Výhrou v Bílině do bojů o osmé místo

13.01.2014 17:22:59 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Ve druhé hokejové lize se blíží doba, kde se bude soutěž dělit do play-of, kde výhodnější postavení budou mít celky do 8. místa. A právě o toto postavení bojují jablonečtí Vlci a zápas v Bílině mohl naznačit jejich ambice. Domácí sice hrají na samotném chvostu tabulky, ale jednogólová domácí výhra - 1:0 - přeci jen Vlky varovala.

HC Draci Bílina - HC Vlci Jablonec 2 : 3 (0:1, 0:1, 2:1)

Na domácím ledě praktikují Draci důrazný, jednoduchý hokej na hranici povolené tvrdosti, se kterým mívají soupeři dost problémů. V první třetině byli hosté lepším týmem hned od samého začátku a vytvářeli si gólové šance. Nejdříve mířil nad při přesilovce Mrkvička, zastřeloval se tyčí na domácí brance Petrmichl, ale v čase 5:21 již mířil přesně a překonal domácího brankáře. Tyčku trefili i domácí při jedné z mála šancí o ohrožení branky Jelínka. Když ani Frk nepřidal další gól byl stav po první třetině 0:1a to vše při počtu střel 4:13.

Druhou třetinu začínali hosté v oslabení a přečkali jí bez úhony, se štěstím v jeho závěru. Domácí po celý zápas dobře bruslili, ale celkově hrají spontánní hokej i když podložený důrazem, někdy až přehnaným. Ve druhé třetině přeci jen se hosté podruhé radovali a to v 35.minutě. Pilař vybojoval kotouč u mantinelu na útočné modré, posunul ho Bříškovi a ten, ač faulován, dokázal vybruslit před Nechvátala, zatáhl si kotouč podle celé branky a poslal jej do sítě mimo dosah „roztaženého" domácího gólmana.

Po pěti minutách třetí třetiny Vlci své naděje na zisk tří bodů ještě zvýšili Brokešem, který po přihrávce od Frka ujel domácí obraně a s přehledem zakončil. A nebyli by to ani jablonečtí Vlci, aby si nevybrali během zápasu několik hluchých míst a ty přišly mezi 46. a 49. minutou. Nejdříve bekům ujel Hartman jehož první pokus Jelínek skvěle zlikvidoval, ale napodruhé již byl úspěšný domácí hráč. Draci ucítili šanci a druhý gól přidali po několka vteřinách, kdy jelínka přesnou trefou zaskočil Havlůj.

A na ledě se strhlo drama, obrana hostí zažívala v následujících minutách horké chvilky, neboť bezprostředně po obdržené brance následovalo oslabení Vlků. To se ale naštěstí odehrálo bez následků a přestože se domácí snažili seč mohli, hosté již další změnu skóre nepřipustili a zaslouženě zvítězili.

Branky: 46.Hartman, 49.Havlůj (Dostál) - 6.Petrmichl (Šulc, Bříška), 35.Bříška (Pilař), 45.Brokeš (Frk)

Vyloučení: 11:9 navíc domácí Andres a Havlůj OT 10 min. Využití: 0:0 Střely na branku: 25:32

Sestava : Jelínek - Petrmichl, Pilař, Mrkvička, Čechura, Zeman, Abraham - Šulc, Bříška,Tondr - Hloušek, Liška, Nevyhoštěný - Mulač, Brokeš, Frk, připraveni: Bouška, Peřina

Na 8.místo se mohou Vlci probojovat již tuto středu, kdy doma od 18.hodin hostí HC Nymburk a ten je právě průběžně na tomto místě před Jabloncem o 2 body.