Vodní záchrana zůstává na Tajvanu

14.03.2023 20:51:23 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vodní záchrana zůstává na Tajvanu

Vodní záchranáři v létě u jablonecké přehrady budou. Než získají stabilní základnu, najdou zázemí v mobilních buňkách na břehu Tajvanu v těsném sousedství s loděnicí TJ Delfín. Úhrada za pronájem buněk bude směřovat za městem. To ze svého rozpočtu za pronájem buňek včetně instalace zaplatí zhruba 100 tisíc Kč korun za letní sezonu.

„O přítomnost vodních záchranářů u nádrže Mšeno v průběhu letní sezóny samozřejmě stojíme. Proto jsme okamžitě, jak jsem se dozvěděli, že dostali výpověď z dosavadního zázemí, začali jednat o náhradním prostoru," řekl jablonecký náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Jednání mezi vodní záchrannou službou (VZS) a městem trvala několik měsíců a vyvrcholila v pátek 11. března na valné hromadě VZS, které se náměstek Chuchlík zúčastnil. „Debata to byla konstruktivní a vstřícná. Probrali jsme dvě varianty možného umístění prozatímního zázemí záchranářů a vysvětlil jsem důvody, proč město preferuje břeh Tajvanu. Nakonec jsme se dohodli," konstatoval Jakub Chuchlík.

Na stole byly dvě varianty, kde by provizorní zázemí vodních záchranářů v létě mohlo být. Záchranáři preferovali pozemek po shořelých Slunečních lázních, město zase břeh na Tajvanu. Tam nakonec zázemí také bude. „Na Tajvanu ve zděných toaletách má VZS už nyní sklad i vyčleněné sociální zařízení. Na břehu vedle loděnice TJ Delfín proto umístíme pronajaté buňky, v nichž bude sklad, denní místnost pro služby a místo pro poskytnutí zdravotní pomoci," připomněl náměstek s tím, že město sice definitivně nezavrhlo rozpracovanou verzi nového zázemí pod restaurací Volt, přednost však dává zařazení stanice do areálu nových Slunečních lázní, na jejichž projektu se nyní bude pracovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vodní záchranáři budou mít vlastní zázemí u přehrady
Vodní záchranáři nastupují k přehradě, denně zde budou 12 hodin
Na bezpečnost u přehrady budou dohlížet vodní záchranáři
Toalety u jablonecké přehrady jsou kvůli mrazu zavřené
Psa z ledu na jablonecké přehradě museli vytáhnout hasiči
Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě
Nová tvář břehů jablonecké přehrady
Cesta přes hráz jablonecké přehrady je opět volná
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Dočasné zrušení zastávky u Staré Osady

Kvůli rekonstrukci křižovatky ulic Československé armády a Stará Osada (u firmy Atrea) a autobusové zastávky bude v době od 1. dubna do 31. května dočasně zrušená autobusová zastávka Rýnovice, křižovatka ve směru na Lukášov a Liberec. Linky MHD č. 104 (směr Lukášov) a č. 107 (směr Kunratice, Mšenská) budou využívat zastávku Rýnovice, Belgická umístěnou před okružní křižovatkou v Belgické ulici.

Jablonec uzavře strategii MA21

Statutární město Jablonec nad Nisou podepíše Deklaraci k podpoře udržitelného rozvoje prostřednictvím místní Agendy 21. V procesu byl postupně schválený odpovědný politik, kterým je náměstkyně pro životní prostředí a strategii Lenka Opočenská, koordinátor, skupiny, nyní následuje deklarace. Postup při zavádění MA21 jako metody kvality je striktně definovaný kritérii a ukazateli schválenými pracovní skupinou MA21 při Radě vlády pro udržitelný rozvoj v dokumentu Kritéria MA21 a Pravidla hodnocení. „Během termínu realizace se zavazujeme dosáhnout úrovně kategorie D, a to dle předpokladu do září 2023, a následně kategorie C. Za tuto dobu musíme splnit 11 kritérií," vysvětlila náměstkyně Opočenská.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Lužické hory vybízí k procházkám, výletům i pití piva
Program Městské knihovny Jablonec nad Nisou v dubnu
Do jara vstoupily i týmy v I.B třídě východ
Hrady a zámky zahajují 1. dubna návštěvnickou sezonu
Kino Jas Járy Cimrmana Tanvald v dubnu

Nejčtenější články

31.03.: Velikonoce v Jablonci se konají od 30. března do 10. dubna
31.03.: Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna
30.03.: Volejbalistky o víkendu bojují o vítězství v I. lize žen

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace