Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

21.06.2024 23:34:25 | Autor: redakce | Rubrika: Krimi | Obce: Železný Brod

Pachatele přepadení v Železném Brodě zadrželi policisté po 15 minutách

Muže, který ve čtvrtek 13. června v Železném Brodě přepadl seniorku, se podařilo policistům zadržet bezprostředně po činu, přesněji do 15 minut.

Minulý týden ve čtvrtek 13. června ve 12.39 policisté na lince s 158 přijali oznámení o loupežném přepadení seniorky u vlakového nádraží v Železném Brodě. „Na místo okamžitě vyjela policejní hlídka, kde jim napadená žena sdělila informace o tom, co se stalo a také k popisu pachatele. Železnobrodští policisté se ihned vydali propátrat místo činu a jeho okolí, především vlakové nádraží," sdělila tisková mluvčí Policie ČR Dagmar Sochorová.

Před objektem bývalého skladu právě u vlakového nádraží hlídka spatřila muže, který před nimi začal utíkat. Policisté viděli i to, jak před nimi utíkající muž zahodil „něco" do křoví. Následně se zakročujícím policistům podařilo podezřelého čtyřicetiletého muže zadržet a celý případ, který si následně od nich převzali kriminalisté, objasnit. „Policisté tak podezřelého zadrželi patnáct minut po spáchání zločinu. Na místě hlídka také zajistila věc, kterou muž během útěku před ní odhodil. Jednalo se o vzduchovou pistoli značky Record. Policisté při jeho zadržení provedenou dechovou zkouškou naměřili hodnotu alkoholu 1,41 promile. Výsledek orientačního testu na přítomnost omamných a psychotropních látek byl v jeho případě v té době negativní," upřesnila Sochorová.

Následující den již komisař zahájil jeho trestní stíhání jako obviněného ze spáchání zločinu loupež, kterého se dopustil 13. června kolem půl jedné odpoledne v Železném Brodě v ulici Nádražní, tím, že na chodníku přistoupil k 84leté ženě jdoucí s holí a požadoval po ní peníze. Po její odpovědi, že mu žádné peníze nedá, vytáhl výše uvedenou vzduchovou pistoli i se slovy, ať mu vydá peníze nebo ji zastřelí. Seniorka na to ovšem reagovala tím, že mu zopakovala, že mu žádné peníze nedá a začala před ním „šermovat" holí. To k ní ovšem obviněný přistoupil ještě blíže a udeřil ji loktem do tváře. Statečná žena tento úder ustála, otočila se směrem od vlakového nádraží a vydala se do nejbližšího obchodu požádat o pomoc. Obviněný následně utekl opačným směrem. Napadená seniorka naštěstí nemusela po útoku obviněného vyhledat lékařské ošetření a ani ji nevznikla žádná škoda na majetku.

„Komisař v rámci vyšetřování podal státnímu zástupci podnět na podání návrhu k vzetí obviněného do vazby. Soudce Okresního soudu v Jablonci nad Nisou následný návrh akceptoval a obviněného do vazby poslal. Obviněný ovšem v páchání trestné činnosti není žádným nováčkem. V minulosti byl již soudy jedenáctkrát pravomocně odsouzen - v jednom případě se jednalo i o loupež a v ostatních o majetkovou trestnou činnost. Nyní mu za spáchání uvedeného zločinu hrozí trest odnětí svobody až na deset let," dodala policejní mluvčí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Při vloupání do auta v Zásadě pachatel odcizil pouze příručku
Služební pes Axel zachraňuje i chytá zloděje
Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Žena zneužila důvěřivosti lidí v Železném Brodě, vylákala 270 tisíc

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonecká ulice Turistická na týden uzavřena

Od úterý 23. do pondělí 29. července bude ulice Turistická uzavřena, a to v úseku od ulice Jasná po ulici Pod Servisem. Důvodem uzavírky je oprava povrchu.

Cesta Obřím dolem bude v příštích dnech uzavřena

Modře značená cesta z Pece pod Sněžkou do Obřího sedla (ke Slezskému domu) bude po několik příštích dní pro veřejnost zcela uzavřena. Mostek přes Rudný potok u bývalé vodárny (Trkače) se v zimě vlivem sněhu hnul. Jeho opěrné zdi se staly nestabilními a je nezbytné je opravit. Oprava je plánována na období 22. až 24. července. Po tuto dobu nebude možné uvedenou cestu použít, protože inkriminované místo nelze bezpečně obejít. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nádrže, aleje, úpravny vody. Česko-polská dohoda přináší výsledky
Africký mor prasat: kdo najde uhynulého kance, ať volá veterinu
Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
Oblastní galerie Liberec se loučí s litevskou výstavou
Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči

Nejčtenější články

22.07.: Papouška Kvida zachránili tanvaldští hasiči
22.07.: Na autobusové nádraží v Jablonci po novém mostě
22.07.: Smržovské kulturní a zábavné akce v létě

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace