Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

03.11.2021 20:26:23 | Autor: Petra Knížková a Jakub Sucharda | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost

Z rukou krajského ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Jana Hadrbolce převzali ve středu 27. října v prostorech obřadní síně radnice města Liberec medaile vybraní příslušníci a zaměstnanci sboru. Slavnostní akt se konal u příležitosti výročí Dne vzniku samostatného československého státu.

Služební medaile je odměnou a poděkováním sboru příslušníkům a zaměstnancům za jejich příkladné plnění služebních nebo pracovních povinností a úkolů.

Po úvodních slovech krajského ředitele plk. Ing. Jana Hadrbolce poděkoval hasičům za jejich oddanou práci náměstek hejtmana Libereckého kraje Ing. Jan Sviták a k poděkování se připojil primátor statutárního města Liberec Ing. Jaroslav Zámečník, CSc..

Udílení medailí se rovněž účastnili významní hosté. Pozvání přijali plk. Ing. Ondřej Musil, ředitel Krajského ředitelství policie Libereckého kraje, MUDr. Luděk Kramář, MBA, ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje, plk. gšt. Ing. Miroslav Brázda, ředitel Krajského vojenského velitelství, plk. gšt. Ing. Martin Fokt, velitel 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany a Mgr. Ladislav Krajčík, ředitel Městské policie Liberec.

Slavnostní předání medailí u příležitosti výročí vzniku samostatného československého státu Při ceremonii, kterou uváděla Ing. Miluše Charyparová, byly nejprve předány medaile „Za věrnost". Jejich udělení je spojené s příkladným výkonem služebních povinností na zastávaném služebním místě a také s minimální délkou služby. V případě medaile „Za věrnost III. stupně" v délce deseti let a v případě medaile „Za věrnost II. stupně" v délce dvaceti let.

Dále byly slavnostně předány medaile vyhotovené k 20. výročí působení Hasičského záchranného sboru České republiky. Tuto medaili obdrželi příslušníci a zaměstnanci, kteří své znalosti a zkušenosti uplatňují při tvorbě koncepce, vedení svých podřízených či reprezentují HZS Libereckého kraje, a přispívají tak k šíření jeho dobrého jména.

Čtvrtou a zároveň poslední předávanou medailí byla medaile HZS Libereckého kraje. Touto medailí krajský ředitel plk. Jan Hadrbolec poděkoval příslušníkům HZS Libereckého kraje za dlouholeté vysoké pracovní nasazení a příkladné plnění pracovních povinností.

Poděkování patří městu Liberec a primátorovi Jaroslavu Zámečníkovi za poskytnutí reprezentačních prostor liberecké radnice a podporu k uspořádání slavnostního ceremoniálu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety
Obrazem: Slavnostní ocenění policistů se konalo na tanvaldské radnici
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Liberecký kraj spojení mezi Rumburkem a Prahou zajistí

Na trase z Rumburku přes Českou Lípu do Prahy před nedávnem přestal jezdit dopravce Quick Bus. Cestující se však o ztrátu spojů obávat nemusí. Liberecký kraj totiž od 12. prosince, se změnou jízdních řádů, plánuje v tomto úseku zajistit svoji linku 400. Ta bude mít stejné dojezdové časy jako předchozí dopravce Quick Bus, a to přibližně půldruhé hodiny. „Pro cestující, a ti jsou v této situaci nejdůležitější, zajistí Liberecký kraj ve spolupráci se Středočeským krajem celodenní a celotýdenní nabídku spojení. Část linek bude vedena také z Ústeckého kraje, přičemž Liberecký kraj již v minulosti navíc nabídl možnost rozšířit nabídku o autobusy směrem na Varnsdorf," uvedl Jan Sviták, statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy.

Městská knihovna Lučany nad Nisou v pondělí 6. prosince zavřena

V pondělí 6. prosince 2021 bude z důvodu nemoci knihovnice Městská knihovna Lučany nad Nisou celý den zavřena.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nemocnicích v Libereckém kraji je aktuálně 212 pacientů s covidem
Dopravně bezpečnostní akce Mikuláš proběhla v neděli 5. prosince
Město Jablonec stanovilo nájemné ve svých opravených bytech
Krajský projekt hospodaření s vodou získal cenu Chytrá města 2021
Fešáci letos čtyřiapadesátiletí, fanoušků však mají stále dost

Nejčtenější články

06.12.: Policie hledá svědky dopravní nehody v jablonecké ulici 5. května
06.12.: Vodorovné značení v jabloneckých ulicích budou dělat ještě dva dny
06.12.: Parkoviště v Tržní ulici v Jablonci má nový povrch

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

ERVE design - vizualizace a animace pro interiér, exteriér, sportovní a kulturní akce

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace