Z kavalíra se vyklubal zloděj, který okradl 90letou seniorku
23.06.2024 23:23:22 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Harrachov
V pondělí 3. června se kolem 13. hodiny vypravila 90letá obyvatelka Rokytnice nad Jizerou pěšky do Harrachova. Vyšla si s turistickými hůlkami a s batohem na zádech, ve kterém měla peněženku s hotovostí 1200 korun a deštník. V centru Harrachova ji zastihl déšť, a protože má omezenou pohyblivost v levém rameni, požádala kolemjdoucího o to, aby jí z batohu vytáhl deštník.
Jednalo se o 36letého muže, který na první pohled působil jako milý kavalír a ochotně ženě vyhověl. Se slovy: „tak tady ho máte", jí deštník podal, a šel si zase svou cestou. Krátce na to paní potřebovala peněženku a v batohu ji nenašla. Vrátila se proto domů, a když ani tam nebyla, podezřelé okolnosti jejího zmizení nám oznámila.
„Policisté obvodního oddělení v Harrachově začali událost okamžitě prověřovat a na kamerových záznamech objevili muže odpovídajícího popisu neznámého kavalíra, se kterým se potkala. Následně zjistili, že se jedná o muže z Moravy, který přijel na hory hledat sezónní práci. Při výslechu se jim k okradení 90leté stařenky přiznal. Své chování nazval momentálním zkratem, kterého prý nyní velmi lituje. Rovněž prohlásil, že jí peníze vrátí a omluví se," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.
Tak jako tak nyní muži hrozí dvouletý trest odnětí svobody. Záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu krádeže si převzal 11. června.
Související články
Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách
Při vloupání do auta v Zásadě pachatel odcizil pouze příručku
Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje
Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Žena zneužila důvěřivosti lidí v Železném Brodě, vylákala 270 tisíc
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.