota akustického tlaku za uvedené měřící období byla na měřicím místě v obci Uhelná - 34,2 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 35,0 dB (v rámci třetího letošního měření byly zjištěny tyto hodnoty: v obci Uhelná - 40,6 dB a v obci Oldřichov na Hranicích - 37,4 dB a oproti předchozímu kolu tak došlo k výraznému snížení hlukové zátěže). V rámci čtvrtého letošního měření zároveň nedošlo k překročení hygienického limitu pro nejhlučnější hodinu L Aeq,1h."

Starý porost musí ustoupit nové generaci

Koncem týdne zahájí statutární město Jablonec nad Nisou těžbu dřevní hmoty v městském lese v ulici U Lesního divadla na Horní Proseči. „Kácíme zde 110 let starý smrkový porost. Jde o mýtní část lesa, která je už podrostlá mladými smrky a buky. Aby mohla nová generace stromů růst, musí starý porost ustoupit," uvádí Michal Šarbort z jabloneckého magistrátu. Těžba probíhá v souladu s platným lesním hospodářským plánem a nejedná se o holoseč. „Volíme výběrný způsob, který šetrně uvolňuje prostor pro přirozenou obnovu. Těžba potrvá do února příštího roku," doplňuje městský lesní hospodář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mikulášská nadílka v Lučanech láká děti na sobotu 6. prosince
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Mikulášská nadílka u Střelnice nabídne program pro děti i autogramiádu
Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce

Nejčtenější články

02.12.: Městská policie posílila dohled na konečné tramvaje
02.12.: Jablonečtí hasiči zachránili člověka i zvířata při požáru jeho domu
03.12.: Svoz velkoobjemového odpadu a dřeva bude v Jablonci 4. prosince

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace