Z garáže v Plynární ulici v Jablonci vyvezli další tuny odpadu

03.06.2023 22:31:25 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Z garáže v Plynární ulici v Jablonci vyvezli další tuny odpadu

Ve čtvrtek 25. května přikročil jablonecký magistrát s městskou policií a pracovníky veřejně prospěšných prací k razantnímu úklidu dalšího z problémových míst v Jablonci. Tentokrát šlo o opuštěnou garáž v ulici Plynární, kterou osídlili lidé bez domova a celkem odtud odvezli necelou tunu odpadu. Tento týden se ke garáži vrátili znovu a vyklidili další tři tuny.

„Původní nájemce garáže zemřel, a tak přestala sloužit svému účelu. Naopak se stala útočištěm lidí bez domova, kteří zde našli vhodné přístřeší. Místo opakovaně kontrolovali strážníci jablonecké městské policie a upozorňovali na fakt, že by jej měli opustit. Po několika upozorněních jsme se rozhodli neutěšený stav změnit a garáž s pomocí strážníků a pracovníků VPP uklidit," konstatoval Miloš Vele, primátor Jablonce nad Nisou.

Podle jeho slov příští týden úklid dokonči jablonecké technické služby. „Garáž necháme srovnat se zemí a pozemek upravit, aby už tu nebylo místo vhodné k bydlení osob bez domova a drogově závislých. I z ulice Plynární totiž bylo odvezeno velké množství nebezpečného materiálu, obsahujícího zbytky injekčních stříkaček a jehly," připomněl  primátor.

Vyvážení odpadu od garáže v ulici Plynární Úklid v Plynární ulici nebyl první, který město zorganizovalo. Za sebou má už tři podobné zkušenosti, protože Jablonec nad Nisou začal uklízet veřejná prostranství, kde se zdržují lidé bez domova, v prosinci loňského roku. Tehdy byla hlavním důvodem uzavírka lesa na Prosečském hřebeni kvůli odlovu divokých prasat. Pracovníci VPP odtud odklidili 2,5 tuny odpadu.

„Podruhé se uklízelo v polovině února pod mostem u Mšenského potoka v ulici Želivského a pod mostem v ulici Pražská u kolejí, odkud se celkem odvezlo 2,12 tun odpadu. Také tady se našlo poměrně hodně použitých jehel. V dubnu se z Jabloneckých Pasek odvezl odpad o váze 2,1 tuny," informovala Martina Vacková, vedoucí kanceláře tajemníka jabloneckého magistrátu.

V okamžiku prvního zásahu úklidové čety se odsud odvezla necelá tuna odpadu. „Nepořádek tu byl však tak velký, že se sem pracovníci museli vrátit a vyvézt obsah garáže, aby ji bylo možné srovnat se zemí. A z ní odvezli ještě další 2,2 tun odpadu a 1,15 tun stavebního odpadu," informovala Martina Vacková, vedoucí kanceláře tajemníka jabloneckého magistrátu.

„V boji s nepořádkem ve městě chceme rozhodně pokračovat. V ulici Plynární jsou ještě další podobné garáže jako ta, kterou jsme vyklidili a uklidili její okolí, proto hledáme jejich majitele a budeme se snažit s nimi naložit podobným způsobem. Nechceme totiž, aby se lidé bez domova snažili obydlet další opuštěnou garáž," konstatoval jablonecký primátor Miloš Vele.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zlikvidovali pět hnízd bezdomovců na Prosečském hřebeni
Hlaste nepořádek, pomůžete tím s úklidem města
První týdny fungování potvrzují význam K-centra v Jablonci
Plechová garáž v Plynární ulici v Jablonci je minulost
Horké židle do konce nouzového stavu v Jablonci nebudou
Nádoby na použité injekce budou v Jablonci dvě
Hádka o alkohol mezi partnery bezdomovci skončila ve Mšeně vraždou
Zastupitelé Jablonce odsouhlasili příspěvek Mostu k naději
Jablonecký azylový dům bude lidem bez domova nabízet iglou
Obrazem: Otevření nového azylového domu
Rekonstrukcí Jablonec přeměnil dům rozpadající v moderní azylový
Azylový dům Za Plynárnou v Jablonci otevřou za přítomnosti ministryně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Výkopy na Šumavě

Kvůli pokládce optické sítě začnou dělníci od 4. září připravovat výkopy na sídlišti Šumava. Kopat se bude v chodnících ulic Jitřní, Vysoká, Pasecká, Spojovací, Křišťálová, Švédská, Na Šumavě, Březová, v Jabloneckých Pasekách. Částečně budou uzavřené komunikace tam, kde nebude možné sítě položit protlakem. Úplné uzavírky budou pouze krátkodobé, práce potrvají do 15. října.

Jablonecké uzavírky v září

Kvůli opravě zemních smyček se od 11. září na pět dnů úplně uzavře část ulice Mincovní, a to před křižovatkou s ulicí Turnovská. Projet budou moci pouze autobusy. Od 18. září do 20. října se bude rekonstruovat plynovod v ulicích V Aleji a v Pivovarské. Je třeba zde počítat s částečnými uzavírkami. Částečnou uzavírku v ulici Pražská od křižovatky s ulicí Střelecká po objekt s č.p. 86 si vyžádá rekonstrukce plynovodu včetně přípojky. Práce začnou 18. září a potrvají do 20. října.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Josef Šourek v bronzovém týmu na Red Bull Dolomitenmann 2023
Výlet z Brodu na Frýdštejn ukáže Zrcadlovou kozu i Bartošovu pec
Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod
Na ledě jsme si všichni rovni, říká hokejová medailistka z Ameriky
Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023

Nejčtenější články

19.09.: 61. derby: Ten bod je docela zlatý
20.09.: Ohlédnutí za během Přes desenské kopce 2023
21.09.: Béčko Jablonce uhrálo v Hradci cenný bod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace