Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety

02.11.2019 10:22:57 | Autor: Radka Kostelňáková | Rubrika: Krimi | Obce: Liberecký kraj

Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety

Ve čtvrtek 31. října byly ve zbirožském zámku z rukou generálního ředitele HZS ČR genpor. Ing. Drahoslava Ryby předány medaile a plakety HZS ČR příslušníkům a osobnostem, které se dlouhodobě zasazují o vynikající spolupráci s HZS ČR. Tato ocenění jsou každoročně předávána u příležitosti Dne vzniku samostatného československého státu.

V dopolední části byly předány medaile Za zásluhy o bezpečnost i dvěma osobnostem Libereckého kraje. Ocenění si převzali Bc. Lena Mlejnková a Mgr. Rudolf Broulík.

Slavnostní předávání medailí a plaket HZS ČR příslušníkům a osobnostem - starostka Semil Lena Mlejnková<br />Autor: HZS ČR Bc. Lena Mlejnková, starostka města Semily, obdržela ocenění zejména za dlouhodobé a systematické řešení problematiky požární ochrany a propagaci práce krizového orgánu obce s rozšířenou působností a jeho pozitivní vnímání širokou veřejností. Často se osobně účastní taktických cvičení a soutěží pořádaných HZS Libereckého kraje. Paní starostka je navíc dlouholetou aktivní členkou SDH Benešov u Semil. Nejen pro její ochotu pomáhat druhým, ale také díky zkušenostem a znalostem problematiky požární ochrany, neváhala a poskytla okamžitou pomoc v nouzi. Hovoří za ni tento statečný čin: dne 18. 5. 2016 v odpoledních hodinách vznikl v jejím sousedství požár rodinného domu. Jako jediná osobně pomáhala jeho obyvatelům ještě před příjezdem jednotek PO, a podařilo se tak zachránit část majetku z prostor zasažených požárem.

Mgr. Rudolf Broulík v letech od roku 2005 do října letošního roku působil jako vedoucí oddělení krizového řízení Odboru kancelář hejtmana Libereckého kraje, kde každodenně řešil otázky z oblastí krizového řízení, ochrany obyvatelstva, obranného plánování, hospodářských opatření pro krizové stavy a prevenci kriminality na území Libereckého kraje. Úspěšně spolupracoval se zástupci jednotlivých složek IZS na vybudování funkčního systému spolupráce, včetně zavádění a využívání moderních technologií.

Zároveň působil ve funkci tajemníka Bezpečnostní rady Libereckého kraje. Vysokým osobním nasazením a dlouholetými zkušenostmi významně přispěl při organizaci záchranných a likvidačních prací při povodních v Libereckém kraji v roce 2010 a 2013.

Medailemi Za zásluhy o bezpečnost jsou oceňováni občané, zástupci státní správy a samosprávy, ostatních složek IZS a dalších spolupracujících organizací za dlouhodobé obětavé pracovní úsilí, za osobní iniciativu a za zásluhy o rozvoj požární bezpečnosti a ochrany obyvatelstva.

V odpoledních hodinách slavnostního aktu byly předávány medaile HZS ČR Za věrnost I. stupně. Oceněnými příslušníky HZS Libereckého kraje jsou plk. Ing. Luděk Prudil, kpt. Ing. Petr Štajnc a npor. Josef Hanzl, DiS.

Slavnostní předávání medailí a plaket HZS ČR příslušníkům a osobnostem<br />Autor: HZS Libereckého krajePlukovník Ing. Luděk Prudil je ředitelem HZS Libereckého kraje. Svou profesní kariéru začal v roce 1989 na Ministerstvu vnitra - hlavní správě Sboru požární ochrany, kde byl zejména pověřen vybudováním republikového operačního střediska požární ochrany. Dále působil jako vedoucí operačního střediska generálního ředitelství HZS ČR a později zde vykonával funkci ředitele odboru operačního řízení. Své dlouholeté zkušenosti a znalosti zúročil při řízení ústřední koordinace záchranných a likvidačních prací při mimořádných událostech ve štábu generálního ředitelství HZS ČR, např. při požáru rafinerie v Litvínově v roce 1996, při povodních v roce 2002, 2006, 2010, 2013, při orkánu Kyrill 2007, orkánu Emma 2008, výbuchu muničních skladů Vrbětice 2014 nebo také v posledních 20 letech při realizaci operací humanitární pomoci do zahraničí.

Nadporučík Josef Hanzl, DiS., začínal na stanici Liberec a po zřízení stanice Raspenava je od roku 1994 jejím velitelem. Je tak nejdéle sloužícím velitelem stanice HZS Libereckého kraje a zároveň jediným velitelem, který ji řídí od jejího počátku doposud. Dlouhodobě se věnuje problematice činnosti jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí a zejména jejich odborné přípravě, a to v rámci zásahového obvodu stanice Raspenava. Zastupuje HZS Libereckého kraje v bezpečnostní radě a povodňové komisi ORP Frýdlant.

Kapitán Ing. Petr Štajnc u HZS Libereckého kraje nejprve vykonával funkci hasiče, dále pak velitele družstva, velitele čety a velitele stanice Liberec. Od roku 2004 zastával funkci vedoucího oddělení IZS a řízení výkonu služby, později v souvislosti s organizační změnou funkci metodika koordinátora oddělení IZS a služeb, kterou zastává dosud. Dlouhodobě se na vysoké úrovni věnuje odborné přípravě profesionálních i dobrovolných jednotek požární ochrany, problematice plošného pokrytí jednotkami PO v návaznosti na požární poplachové plány na celém území kraje a spolupráci základních i ostatních složek IZS v kraji včetně jejich společné odborné přípravy.

Medaile Za věrnost I. stupně jsou udělovány příslušníkům za 30 let příkladného plnění služebních povinností a vzornou reprezentaci HZS ČR navenek.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Poctu hejtmana obdrželo osm osobností, jedna z nich in memoriam
Obrazem: Slavnostní ocenění policistů se konalo na tanvaldské radnici
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Kraj hledá Památku roku pro letošek. Nominace přijímá do 30. dubna

Již jen několik dní je možné přihlásit se do devátého ročníku soutěže Památka roku 2023 Libereckého kraje; termín vyprší 30. dubna. Soutěž, jejímž cílem je upozornit na úspěšné obnovy kulturních památek a poukázat na ojedinělé stavby v našem regionu, vypisuje Liberecký kraj. „Skutečně velice stojíme o to, aby se nám hlásilo co nejvíce majitelů úspěšných obnov památek. Jejich obnovy jsou inspirací příkladem pro ostatní majitele," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovního ruchu Libereckého kraje. Předchozí článek

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec nad Nisou je podle ankety opět pro podnikání zaslíbený!
Smržovský kostel rozezní vážná a filmová hudba
Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?

Nejčtenější články

24.04.: Kam na jaře v Jizerských horách? K vodě, na rozhlednu i za vědou
24.04.: Volejbalisté Malé Skály zakončili sezonu v Kojetíně
24.04.: Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace