Vodní záchrana zůstává na Tajvanu

14.03.2023 20:51:23 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Vodní záchrana zůstává na Tajvanu

Vodní záchranáři v létě u jablonecké přehrady budou. Než získají stabilní základnu, najdou zázemí v mobilních buňkách na břehu Tajvanu v těsném sousedství s loděnicí TJ Delfín. Úhrada za pronájem buněk bude směřovat za městem. To ze svého rozpočtu za pronájem buňek včetně instalace zaplatí zhruba 100 tisíc Kč korun za letní sezonu.

„O přítomnost vodních záchranářů u nádrže Mšeno v průběhu letní sezóny samozřejmě stojíme. Proto jsme okamžitě, jak jsem se dozvěděli, že dostali výpověď z dosavadního zázemí, začali jednat o náhradním prostoru," řekl jablonecký náměstek primátora pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík.

Jednání mezi vodní záchrannou službou (VZS) a městem trvala několik měsíců a vyvrcholila v pátek 11. března na valné hromadě VZS, které se náměstek Chuchlík zúčastnil. „Debata to byla konstruktivní a vstřícná. Probrali jsme dvě varianty možného umístění prozatímního zázemí záchranářů a vysvětlil jsem důvody, proč město preferuje břeh Tajvanu. Nakonec jsme se dohodli," konstatoval Jakub Chuchlík.

Na stole byly dvě varianty, kde by provizorní zázemí vodních záchranářů v létě mohlo být. Záchranáři preferovali pozemek po shořelých Slunečních lázních, město zase břeh na Tajvanu. Tam nakonec zázemí také bude. „Na Tajvanu ve zděných toaletách má VZS už nyní sklad i vyčleněné sociální zařízení. Na břehu vedle loděnice TJ Delfín proto umístíme pronajaté buňky, v nichž bude sklad, denní místnost pro služby a místo pro poskytnutí zdravotní pomoci," připomněl náměstek s tím, že město sice definitivně nezavrhlo rozpracovanou verzi nového zázemí pod restaurací Volt, přednost však dává zařazení stanice do areálu nových Slunečních lázní, na jejichž projektu se nyní bude pracovat.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vodní záchranáři budou mít vlastní zázemí u přehrady
Vodní záchranáři nastupují k přehradě, denně zde budou 12 hodin
Na bezpečnost u přehrady budou dohlížet vodní záchranáři
Toalety u jablonecké přehrady jsou kvůli mrazu zavřené
Psa z ledu na jablonecké přehradě museli vytáhnout hasiči
Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě
Nová tvář břehů jablonecké přehrady
Cesta přes hráz jablonecké přehrady je opět volná
Na molo jablonecké přehrady nesmí samotné děti a opilí lidé

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Josefově Dole zvou na adventní setkání

Obec Josefův Důl, Huť Marie 1904, Infocentrum Josefův Důl zvou na adventní setkání - v neděli 3. prosince se uskuteční v areálu Huti Marie. V nabidce bude kromě občerstvení i adventní, vánoční zboží, drobné dárečky, kalendáře. Během akce vystoupí děti z místní ZŠ a MŠ.  Začátek advetního setkání je ve 14 hodin.

Utkání Jablonce s Teplicemi je kvůli sněhu odloženo

Nezpůsobilá hrací plocha při vydatném sněžení zapříčinila, že se utkání 17. kola Fortuna:Ligy na Střelnici mezi Jabloncem a Teplicemi neodehraje. O náhradním termínu se rozhodne později. Sněhová nadílka zasypala Střelnici také v týdnu před utkáním s Pardubicemi. „Vyhřívání hřiště je v provozu delší dobu, již před utkáním s Pardubicemi, ale největší komplikací před zápasem s Teplicemi je pokračující sněžení. Sníh tedy pomalu odtává, ale připadá další a další. Najet na hřiště s technikou nelze, protože horní vrstva je podmáčená," vysvětlil důvody odložení utkání mluvčí FK Jablonec Martin Bergman.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na konci roku skončí provoz Infopointu Ukrajina
Smržovské kulturní a zábavné akce v prosinci
Adventní a vánoční Valdštejn začíná
Hasiči opět odstraňovali spadané stromy
Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden

Nejčtenější články

01.12.: Obrazem: Tanvaldský pavouk 2023
01.12.: Semafory v Hasičské ulici v Jablonci zůstanou ještě týden
02.12.: Hasiči opět odstraňovali spadané stromy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace